Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit csinálnak egy oviban...

Mit csinálnak egy oviban délután a gyerekek? Szerintetek én mit fogok csinálni?

Figyelt kérdés
Mivel kötelező a suliban a közösségi munka, én jövő héttől heti 3 nap egy oviban dolgozok, de igazából fogalmam sincs, mit csinálnak ott, és nekem mit kell majd csinálnom. Mit kezdek majd a gyerekekkel? Én már nem emlékszek, mi mit csináltunk. Alvás van fél 3-ig, én utána megyek 5-ig. Addig mi van? Szerintetek nekem majd mit kell csinálnom? (Valaki nyugtasson meg, hogy mesét nem kell olvasni - a többit bevállalom:D)
2014. ápr. 3. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg segítened kell ébredés után az öltöztetésnél, uzsonnáztatásnál, ha jó az idő az udvarra kísérni őket, ha rossz akkor bent figyelni rájuk, rajzolni, gyurmázni. Délután már nincs fejlesztő tevékenység, folyamatosan mennek haza a kicsik.
2014. ápr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És milyen agyi szinten vagy egy 3-6 éves gyerek? Azt se tudom, hogy kell velük beszélni, mit tudnak már és mit nem.
2014. ápr. 3. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogy milyen agyi szinten?? Mint egy korabeli gyerek. Nem értelmi fogyatékosokról van szó, az ilyen korú gyerekek nagyon okosak, értelmesek, kíváncsiak és tele vannak energiával.:) Annyi minden érdekli őket, annyi mindent tudsz mesélni, mutatni egy kisgyereknek, csak feltalálod magad!:) Én olyan szívesen mennék ilyen közösségi munkára.:)
2014. ápr. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát csak nem tudom mire számítsak. Én egy kisgyereket ismerek csak, 3 éves fiú. A múltkor beszéltem vele és csodálkoztam nagyon, mert nem tudta, mi az a ló, de a telefonomon a játékokat jobban játszotta, mint én, pedig nem egyszerű játékok :D
2014. ápr. 3. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Válassz másik közösségi munkát, írásod alapján nem neked való lesz az óvoda. Egyébként szabadfoglalkozás van délután, vagy bent játszanak a csoportszobában vagy kint az udvaron. És igen, amit már írtak, valószínűleg segíteni kell az uzsonnáztatásban, de nyugi esznek egyedül, segíteni öltöztetni, ha mennek az udvarra. De lehet, hogy szerencsés leszel és nagycsoportba kerülsz, ők meg már szinte teljesen önnállóak.
2014. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amióta a mi csoportunkban is vannak diákok ilyen közösségi munkán, a gyerekek állandóan kirakóznak. De vannak társasjátékok, bábozhatsz nekik, olvashatsz mesét. De az óvónő majd úgyis irányít. Ja, alvás után az ágyakat kell segíteni összepakolni, az uzsonnáztatásban segíteni, ha uzsi után kimennek az udvarra, akkor öltözködni segíteni, az udvaron felügyelni. Ha szimpi vagy a gyerekeknek, akkor úgyis nyúzni fognak a jobbnál jobb kérdéseikkel.

Ui: Mesét lehet nem kell olvasnod, nálunk azt mindig az óvónő csinálta. Legalábbis én nem láttam egy diákot sem mesét olvasni.

Melyik oviba mész amúgy?

2014. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mesét nem hiszem hogy kell olvasnod ,de öltöztetni,uzsonáztatni udvaron vigyázni rájuk az uzsona után a tányérokat,poharakat kivini ,estleg elmosni.behozni az uzsonát ,ágyat elrakni.stb
2014. ápr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!