Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az óvodában kiabálhat egy...

Az óvodában kiabálhat egy másik szülő a gyerekemmel?

Figyelt kérdés
Tegnap mentem a gyerekért az oviba és látom hogy a bünti padon ül. Leültem mellé és kérdeztem mi történt. Óvónéni odajött hogy majd ő elmondja,de a fiam azt mondta hogy majd ő otthon elmeséli. Az óvónéni elmondta hogy állítólag nagyon okos gyerek,de most nagyon bután viselkedett. Az autóban elmesélte, hogy megdobta homokkal az egyik ovis társát és az éppen ott lévő nagyszülő leszidta. Azt mondta neki hogy ha még egyszer hozzányúlsz széttéplek. A fiam nagyon szégyellte magát, hogy az egész ovi előtt egy idegen néni kiabált vele. Az óvónénik sem szóltak a nagyszülőnek, hanem megbüntették a gyereket. A büntetés jogos és ez ok is,nekem valahogy gáz ha egy idegen így beszél az óvodában más gyerekével. Mi a véleményetek?
2014. jún. 19. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ez a nagyszülőt minősíti. persze nem volt szép dobálózni, de ilyen előfordul. egy felnőttnek lehetne annyi esze, hogy nem kiabál egy gyerekkel. ilyet senkinek sem mondanék, és nem tűrném el senkitől.
2014. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egy dolog, h a szülő/nagyszülő rászól a gyerekedre, na de ilyet mondjon????? Ez nagyon gáz! "Széttéplek"... Na én tuti elbeszélgetnék a "kedves" nagymamával, h mire van ennyi esze, h így beszél egy kisgyerekkel.
2014. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rászól, mikor rosszat tesz, és én pont nem vagyok ott, akkor igen, az korrekt és elfogadom. Az én fiam, imádom, nagyon, de igen, csinálhat butaságot. De "széttéplek"? Megvárnám a nagyszülőt ovi után és elmondanám neki (a gyerek nélkül, természetesen), hogy rászólhat, ha rosszat tesz, ez érthető, de ha mégegyszer fenyegeti, én tépem szét őt!
2014. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem kiabálhat vele, az óvónőknek kellett volna közbeavatkozniuk. Azért jó lett volna meghallgatni az óvó néni verzióját is. Nem akarlak megbántani se téged se a kisfiadat, de az igazság általában nem egyezik meg pusztán az egyik fél álláspontjával.
2014. jún. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A reakció durva volt, bár én is elbeszélgettem volna vele, de nyilván nem ilyen stílusban. Viszont ha a gyerekemet dobnák meg homokkal, akkor kiállnék mellette. De nyilván ezt lehet jól is és rosszul is. :)
2014. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Kérdés: ilyenkor hol volt az óvónő? Neki kellett volna egyből rászólnia, és akkor a nagyszülőnek meg nincs oka ordibálni, ha látja h el van intézve a dolog.

Szerintem hallgasd meg a másik felet is, lehet kisfiad már 5 óvónői felszólítás után se hagyta abba és ezt elégelte meg az ottlévő nagyszülő.

Amúgy én simán rászólok más gyerekére,ha az enyémet bántja, nem érdekel hol vagyunk, vagy mit gondol az anyja. Nem az én hibám ha nincs megnevelve, a társadalmi együttélés egyik iratlan szabálya, hogy nem dobáljuk, egymást. Ha a homok közé bekerül egy kis darab kő, még akár szemét is kidobhatja, 3 évesen illene már erről leszoktatni.

A rászólás jogossága mellett még a szóhasználat kérdéses. Ha kifogtál egy olyan stílusú embert, akinek minden második szava b...+ akkor úgyse fogja érteni mi a baj, az az ő szegénységi bizonyítványa. Én elmagyaráznám a gyereknek, hogy nem mindenki beszél szofisztikáltan.

2014. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én részben igazat adok a nagyszülőnek. Én is rászóltam volna a gyerekre. De nem úgy hogy széttéplek...... ennél azért kultúráltabban tettem volna. Miért te mosolyogtál volna a fiadra aki homokkal dobálja esetleg az unokádat???? Gondolom nem. Szerintem reflexből az emberből kijön a reakció, hát belőle ilyen csúnyán jött, lehetett volna másképp is mondani vagy nem olyan hangosan, hogy az egész udvar hallja. De amúgy nem is biztos hogy mindent elmesélt a gyereked..... lehet a néni rászólt ő meg rávigyorgott, hogy csak azért is dobál, így bizony a néni kibukott..... Tehát sokféle verzió lehet. Lehet kéne azzal a nagymamával találkozni legközelebb és pontosan megkérdezni mi is volt és bizony akár neki is megmondani, ha annyira nem volt vészes a dolog, mármint nem szemtelenkedett provokált a fiad, hgoy azért ez erős volt, hogy így lejáratta a gyereked, aki a mai napig kivan ettől.
2014. jún. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!