Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kedves Anyukák! A kérdés az...

Kedves Anyukák! A kérdés az óvodába indulásról szól. Mikor ébredtek? Mikor keltitek a gyerekeket? Mikor indultok el, és mivel? Hányra ér be a gyerek és ti a melóba? És mikor hozzátok el?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert eddig 5-5.30 körül keltem, a kisgyermekem bölcsis 6 kor ébresztettem. 6.50kor indultunk 7.20 körül értünk be ,Én a munkahelyemen 7.30 kor (8-16ig dolgozom)Most az ovi messzebb lesz.Valószínüleg 30 perc plussz oda vissza nekem. Tudom nem vészes mert sok kisgyerek vidékről hamarabb ér be,de nekem mégis "fáj" hogy a háromévesemet 5.30kor kell keltenem. Debrecen -kertvárosból a belvárosba...

2014. aug. 28. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 6-fél 7 körül kelek, eztán a gyerekek is felébrednek nem sokkal. Negyed 8 körül indulunk, legkésőbb fél 8-ra ott vagyunk. A nagy sulis, így fél 8-ra ott kell lenni, ekkor leteszem a kicsiket is az oviban. Egyelőre rugalmasan osztom be a melóidőt, de ez hamarosan változik. Félek belegondolni is, mi lesz ha esetleg 6-ra kell bejárnom.
2014. aug. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most épp várandós vagyok, de csak egy hónapig :)

Előtte mindig 6:50 -kor keltünk, legkésőbb fél 8-kor jöttem ki az oviból, és pár perc múlva már a munkahelyen voltam.

4-kor hoztam el, volt mikor 5-kor.

Hétfőtől már ráérünk negyed 8-kor kelni.

2014. aug. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
"irigykedem" :) de jó lenne ha tovább aludhatna.Azért is kérdezem nem e én osztom be rosszul az erőforrásainkat?
2014. aug. 28. 22:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6-kor kelünk, mert legkésőbb 7-kor el kell indulnunk. Még bölcsis, de az óvoda ugyanigy lesz.
2014. aug. 29. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én 5-fél 6 között kelek lányom fél7-7között kell ,7-fél8 között ér be az oviba
2014. aug. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is általában 8-kor kezdek dolgozni, max. egyszer-kétszer 8.15-re érek be.

Reggel 6.30-kor kelek, a kisfiam 6.50-kor.

Kb. 7.20-7.30 körül indulunk az oviba, ami minimális kitérővel a munkahelyem felé vezető úton van.


Nekem is elfárad már a 4 évesem a hét vége felé, ma reggel pl. elég nehezen ébredt- pedig időben fekszünk le (max. 20.30-kor) és délután is alszik rendesen az oviban is, hétvégén itthon pedig akár 2,5-3 órát is, ha jó mozgós volt a délelőtt.


Hétköznap hétfőtől-csütörtökig 8-17-ig dolgozom, pénteken csak 14-ig. Az ovi nyitvatartása is kb. ugyanez- így úgy tudom megoldani, hogy 17.00 helyett már 16.35-kor elindulok érte, pénteken elég a 14.00, mert 14.30-kor zárnak.

Normális a főnököm, a munkámat egyedül végzem (szaklértői munka), így az időkiesés nem jelent munkakiesést is feltétlenül.


Budapesten élünk, a belvárosban dolgozom, a kisfiam Zuglóba jár magánoviba, mi Rákospalotán, kertvárosban élünk, a munkahelyemtől légvonalban 10 km, kocsival járok.


Megértem, hogy rossz a piciket korán kelteni, hétvége felé már én is érzem, hogy bizony fáradt a kisfiam.

2014. aug. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

8-tól dolgozom.

Negyed 8-kor indulunk, lerakom mindhármat, aztán megyek dolgozni. Közel van az ovi, a bölcsi és a munkahelyem is.

Fél 7-kor kelünk, de nem kell őket ébreszteni, mert maguktól fenn vannak már 6-kor.

Mondjuk ez a fél 7-től negyed 8-ig nagyon kemény, mire mindhárom elkészül és még én is emberformájú leszek :)

2014. aug. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én távolabbi ovit választottam mert itt sok a "c" a balhés fajtából...bölcsiben nem volt gond mert munkáltatói kellet...az ovit módjával iskolát viszont totálisan leamortizálták.
2014. aug. 30. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!