Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi tennétek, ha olyan barátja...

Mi tennétek, ha olyan barátja lenne kisgyereketeknek az oviban, aki rossz hatással van rá?

Figyelt kérdés
Kisfiam második éve ovis, tavaly szinte senkivel nem játszott, csak egyedül vagy az óvónővel. Idén végre jobban kinyílt, több gyerekkel is barátkozik, de a legjobb barátja, akit szinte istenít, rossz hatással van rá szerintem. Az óvónő elmondása szerint is elég butácska a kisfiú, ahogy én látom a család is nagyon "egyszerű". Ezzel nem is lenne gond, de a fiam azóta olyan hülyeségeket játszik, olyan szavakat használ, csúnyákat is mond, hogy csak nézek. Mintha visszafejlődött volna. Oviban is viszi bele ez a kisfiú a fiamat a hülyeségbe, rosszaságba, ő meg persze benne van, mert milyen vicces, de magától biztos nem csinálna ilyeneket. Óvónő is csodálkozik, hogy hogy megváltozott a fiam. Ennek persze egyrészt örülök, hogy már nem olyan mimóza mint tavaly, jól érzi magát, az sem érdekel, hogy néha rosszalkodik, de rossz nézni és hallgatni, hogy miket tanul ettől a gyerektől. Eltiltani tőle nem tudom és nem is akarom, de hogy hassak rá, hogy ne tanuljon el tőle mindent?
2013. okt. 24. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Üdv a klubban.

Semmit sem tehetsz. Én szóltam az óvónőknek, nem történik semmi, mert a lányom kis "barátnője" olyan, mint a kullancs. Verekedni éppen nem verekszenek, de az a kislány olyan szinten beszél, mint az én másfél évesem (mármint a kiejtése), az egész család sötét, mint az éjszaka. Nem kis "munkám" volt, mire azt felfogták, hogy nem akarok összejárni velük, és nem látom szívesen a gyereküket nálunk.

A lányom határozottan visszafejlődött és megrekedt egy szinten. Rettenetesen el vagyok keseredve, csak azt látom megoldásnak, hogy jövőre 6 évesen iskolába viszem, hogy megszabaduljunk tőle.

2013. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is itt vagyok. :( Ugyanez, 6 évi munkám odavan. A jó gyerekem rondán beszél, verekszik, mert olyan vicces. És ez azóta ahogy most ment szeptemberben oviba és üldözi egy rossz fiú, aki végülis elérte a célját barátok lettek:(
2013. okt. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem saját tapasztalat, csak ismerősé... Csak ők már iskolások. A család kislánya okos, értelmes, a hozzá csapódott barátnő pedig éppen az ellentéte:( Ott is a butácska gyerek nagyon csúnyán beszél, káromkodik, nem érti meg szegény, hogy a másik család miért is nem erőlteti ezt a barátkozást, holott a tanító, a napközisek számtalanszor elmondták már neki, hogyan is kellene viselkedni, milyen szavakat kellene kerülni... Hiába próbálkoznak, hogy a buta tanuljon az okostól, nehéz dió. Nem járhatnak össze, de sajnos az iskolában szinte minden szünetben együtt játszanak.
2013. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Másik oviba vinném
2013. okt. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

másik oviban is lehet ilyen gyerek.mit tudsz tenni?nem sokat.beszélni vele erről-mi a helyes.az iskolában még vacakabb lesz a helyzet,mert ott kiengedik az udvarra őket-és nem is figyelnek nagyon rájuk.

az a helyzet,hogy most átbillent a ló túloldalára-idáig nem játszott,most megtalálta azt akivel lehet rendetlenkedni.ha hiszed,ha nem ez is egy fejlődés nála-mert már barátkozik-ez már igy is nehéz feladat neki,ha tavaly még egyedül volt-és még jónak is kellene lenni???

adj neki időt,hogy beérjen.ha viszon bántja,zavarja ez a gyerek-beszéld meg,hogy kérjen segitséget a felnőttől

2013. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ő imádja ezt a kisfiút, nagyon viccesnek tartja amiket tőle tanult :( Másik oviba tényleg nincs értelme emiatt átvinni, ott is lehet egy ilyen gyerek. Sokszor mondogatom neki, hogy próbáljon más gyerekekkel is játszani, mert ettől sok butaságot tanul, de hát a hülyeség nagyon vonzó.
2013. okt. 24. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez a helyzet. A kisfiam tavaly végig arra vágyott, hogy a nagycsoportos fiúk játsszanak vele, most végre befogadták, de ennek az az ára, hogy ő lett a főkolompos... Szerencsére az óvónők nagyon rendesek és együttműködőek. Én itthon sokat beszélgetek a gyerekkel, hogy játszat velük, de azokat a dolgokat, amiket nem szabad, az óvónőkkel pedig megbeszéltük, hogy a foglalkozások, közös, csoportos játékok során pedig megpróbálják finoman más gyerekek felé terelgetni őt. Minden azért van, mert azt akarja, hogy szeressék, befogadják, ha sokat bohóckodik, vagány, "nagyfiús" csínyeket látnak tőle, tiszteletet vív ki. Hát ezen kell valahogy túllépnünk...
2013. okt. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

bocs, bénán írtam... szóval, hogy ne olyan játékokat játsszon a nagyokkal, amiket nem szabad...

egyébént 3,5 éves a fiam /csak a rend kedvéért :)/

2013. okt. 25. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SzErika22 válasza:

Mi épp most vagyunk (nagycsoportos ovi) év elejétől ebben a "cipőben"!! 2 hete kezdődött el az óvoda, de a lányomra a héten 5 napból 3-szor volt volt panasz, hogy a "barátnővel" rossz fát tettek a tűzre...

HELP!!!!! :( :( :( El vagyok nagyon keseredve!!

2015. szept. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!