Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tennél a következő óvodai...

Mit tennél a következő óvodai ruhacsere ügyben?

Figyelt kérdés

Kislányom az óvodaudvarban elvesztette pár hete teljesen új plüss kardigánját.

Már lemondtam róla :-( ... aztán eszembe jutott, hogy megnézem a többi csoport öltözőjében a talált ruhás dobozokat... sokáig nem kellett keresnem pár öltözővel odébb azonnal kiszúrtam ...mármint egy teljesen ugyanolyant, méret is egyforma, viszont ennek címkéjéhez egy óvodai jel volt odavarva.

Valószínűnek tartom, hogy a másik gyerek elvitte a mi ugyanolyanunkat és ezért nem volt meg.

Hatalmas óvodáról van szó, kb 20 csoport van, egyszerre több csoport van kint az udvarban.

Mi a korrekt ilyenkor?

Kérdezzem meg az összes csoportban kinek ez a jele, majd beszéljek az anyukákkal, vagy mivel valószínű csere történt mossam ki és használja mindenki ami nála van?


2014. szept. 24. 08:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy próbát egér kinyomozni, hogy kinél van a tiétek.
2014. szept. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Egy próba: 20 csoport óvónőit megkérdezem, hogy mondják meg van e ilyen óvodai jel náluk, adjon elérhetőséget az anyukákhoz, majd hívjak fel mindenkit, nem ér annyit a kardigán ára.

Hangsúlyozom a talált ruhák között volt és nekünk egy teljesen ugyanilyen veszett el.

2014. szept. 24. 08:53
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Az a korrekt, ha a jellel ellátottat otthagyod, ahol találtad. Az biztos nem a tiétek és lehet, hogy nem ők vitték el a lányodét.
2014. szept. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tovább néztem és az egyik belső zsebében lecipzározva kislányom apró műanyag ponija volt, ami megsiratott, ez érdekes.
2014. szept. 24. 09:14
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem éri meg az utánajárást, akkor ne pattogj. A gyereked ruháiba pedig tegyél jelet, és akkor legközelebb nem lesz ilyen gond.
2014. szept. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát most lepontozhattok, de én hazavinném! Ha benne volt a zsebében a te lányod cucca, akkor biztos a tiétek, csak visszaveszed, ami jogosan téged illet. Az más lenne, ha valamelyik gyereken rajta lenne, én se tépném le róla, de így, hogy te is a talált ruhás dobozban találtad, szerintem egyértelmű. Az is lehet, hogy valaki nem szándékosan, hanem tévedésből vitte el és varrta bele a jelet, aztán mikor észrevette a tévedést, visszavitte és bedobta a talált ruhák közé, de már nem törődött vele, hogy kivegye a jelet. Ha tényleg benne van a lányod holmija, az nekem egyértelmű bizonyíték lenne arra, hogy a tiétek, úgyhogy én visszvenném, és valszeg az oviban nem adnám rá többet.(Nem mintha kétségeim lennének, de ha valaki megvádol mégis, már nehéz lenne bizonyítani a dolgot.)
2014. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Teljes mértékben egyetértek az utolsó válaszolóval!
2014. szept. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Én is az utolsó előttivel értek egyet! Ha szín, méret stimmel és még a kislányod játéka is benne van, akkor valószínűleg olyan vitte el tévedésből, akinek ugyanilyen van. Gondolom ő azt hitte, hogy kiszakadt a jel, ezért szépen "visszavarrta", majd mikor rájött, hogy neki 2 db van belőle, leesett, hogy valaki másét is elhozta, ezért vitte vissza. Ha tényleg nagy az ovi, akkor gondolom ő is úgy volt vele, hogy nem kezdi el vadászni, hogy ugyan kié lehet, hanem akinek hiányzik, az megtalálja a talált cuccok között. Legalábbis nekem is ez a verzió tűnik a leghihetőbbnek. :)
2014. szept. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha megismered, hogy a tiétek, fogd és vidd el!
2014. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

ha benne van a lányod pónija akkor az biztos a tietek.

nyilván anyuka felkapta és hazavitte, miután belevarrta a jelet láthatta, hogy ott lóg a fogason az övék, ezért betette a dobozba.

most komolyan, ha ellopta volna, mit keresne a talált tárgyak között? :)

azért az óvónőnek szólhatsz, de ő is biztos azt mondja, hogy vidd, hisz benne a személyes tárgyatok...


nekünk is hasonló módon tűnt el a mellényünk, annyi különbséggel, hogy én egy másik gyerek akasztóján találtam meg, viszont benne volt a gyerekem jele, így szó nélkül leakasztottam és hoztam haza

2014. szept. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!