Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit vigyek az óvodába tízóraira?

Mit vigyek az óvodába tízóraira?

Figyelt kérdés

Holnap fog először az oviban tízóraizni a lányom. Holnap, illetve a héten még nekünk kell a tízórait biztosítani a számára, tízórai után haza kell őt hoznom.


Mit vigyek neki?


elég válogatós, itthon nem is szokott igazán tízóraizni. Rosszul szoktattam, tudom, de bőségesen reggelizett 8 óra felé, fél 12-kor meg ebédeltünk, így simán kibírta, köztes étkezés max. egy-két szem keksz volt, ha volt egyáltalán.


Most az ovi miatt 7-kor van reggeli, 9-kor meg már viszik őket tízóraizni. Néztem ma, hogy a többieknek egy szelet barna kenyér volt megkenve, paprika és sajt volt mellé, és a bögrében kakaó volt, ha jól láttam.


Nem eszi meg se a sajtot, se a különféle megkent kenyereket (se margarin, se vajkrém, se húskrém, se májkrém).


2014. szept. 15. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Szia! Nekem különétkező a lányom, így minden nap csomagolok. A kenyerek, zsömlék, kiflik mellett ezeket szoktam vinni: saját termoszban kakaó, tejeskávé, vaníliás tej, tea, sajtos pogi, fornetti, kalács, joghurt és keksz, kakaós csiga, sajtos rúd, sonkás rúd, pizzás csiga.

A legegyszerűbb, ha odafelé bementek a pékségbe és választ.

2014. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 órai az gyümölcs. amit leírtál, az a reggeli, f9-9 között van az ovikban :) és általában ilyen, kenyér, feltét, pici zöldség. aztán 10 kor meg 1-2 cikk alma, 1-2 szem szőlő, körte...
2014. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A kakaós csigára, fornettire, pogácsára én is gondoltam, de ma láttam azt a pici szelet megkent barna kenyeret a többi előtt. Nálunk fő szempont az egészséges életre való nevelés az étkezésben is.

Nem fog az óvónő csúnyán nézni a kakaós csigám láttán? És a többi gyerek majd nem akarja azt enni, mint a lányom?

2014. szept. 15. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Nincs kiírva, h mi a menü a héten? Én azért próbálnék ahhoz igazodni, túl nagy eltérések ne legyenek a te gyerekedé meg a többiek étele között. (Nálunk pl reggeli van 9-ig folyamatosan, tízóraira fél 11 körül gyümölcs van.)
2014. szept. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem, nálunk nincs külön tízórai, nálunk bizony az a tízórai. Pénteken volt szülői értekezlet, ott mondták, hogy mindenki külön reggeliztesse meg a gyereket, mert van olyan csoport, aki negyed 11-kor jut oda, hogy megegye a tízóraiját. A lányom csoportja 9-kor megy tízóraizni, 11:15-kor meg már ebédelni. :)
2014. szept. 15. 14:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy magyaroszàgi òvòda?
2014. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ki van írva, mi lesz a többiek tízóraija, én feltétlenül ugyanazt vinném neki is. Tök béna dolog már, egy szelet kenyeret nem igaz, hogy nem tudnak adni neki... Tök torokfájós időszak van, annak a 2-3 beszoktatós gyereknek biztos jutna fél szelet kenyér azoktól, akik épp lebetegedtek de már aznapra nem tudták lemondani. Vagy viszel kenyeret ők meg megvajaznák... Annyira túl van bonyolítva... Úgyis azt fogja kérni, amit a többiek esznek.
2014. szept. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Reggelizni otthon kell, indulás előtt. Nálunk is így van.

A tízórai pedig 9 körül kezdődik.


Én amit vinnék: joghurt, joghurtital, banán, tejszelet, alma, keksz.

2014. szept. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha állandóan kakaóscsigát, fornettit stb viszel, akkor csúnyán fognak nézni, ami huszadrangú amellett, hogy a gyerek gyomra tönkremegy. Heti 1 kakaóscsiga vagy fornetti viszont simán belefér!

Egyik fiam szintén nem "kenyerezik" tízóraira, nem eszi meg és kész, nem tudok mit csinálni. Rendesen reggelizik és tízóraira egy yoghurt+ valamilyen gyümölcs megy általában (mármint itthon, mert az oviban nem úgy van az étkezésünk mint nektek).

2014. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!