Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szeretem a gyerekeket,...

Nem szeretem a gyerekeket, nem tudok velük mit kezdeni és soha nem tudtam elképzelni magam anyaként. Fog ez még változni?

Figyelt kérdés

Ettől eltekintve teljesen normális, 20-as éveimben járó nő vagyok.


Valahogy soha nem érdekeltek a babák-gyerekek, idegesítenek, nem tudom kezelni őket, fárasztanak.

Kiskoromban nem voltak játékbabáim, ha vettek is, tönkretettem vagy csak nem játszottam vele. (Inkább az állatok érdekeltek-érdekelnek)


Rokonok, barátok gyerekeivel elvagyok pár percet, ha nagyon kell...


Kisbabás ismerőseimet kicsit sem irigylem, jól érzem így magam. (Párom se szeretne gyereket még)


Persze a család részéről van valamennyi nyomás, édesapám egyenesen közölte velem, hogy biztos nem vagyok normális, anyukám meg bízik benne, hogy majd "megjön az eszem". Ő egyébként óvónő végzettségű, jelenleg is gyerekekkel foglalkozik. Testvéremék, (ő egy évvel fiatalabb nálam) szerencsére sok gyereket terveznek, így szó sincs arról, hogy unoka nélkül maradnának a szüleim. :)


Lehet, hogy önző dolog, de egy gyereknek se lenne jó szerintem, ha az anyja csak külső nyomásra vállalná. Úgy döntöttem, más kedvéért nem fogok szülni a magam kárára.


A hagyományos felállás soha nem tetszett, én nem akarok otthon gügyögni a gyerekkel, amíg a párom kitart. Tanulni, dolgozni, utazni szeretnék, elérni a kitűzött céljaimat, a magam ura akarok lenni.


Változhatnak még ezek az elképzelések? Volt valaki így, aki később meggondolta magát, vagy csak előtörtek a "babát szeretnék" gondolatok?


Tényleg nem vagyok normális? :/



2014. júl. 23. 19:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Addig nem valószínű, hogy változik ez a dolog még a kezedbe nem fogod a gyerkőcöd, vagy ki nem futsz az időből és közlik veled, hogy nem lehet. Ez szokott nagy nézőpont változást hozni általában.
2014. júl. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Még egyértelműen nem vagy érett a gyerekvállalásra. De ez még változhat, nem feltétlenül fogsz örökké így érezni. Van még időd, azt én se javasolnám, hogy úgy szülj gyereket, hogy Te magad nem akarod csak külső nyomásra teszed.

Még eljöhet az az idő/az az éltkor amikor ezt máshogyan gondolhatod.

2014. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

Én nem ítélem el azokat a nőket, akik nem szeretnének gyereket, de úgy vagyok vele, ha tényleg úgy érzi, hogy nem anyának való, akkor ne is vállaljon gyereket! Az ilyen nőket jobban tisztelem, mint azokat, akik ennek ellenére szülnek, aztán eldobják maguktól, vagy nem foglalkoznak a gyerekkel.

16 éves korom óta tudtam, hogy egyszer anya akarok lenni, alig vártam, hogy találjak egy szerető társat, akivel boldogok vagyunk és gyereket vállalhatunk.3 és fél éve élek boldog kapcsolatban a párommal, 21 éves vagyok és a napokban megszületik a kisfiunk és egy percre se bántam meg, hogy ilyen fiatalon gyermeket szülök. Éppen ezért gondolom azt, hogy ha eddig nem érezted azt, hogy valaha is akarsz gyereket, ezután se fogod..persze ezt csak én gondolom így, lehet, hogy nem így lesz.

Mindenesetre ne szülj csak azért gyereket, mert mások szerint így helyes!:)

2014. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Különlegescsajszi ***** válasza:
15%
Egy: Nem vagy százas az biztos a leírtak alapján,már bocsi. Kettő: egyszer mindenkinek lesz gyereke,még ha egy,akkor is,ezt senki nem kerülheti el! Három: Persze,hogy fog változni,mert egyszer majd előtör mindenkiben,(köztük benned is),hogy valami mást akar,már nem karriert,nem bulizást,nem egyedüllétet,semmit ,csak gyereket! Ez nevezik annak a kifejezésnek,hogy: "Megértem az anyaságra"! Az ember ahogy telik az idő milliót képes változni.. Még meg is fogsz lepődni! :)
2014. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Különlegescsajszi ***** válasza:
15%
én írtam ezt 22 évesen! :))
2014. júl. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Egyes, ne akkor érezze mikor a kezében van, mert ha nem érzi még akkor se, akkor magával és a gyerekkel is kiszúrt.

