Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Viszi valaki közületek a...

Viszi valaki közületek a gyerekét nyáron ügyeletes oviba?

Figyelt kérdés
Én nagyon tartok tőle, de nincs más választásom:( A mi ovinkból összesen KETTŐ gyerek megy ügyeletes oviba (az egész óvodából!) Tehát tuti nem lesz senki az ügyeletes oviban, akit ismer:(
2014. jún. 23. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Mi két éve ügyeletes bölcsibe vittük egyedül, senki más nem volt a mi bölcsinkből és nagyon jól érezte magát a fiam, sokkal jobban mint a sajátjában. Más játékok, foglalkozások, ezek mind lefoglalták.

Megy jövő hónapban ügyeletes oviba, de szerintem ott sem lesz gond.

2014. jún. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod másként megoldani mert szakadásig dolgoztok a munkahelyeteken akkor nem kérdés a gyerkőccel meg lehet értetni. Ha meg megtudod oldani akkor elég szomorú, hogy szabadulni akarsz a gyerekedtől. Mielőtt bárki kövezni kezdene a gyerek megérzi, ha azért akarod otthagyni az oviba mert neked úgy a háztartási munka kényelmesebb, ráadásul a bölcsit és az ovit nem azért találták ki, hogy a gyereked ott legyen orrvérzésig 7-18-ig. Számtalanszor előfordul, hogy gyesesek viszik be a nagyobb gyereket, aki megsínyli érzelmileg. Sajnos erre azt mondják a szülők, hogy az óvónő hülye, nem akar plussz munkát magának. Nem erről van szó. Csak egészséges szülő-gyermek kapcsolat alapja az együtt töltött idő hétköznap is. Ha este hazaviszed nézd meg még hány értelmes órát töltötök együtt.
2014. jún. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért lettem lepontozva, mert ügyeletes bölcsibe, oviba kell vinnem a gyereket, mert a férjemmel mindketten 3 műszakban dolgozunk?? És mert nincs nagymama aki kinyalja a seggünket és őrizze az unokát, hát köszi....
2014. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én megértelek kérdező, de a mai világban sajnos nem nagyon tolerálja egyetlen munkahely sem, ha valaki hetekre-hónapokra eltűnik szadaságra vagy táppénzre.


Tudod egyedülálló anyuka vagyok, nekem egész évben (!) nincs annyi szabadságom, mint amennyi időre bezár az intézmény.


Hát ez van. Ezen csak talán valamilyen új jogszabály segítene, vagy nem is tudom.


A kisfiamnak én nagyon türelmesen elmagyarázom, hogy anyának muszáj mennie dolgozni, hogy pénzt tudjon keresni, amiből tudunk finom vacsorát enni vagy el tudunk menni közösen egy jó kis programra (strand, kalandpark, ilyesmi) és még akár egy szép kis könyvet is tudunk venni.

Csak ehhez az kell, hogy ő is menjen a "munkahelyére"- ami most másutt lesz, mert a mi ovink bezár.


Egyébként mi nem önkormányzati oviba járunk, de a magán is bezár egy időre nyáron.

Nálunk is B terv volt a körzetes önkormányzati, de sajnos nagyon nem jókat hallottam róla. És igen: nálunk is általános jelenség, hogy többségében a nagyon-nagyon sokgyermekes (tehát teljesen ingyen óvodázó), "természetesen" segélyeket halmozó nagyhangú bandák gyerekei töltik ott a nyarat (is), hogy a szülőknek véletlenül se kelljen velük foglalkozni. Aki nem ilyen, az bizony minden követ megmozgat, hogy lehetőleg ne, vagy minél kevesebb ideig kelljen a gyermekének ezek között a gyerekek között szocializálódnia.


Végül kerestünk egy másik magánovit, ahol nincs leállás arra az időre, amíg nekem problmás a szabadság- és majd augusztus végén tudok a kisfiammal egy kicsit együtt is lenni.

Nem kevés pénzbe kerül ez sem- de már januárban teszegettem félre ilyen célra.

Itt sem ismerünk senkit, de elmentünk a kicsivel együtt, szétnéztünk, kedvesen fogadtak bennünket, néha arra kanyarodok kocsival, beszélgetünk az új oviról, a másféle játékokról és igyekszem felkelteni és fenntartani az érdekődését és úgy beállítani, hogy új oviba menni nagyon nagyfiús és menő dolog.

Nem vagyunk nagyon gazdagok, tényleg sok ez a pénz, de ha azt nézem, hogy ezen az új helyen is programokkal, foglalkozásokkal várják a kicsiket, kevesen vannak, jó a körülmények stb.- ahelyett, hogy a kisebbséggel köveket dobálnának egy udvaron egymásra, míg az unott pedagógusok cigiznek meg olvasgatnak- akkor megéri ezt a pénzt is.


Tudom, hogy nem óvhatom meg mindentől (nem is akarom), de nem mindegy, hogy mennyi idősen érik ilyen számomra negatív hatások.


Szóval ha nálatok az a helyzet, hogy menni kell dolgozni és nincs más választás, akkor teljesen derűsen mondd ezt el a kicsinek és hidd el, hogy ha te nem aggódod túl, akkor ő sem fogja.

Mindig rácsodálkozom, hogy milyen rugalmasak a gyerekek.

2014. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én nem vitem másik óviba mig mienk zárva van ,viszem magamal dolgozni.vagy a férjem vigyáz rá . juli végén nyít ki az óvink utána már megy óviba .
2014. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mint írtam, nincs választásom, férjemnek nyáron van a szezon a munkahelyén, július elejétől augusztus közepéig gyakorlatilag nem lesz itthon, csak1-1 napot. Apukám pár órát elvan a kislányommal, de többet nem vállal, anyósom vidéken él, ott van 3 unokája, ráadásul 3 napot dolgozik egy héten, kislányomat csak hétvégére vállalja. Ezek lennének a "segítségeim".Én vállalkozó vagyok ( kozmetikus), 1 éve mentem vissza dolgozni, nem mehetek 5 hét szabira.
2014. jún. 24. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!