Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Vállaltok vagy vállalnátok...

Vállaltok vagy vállalnátok szülői munkaközösségi teendőket az óvodában?

Figyelt kérdés

Két gyerekem is egy csoportba fog járni ősztől. Férjemmel dolgozunk teljes időben.

Érdekelne a feladat, de sokan lebeszélnek róla, hogy milyen nehéz a többi szülővel egyeztetni dolgokról meg hogy anyagi ügyeket kell sokat intézni, stresszes. Van tapasztalatatok erről, ti vállalnátok/vállaltátok? Mit tartalmaz ez pontosan?


2014. aug. 1. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Magyarorszagon az Szmk feladata a csoport penz, illetve minden mas penz beszedése. Nem vállaltam.

Kulfoldon program szervezés, dekoráció, csoportok kísérése. Vállaltam.

2014. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én vállaltam a lányom ovijában.

Nálunk vegyes csoportok vannak és a volt SZMK-s gyerkőce tavaly szept. iskolába ment már.

Senki nem akarta elvállalni, így én jelentkeztem.


Csináltam egy zárt facebook csoportot, aminek a pontos nevét és honlapcímét kinyomtattam. Minden szülőnek és óvónőnek/dajkának adtam belőle. Kapott még az óvoda vezetője is.

Ebben a modern világban én így tudtam megoldani, hogy mindenkivel tudjam tartani akár napi szinten is a kapcsolatot.

Ott minden esemény ki volt írva, minden hasznos és fontos információ.


A csoportpénzt is nekem kellett ugyebár szednem és a különböző ajándékok/foglalkozások/programok árát is.

Illetve én szerveztem a gyerekeknek programokat is. pl. játszóház, stb.


Nálunk a vezetőnő belement, hogy egy postaládát felszereljenek a csoportszobába, amit lakattal zártam. Nekem volt hozzá kulcsom és a vezető nőnek. Ebbe dobták be a szülők zárt (!) borítékban a csoport pénzt vagy más kiadásra a pontos összeget. Sosem volt ebből probléma. Mindenki ráírta a gyerek nevét, stb.


Illetve, van egy füzetünk a csoport szobában, amibe az óvónők írják bele kérésüket. pl. kell zsebkendő vagy ceruza, stb.


A FB oldalon pedig ha valamit meg kell "szavaztatni", akkor ki tudom tenni.

pl. most épp új fogmosópoharakat szeretnénk venni, illetve még más dolgokat.

Több helyről kapok árajánlatot és fényképet a termékekről.

Csak kiteszem ezeket az FB oldalra és mindenkinek van lehetősége beleszólni a dolgokba.


Nálunk ez a megoldás nagyon jól működik.

2014. aug. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

No igen, ha csak a pénz beszedését jelenti, engem sem érdekel. Amit Második írt, már izgibb - azt szeretném megkérdezni, ez így mennyire időigényes? Munka mellett csinálod?

2014. aug. 1. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ket gyerekem van, az egyik bolcsis, a masik kozepsos lesz szeptembertol.

A munkam mellett nekem van idom nezni a FB-ot. Irodai munkat vegzek. Plusz a telefonomon is van internet, igy ott is tudom kovetni a dolgokat.

Ha a gyerkocok nincsenek itthon (most nyari szunetet tartunk), akkor delelott elintezem a fontosabb dolgokat az ovival kapcsolstban, majd meg fektetes utan ranezek meg egyszer.

Most igy nyaron nincs sok fontos dolog, max.az uj gyerkocok szuleinek bevezegese a dolgokba.

Majd szeptembertol lesz surubbek a napjaim, de mint irtam, en siman megoldom munka mellett a dolgokat.

2014. aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, SZMK-s szülő, sőt, SZMK-s elnök vagyok az ovinkban.

Ezen belül a mi csoportunkban én szedem a csoportpénzt.

Szervezésbe, rendezvények lebonyolításában részt kell venni, segíteni, előkészülni, bármilyen ajándékot amit kapnak a gyerekek, azt be kell szerezni, illetve ha a nevelőknek kell valamilyen ajándék, azt is mi szerezzük be, vesszük meg.

És igen, lehet stresszes is, ahol vannak olyan szülők, akik szeretnek okoskodni, beleszólni mindenbe, de a segítségben való részvételét nem igazán mutatja, illetve néha-néha 1-1 embernek valóban könyörögni kell a csoportpénzért, de azért a szülők nagy többségével semmi gond nincs, rendszeresen beadják a csoportpénzt, illetve segítenek.

Nálunk a kapcsolattartás könnyebb, mert kis, vidéki településen élünk, így telefonon vagy személyesen keressük egymást, vagy az óvónő segít a kapcsolattartásban.

2014. aug. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én pont a pénz miatt nem válaltam.
2014. aug. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!