Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kortól hagynátok...

Hány éves kortól hagynátok egyedül a gyerekeket, ha a "szomszédban" vagytok? Illetve jönnek haza a suliból?

Figyelt kérdés
Egy nagy telken van a házunk és az irodánk, ahol a férjemmel dolgozunk. Én ha tudok 4kor "hazamegyek", de ha úgy van ügyfél vagy munka akkor más megy a gyerekekért és van ott velük. Most 7 és 8 évesek. Ilyen korban már ti otthon hagynátok őket? Vagy nyugodtabbak lennétek az eddigi rendszerrel? A suli 5-10 percre van két lámpánál kell átjönni, más kereszteződés nincs. Haza jöhetnek már onnan? Vagy ha maguk is lesznek a házban 1-2 órát valaki hozza haza őket? Természetesen azért átnéznék én is, a férjem is rájuk.

2014. febr. 18. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy érettnek látjátok-e hozzá a gyerekeket. Tudják-e, hogy mit lehet és mit nem. Érdemes előszőr úgy kipróbálni, amikor ráértek, és tudjátok követni a gyerekeket a tudtuk nélkül. Így meglátjátok, hogy hogyan közlekednek egyedül az utcán. Az otthoni dolgokról meg ki kell kérdezni őket, hogy mit tennének, ha ez vagy az történne.
2014. febr. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem, én nem lennék nyugodt. Kisvárosban mondjuk a hazamenetel kb 10 éves kortól egyedül oké, de náluk még nem. Közben kistesóra vigyazázni, tovább nehezíti a helyzetet. Az, hogy otthon már egyedül vannak, te meg telken belül egy másik házban, az már talán belefér, nem tudom, határeset. Nem tudnád esetleg azt csinálni, hogy elhozod őket, és veletek vannak az irodában?
2014. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kisvárosban élünk amúgy. Én is kicsinek látom még őket, csak felmerült egy beszélgetés során a lehetőség, önállósodás, de nem ragaszkodunk hozzá. Át nem hoznám őket, jobb nekik otthon, meg tudjuk oldani a felügyeletet
2014. febr. 18. 09:38
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgyesek amúgy, megbizhatóak, nem hiszem hogy bármi történne, de azért nyugodtabb vagyok így
2014. febr. 18. 09:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Suliból a hazajövetel még nem feltétlenül jó ötlet bár lassan nem ártana rászoktatni őket.Kisvárosban ennyi idősen ha érettek hozzá néha néha oké.

A mi 8 évesünk simán meg van itthon egymaga.Van telefon nála.1-2 órát nagyon jól elvan.Sőt azt veszem észre igényli is havi szinten egyszer.

2014. febr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem amikor 6 évesen suliba mentem, 2-3 napig kísérgettek, utána pár napig "megfigyeltek" hogy hogyan közlekedek egyedül. (Szintén kisváros, de nálunk zebra nélküli kereszteződések voltak anno). Azután már egyedül közlekedtem, tudták hogy kb. 10-15 perc alatt haza kell érnem.


Szerintem a mai gyerekeket is meg lehet tanítani egyedül közlekedni és önállóságra szoktatni. Más a helyzet, ha tömegközlekedni kell, de ha gyalog távolságra van az iskola, akkor meg lehet nekik mondani, ha hazaértek, tessék beköszönni.

2014. febr. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem már 6 évesen,sőt 8 évesen a saját öcsémet is én vittem suliba,nagyon megbízható voltam,öcsémet nem nagyon lehetett simán kiment az útra körülnézés nélkül még 9-10 évesen is
2014. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, hány évesek vagytok, de 20-30 évvel ezelőtti viszonyokhoz a maiakat nem lehet egyszerűen hozzámérni.... Az akkori világban persze, hogy az elsősök is egyedül jártak haza... Ezt a különbséget nem lehet nem érzékelni!!
2014. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok,és 24 éves vagyok és mi egy 30ezres városban lakunka suli 10 percre sem volt
2014. febr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!