3.Nem biztos, hogy lesz egy és nem biztos, hogy megérik az anyaságra. Manapság nagyon sok nőnek nincs és már nem is lesz és nem is akar gyereket.

Kérdező, lehet megváltozik a véleményed, de ha nem, külső nyomásra ne szülj. Csak akkor, ha tényleg akarod. Nem gond, ha nincs gyereked.

2014. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Én sem tudtam magam elképzelni anyaként, utazni akartam, élni szabadon, korlátok nélkül a párommal. Nekem ez nagyon fontos. De amikor 30 éves lettem, valahogy ez megváltozott. Felfogtam, hogy ha nem lesz gyerekem, talán örökre bánni fogom, hiszen ez a mostani énem úgysem lesz örökké ilyen önmagával törődni akaró. Nem akarok "idős" anyuka sem lenni. A sok halogatás végül beérett valahol és most várjuk Őt, akire csak ha rágondolok is azonnal elérzékenyülök. Az első 4D-s UH volt életem legszebb élménye, teljes eufória és most jöttem rá valamire: azt amit más gyereke iránt érzünk, azt nem lehet összehasonlítani azzal, amit a sajátunk iránt táplálunk, mert teljesen más. Más gyereke is aranyos és szeretjük, de a miénk számunkra olyan édes, hogy nem tudja ezt az érzést semmi más pótolni az életben. Én tudom, hogy benned is kialakul majd ez, de nem érdemes erőltetni, van még időd rá. Éld ki magad, utazz, szórakozz, egy idő múlva úgyis kevésnek fogod érezni ezt is. Na majd akkor jön a babavállalás:)
2014. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez még bőven változhat! Én a húszas éveimben nagyon vágytam gyerekre, de nem volt kinek, nem volt mire. Aztán egyszer csak elmúlt ez az érzés, és átfordult teljesen az ellenkezőjébe. Nagyon sok rossz példát láttam és látok a környezetemben, szerintem ez változtatta meg az életszemléletemet. (Ezért tartom baromságnak a "még nem vagy érett az anyaságra" típusú mondatokat, ugyanis tapasztalataim szerint nemcsak érett személyiségek vállalnak gyereket.)Aztán telt-múlt az idő, megtaláltam életem párját, de a gyerek kérdésben még mindig inkább a nem felé hajlottam, számtalan okból. Aztán egyszer csak elkapott a "hajaj, kifutok az időből" érzés, és úgy döntöttem, próbáljuk meg. Jó ideig nem is jött össze, már azt hittem, nem is fog, amikor egyszer csak egész különleges érzések fogtak el, és gyanús volt, hogy terhes vagyok. Persze halálra rémültem, aztán jött egy pokoli első trimeszter rengeteg hányással és sírással. Aztán megmozdult, és nemrég láttam a kis arcát 3D-n. Leírhatatlanul örülök neki, és nagyon-nagyon várom!


Ne aggódj, teljesen normális vagy, csak azért, mert mások máshogy éreznek, attól a te érzéseid is érthetőek, pláne ilyen fiatalon. És én egyáltalán nem tartom azt önző dolognak, ha valaki tisztában van a saját személyisége korlátaival, és nem akar egy másik embert ezzel boldogtalanná tenni. Én a magam részéről gratulálok az érett gondolkodásodhoz, és ne foglalkozz azzal, mások mit várnak tőled, a te döntéseidért neked kell viselned a következményeket, ezért az ilyen fajsúlyú kérdésekben szerintem senkinek nincs joga ítélkezni feletted.

2014. júl. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat és gratulálok az anyukáknak - kismamáknak! :)
2014. júl. 24. 09:35
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"egyszer mindenkinek lesz gyereke,még ha egy,akkor is,ezt senki nem kerülheti el!"


Hmm...Ezt mégis hogy érted?

Nem, nem mindenkinek lesz gyereke. Van akinek nem is lehet, van aki nem akar, és tesz ellene. Tényleg sosem láttál ilyet? Én elég sok nőt ismerek a közvetlen környezetemben, aki valahogy mégis elkerülte a gyermekáldást.


"mert egyszer majd előtör mindenkiben,(köztük benned is),hogy valami mást akar,már nem karriert,nem bulizást,nem egyedüllétet,semmit ,csak gyereket!"


Nem, nem tör elő mindenkiben. Van egy nagynéném, akinek még férj sem kellett, nemhogy gyerek. És egészen jól elvan egyedül. A barátnőm 20 éve van férjnél, és nincs gyereke, mert nem szereti a gyerekeket. A szomszédom inkább elvált, mert a férje gyereket szeretett volna, de ő nem. Egyikben sem tört elő soha a gyerek utáni vágy.

2014. júl. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!