Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Belekezdenétek így a babaproje...

Belekezdenétek így a babaprojektbe? Vállalnátok babát ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet kissé komplikált,de megpróbálom elmagyarázni..

Párom 35 éves,én 34 leszek augusztusban.1 hónap múlva lesz az esküvőnk.Második házasságom lesz,nekem már van két kisfiam,4 évesek,ikrek.Nagyon elevenek,fiúk,de már kezdenek okosodni,amit én élvezek,elég nehéz volt velük..Páromnak első gyermeke lenne velem.Másfél éve vagyunk együtt,egy éve együtt élünk,kiegyensúlyozottan,szerelemben,harmóniában.Ő a nagy Ő.Nagyon szeretnék már kisbabát szívem szerint,és persze ő is..Az ikrek nehezen jöttek össze,orvosi beavatkozásra anno,de most már helyreállt a mensim,és reménykedek,h a harmadiknál már nem lesznek gondok..és hát benne is vagyok már a korban,és ki tudja mikorra jönne össze..nagyon nem szeretnék újabb mesterséges beavatkozást..és anyagilag sem lenne hátrány egy harmadik gyermek.Szerelembabát szeretnék,és Ő az lenne..De..a munkahelyemen most "karrier" kiépítésére lenne lehetőségem..2 éve mentem vissza dolgozni.Meg kellene ragadni a lehetőséget,és min. 1 évig még dolgozni.Ezen kívül a vagyonmegosztás a volt férjemmel még nem zajlott le.Nem tudjuk h mi lesz a lakással,ahol élünk,a bankkal egyelőre még tárgyalunk,lehet el kell adni,vagy újabb hitelt felvenni rá,az exem kiszállt,ill. kiszállna a hitel

fizetéséből,így lemondott az ő részéről.A lakás egyébként is kicsi,2 szobás,56 nm,mindenképp máshova kellene költöznünk.

Mit gondoltok?


2014. júl. 1. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Bele. Mi már probálkozunk jó pár hónapja és nem jön a baba sajna, szerintem nincs mire várnod. Oké ha minden összejön akkor lehet első hónapban összejön a baba, de nem biztos és ha teherbe is esel pár hónap alatt, attól még járhatsz dolgozni egy ideig és az exes dolog is megoldódhat.

Én belevágnék, de neked kell eldöntened mi is lenne a jó.

2014. júl. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bele, én is csak úgy tudnám más gyerekét elfogadni sajátomként ha közös is lenne.
2014. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)A gyerekek és a párom imádják egymást,sokkal inkább az apjuk ő ,mint a "biológiai" apjuk..Azt nem tettem hozzá,h nem vagyok kifejezetten "anyatipus",sosem gondoltam volna h 3 gyerekem lesz,azt sem,h kettő..De imádtam terhes lenni,meg mikor kisbabák voltak a fiúk,vágyom már egy kis picire megint..De lehet nagyon nehéz lenne két kicsivel,meg egy picivel..
2014. júl. 1. 21:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze kérdező te is szeretheted tesód gyerekét de úgy mint a sajátodat soha.
2014. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján te nagyon, de nagyon vágysz erre a babára, úgyhogy én azt mondom, hajrá. Rettenetesen utálnád magad pár év múlva, ha visszagondolnád arra, hogy elszalasztottad a lehetőséget. Érződik, hogy szerelmes vagy, és nagyon vágysz erre a közös babára.

A másik, hogy szerintem a karrier a töredékét nem adja annak az örömnek, mint egy gyerek. Ezt gondolom én, tudom, hogy nem mindenki van vele így.

Én még csak 26 vagyok, de már volt karrierem, gondolkodás nélkül fölrúgtam, mikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba (a terhességet nem bírtam volna végigcsinálni azon a munkahelyen, napi 4 óra ingázás, és oda nem tudtam volna visszamenni dolgozni egy kisgyerekkel, mert csak aludni láttam volna). Váltottam egy lazábbra. Itt karrierlehetőség nincs, kevesebbet keresek, de élhetek a családomnak. Nem bántam meg a döntésemet.

2014. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

a munkahely, karrier, vagyonmegosztás...

ezek miatt már kérdéses is, hogy jöjjön e baba


ha majd a baba lesz az első, nem a ti kényelmetek, akkor vállalj

2014. júl. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én ha gyereket akarnék, biztosan nem gondolkoznék (lehet, hogy ez hátrány) De akármilyen nehéz helyzetbe is kerültök miatta, mégis ott lesz az a pici baba aki kárpótol mindenért. :) Bármi történne, úgyis azt mondanátok, hogy megérte. Szerintem minél előbb kéne, mert ahogy írtad, "benne vagy a korba" mármint most még fiatal vagy, de mire a gyerek tini lesz, biztosan nem nagymamakorú szülőket szeretne.

Engem 24 évesen szült anyukám, és nagyon örülök neki, mert én is akörül szeretnék szülni, így majd remélhetőleg a dédunokáit is látja felnőni :)

2014. júl. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!