Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vinnéd a gyerekedet oviba, ha...

Vinnéd a gyerekedet oviba, ha tudnád, hogy himlő járvány van és biztos, hogy elkapná?

Figyelt kérdés
Ha megtehetnéd,hogy otthon tartod.
2014. jún. 2. 11:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már kiderül, hogy járvány van, akkor már hetek óta lappang az oviban, tehát már rég megfertőzhették egymást.

De inkább még most essen ár rajta.

2014. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Inkább most kapja el, mint felnőtt korában. Akkor már veszélyes is lehet, különösen a fiúknak.
2014. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Én vinném, mert akkor ezek szerint most lenne otthon valaki aki őrizze amíg beteg. Inkább most kapja el, mint amikor munkából kellene ezért hiányozni. Amúgy meg meddig nem viszed 3-4 hétig? Mert ha elkapta akkor már régen elkapta, ha meg most kapja el akkor úgy is csak 3-4 hét múlva jön ki.
2014. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ovisként még könnyen átvészelik a himlőt, ezért én örülnék is egy ilyen "lehetőségnek" főleg ha lenne aki otthon vigyáz rá.

Ha kicsiként nem kapja meg, akkor sokkal rosszabb lesz neki, arról nem is beszélve ha megóvod egész gyerekkorába, felnőttként ha nem tudja kikerülni súlyos szövődményei lehetnek.

2014. jún. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen, két okból is.


1. A legtöbb fertözö betegség (így a bárányhomlö is) a lappangási idö alatt fertöz, amikor már látható, akkor nem.


2. Olyan nincs, hogy "biztos, hogy elkapná", mivel a gyerekek immunrendszere nem egyforma. A nagyobbik lányom csak az 5. járványt kapta el, a többit elözöleg nem.

2014. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Igen, vinném. Nem lesz baja akkor sem, ha elkapja. Gyerekbetegség, át lehet esni rajta. Amúgy sem lehet előre megakadályozni, ha annyira sokan vannak, már jó eséllyel lappang benne.
2014. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vinném. Én bárányhimlősen érettségiztem 18 évesen. Nagyon megviselt a láz, stb. (és még jól is teljesítsek?)

Szerencsére a kisfiam még bölcsis volt, mikor átesett rajta. Egy kicsit vakarózott, de ő könnyen vette. Mindenképp jobb kiskorban átesni rajta. Amúgy is, ahogy előttem is írták, a lappangási idő alatt fertőz.

2014. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Igen,vittem.Jobb volt most túlesni rajta,pláne úgy,hogy majdnem 1 hónapot volt itthon.Ha suliban dőlt volna ki a himlő miatt,baromi sokat kellett volna bepótolni,még úgy is ha elkértük volna a leckét.
2014. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Vinném.
2014. jún. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

miért lenne biztos? csak a halál biztos...


és igen, most kapja el, mert felnőtt korban nagyon durván érintheti, hetekre kiesik a munkából, esetleg kirúgják emiatt, stb.


ja, és már régen megfertőzték egymást, nyugi van:)

2014. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!