Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Már középsős a lányom, de...

Már középsős a lányom, de nincs barátja az oviban?

Figyelt kérdés

Engem ez néha bánt. Volt kiscsoportban, hogy barátkozott ezzel-azzal, de utána vége is lett.

Szoktuk kérdezni otthon, hogy kivel játszott, de szinte mindig azt mondja, hogy egyedül. :(

Amúgy jól érzi magát az oviban, csak fura ez így szülőként.

Nálatok hogy van ez?


2014. szept. 4. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak sem volt barátja még középsőben, és én addig kérdezgettem, hogy kivel játszott, hogy elkezdte zavarni, hogy egyedül. Egy idő után már őt is bántotta, pedig lehet, hogy különben nem érezte volna, hogy ez baj. Nyáron költöztünk, új óvodában kezdte három napja a nagycsoportot, és együtt bandázik a többiekkel. Biztos sokat segített az óvodaváltás is, de biztos most is érett meg rá, hogy jobban igényelje a többi gyerek társaságát.
2014. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Most már soha nem kérdezem, hogy kivel játszott, csak azt, hogy mit játszott, és ha azt válaszolja, pl. hogy fogócskáztam, akkor megkérdezem, hogy kivel.
2014. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azert itt mar az ovono is hibás. Rég eszre kellett volna vennie es bevonja a gyereket csoport játékba.....
2014. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Én kisfiam sem játszott nagyon másokkal, amikor a középsőt kezdte. Direktbe nem tudtam "ránni". Otthon elkezdtünk szituációs játékokat játszani. sináltunk egy ovit a nappaliban és én eljátszottam, hogy játszok, de verekedős vagyok vagy sírós stb. Egy idő után előjöttek azok a dolgok a játékában, ami miatt egyedülvolt többnyire. Pl hogy az egyik kisfiú verekedős, a másik elsőre mindenkinek azt mondja, hogy nem játszik vele stb. Eljátszottam hogyan megyek oda a másikhoz, mit mondok, nagyon figyelt :) Nem ijedtem meg, ha valaki rámkiabált például, de ez adja magát közben. Később már konkrétan meg lehetett vele beszélni, hogy nem vagyunk egyformák, ha autózni szeretnénk együtt, akkor kössünk kompromisszumot, most a tiéd a piros, de majd cserélünk, ilyesmiket.

Nekünk bejött, középső második felében már nagyon bandázott. Valószínüleg egyébként is beérett volna a dolog addigra, mindenesetre nem ártott ez a kis játék, segített szerintem.

2014. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"rávenni"
2014. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötleteket adtatok! Köszönöm!
2014. szept. 4. 12:07
 7/10 anonim ***** válasza:
az ovónő is mondta hogy így van? csak mert a lányom is mindig ezt mondogatta. és amikor rákérdeztem akkor kiderült,hogy ez nem így van.és szokott másokkal is játszani.
2014. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, azt mondta hogy mindig csak csapódik, illetve csapódna másokhoz.

Mesélt olyat hogy szeretett volna játszani más gyerekekkel, de elküldték, mert nem akartak vele játszani.

2014. szept. 4. 12:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Most én mi rosszat írtam ?!
2014. szept. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom! Én mindenkinek zöldet adtam!

nagyon megnyugtató benneteket olvasni!

2014. szept. 4. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!