Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam januárban lesz 3...

Kisfiam januárban lesz 3 éves, mehetne óvodába, de pont akkor érkezik a kistesó. Sok egyszerre a két "változás" az életében?

Figyelt kérdés

Most bölcsibe jár már 2 éves kora óta, én dolgozom, tehát egyik közösségből menne a másikba.

Félek, hogy a kistesó érkezése is elég nagy változás lesz neki, így jobb lenne, ha legalább a közösség megmaradna, hogy ne azt érezze, most minden ami eddig biztos volt, az felborul körülötte. Az átszoktatást sem tudnám csinálni egy újszülött mellett. Így viszont lehet, hogy csak szeptemberben, 3 és fél évesen menne oviba, mert gondolom március-áprilisban meg már nincs értelme átvinni. Van valakinek tapasztalata? Köszönöm!

(Tudom, hogy még odébb van, de az óvodai beiratkozás miatt már kb most intézkednem kell.)


2014. jún. 18. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább szeptemberben vidd. Ott lesz neki a testvérféltékenység, még az új közeg is sok lenne.
2014. jún. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én se kapkodnék az oviba átvitellel. Gondolom bölcsis maradna 3,5 éves koráig, nem otthon lenne veled. Nálunk 2,5 éves volt a nagy, amikor a tesója született, 3,5+ volt, mire oviba került, addig otthon volt. Én soknak találtam a két dolgot egyszerre, akikkel beszéltem róla szintén így gondolták.
2014. jún. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább gyerekfüggő: mennyire anyás, mennyire érzékeny, milyen könnyen teremt kapcsolatot másokkal, hogy érzi magát a bölcsiben... Nálunk volt lehetőség elmenni "ovinézőbe", itt a gyerekek megismerték az óvónéniket, kicsit játszottak a többiekkel, és közben le lehetett mérni, hogy mennyire tetszik nekik a dolog. Nem hinném, hogy bármit is veszítene, ha bölcsiben maradna, de az enyém például utálta a bölcsit, kész katasztrófa volt minden reggel otthagyni, az oviba meg már a második nap mosolyogva ment be.
2014. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is szeptemberben vidd oviba. Addig megszokja az új élethelyzetet, és nem is marad le semmiről. És fel is tudod készíteni az ovira (jaj de jó lesz...stb). Amúgy 3.5 évesen nem gáz, az én középső lányom februárban volt 3 és szeptemberben megy oviba, addig bölcsi. Bár Ő már be van zsongva, pláne hogy a nővére e másik csoportban van...
2014. jún. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ha otthon vagy, ne passzold le oviba. 5 évesen kötelező csak. Ez az én véleményem. Én is így csináltam.
2014. jún. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!