Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki kivette a gyermekét az oviból mert nem maradt meg?

Figyelt kérdés
3éves múlt augusztusban a lányom.Tesó júniusban született ami nagyon megviselte.Szeptember elején kezdtük az ovit azóta teljesen lelkibeteg szegény.Ha ott van csak az óvónéniken,dadusokon csüng,nem játszik senkivel,nem eszik,nem pisil.Esté reggel és éjjel is sír.Látom rajta hogy szenved.Eddig délig volt csak mert nem mertem ott hagyni aludni,viszont csütörtökön lebetegedett.Pár nap kihagyás is tudom hogy sokat fog jelenteni neki,úgyhogy nem tudom mi lesz ha jövő héttől újra megy....de egyébként sem tudom,hogy mitévő legyek.Ki vegyem vagy hagyjam?Mivel teszek jót?Hogy segítsek neki?Aki volt hasonló helyzetben adna nekem tanácsot?
2014. szept. 27. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Az én lányom 1 évig bölcsis volt, most ovis. Febr.-ban született a húga.

Neki pl. a bölcsőde is már maga a mennyország volt, mert kellett neki a közösség, a korabeli társak. Ő nem volt az a tipikus anyafüggő gyerek.

A féltékenység se jött ki rajta nagyon. Persze látszott, hogy tesó született, de sokkal jobban fogadta a közösségbe való kerülése miatt, mintha nem járt volna és úgy születik.

Ő egész nap van oviba, 3-ra megyek érte. Nagyon szereti és látszik rajta, hogy jobb ott neki, mintha itthon nyúznánk egymást. Neki már kevés vagyok, a tesónak meg pont jó (még).


Ha úgy érzed, hogy még nem neki való, akkor maradjon otthon veled. A féltékenységet viszont kezelni kell így - úgy, mert hosszútávon nem lesz jó.

Azzal tisztában kell lenned, hogyha otthon marad veled, akkor nem fogsz tudni körülötte "ugrálni", bármennyire is szeretnéd, szeretné.

Tehát ezt vedd figyelembe, hogy most elsődleges a kistestvér, aki egy csecsemő és szükségeltei vannak 0-24-ig, nem pedig a 3 éves nagy gyerkőc, akitől elvárandó, hogy ideig - óráig egyedül eljátsszon, wc-zen, feltalálja magát.


HA tényleg ennyire siralmas a helyzet, akkor jövőre próbáljátok meg újra az ovit. Akkortól már kötelező lesz (elvileg), most még csak beíratni kötelező.

2014. szept. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Én be se adtam volna. Minek mikor otthon vagy a kistesóval? Nem csoda hogy megviselte hisz azt érzi hogy ellököd.
2014. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem venném ki. Majd megszokja! Ne mutass előtte olyan dolgokat, hogy sajnálod, otthon lehetne inkább stb., ha már egyszer elkezdte az ovit! Más gyerek is beteg, néha sír, vagy esetleg otthon lenne.
2014. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
Hát utolsó szerencsére e legtöbb anya nem úgy gondolkozik mint te és nem akarja szándékosan kínozni a gyerekét. Minek menjen ha az anyuka is otthon van?
2014. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

"Nem venném ki. Majd megszokja!"


Az igen.Micsoda anyai szeretet!


Kérdező:Vedd ki! Otthon vagy a kicsivel,nincs kényszer,ami miatt vinned kellene mindenképp,nem dolgozol.Jövőre már lehet örömmel fog menni,és ő maga akarja,hogy vidd.Ő még nem érett,ilyen is van!Érzékenyebb lelkű,nem kell feleslegesen szenvedtetni.

2014. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Mit mond a gyereke? Nálunk is született kis tesó és nem viselte meg. Minden nap elmondja, hogy milyen jó volt az oviba és holnap is megy. A Te gyereked mit mesél? Ha látnám, hogy gyerekemnek nem tetszik akkor nem erőltetném.
2014. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

16:14-es vagyok.


Ahhoz mit szólsz, hogy az unokatesóm kisfia elsős, és az első hetet végigsírta reggelente? A másodikon örömmel indult minden reggel, azóta gyönyörűen veszi az akadályokat.

Pedig ő is bújt a tanítónénihez.


Tégy, amit jónak látsz!

2014. szept. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Nekem ezzel csak az a gondom,hogy jövőre úgy is be kell adni. Aki ennyire anyafüggő, azt ugyanúgy meg fogja viselni. Ahogy valamennyire mindegy gyereket megvisel a bölcsi, vagy az ovi. Ez a normális!

Én azt mondom,hogy adj még neki két hetet és ha nem változik a helyzet, akkor vedd ki, és próbáld meg jövőre.

2014. szept. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%
Szia! Hasonló helyzetben voltunk annyi különbséggel, hogy nálunk nem jött kistesó, hanem a beszoktatásnál az óvónénik annyira lerohanták a gyereket, hogy na majd ők foglalkoznak vele, hogy a 3 éves gyerekünk megijedt és mivel én nem voltam vele, a nagyobbak pedig fellökték a vegyes csoportban, csak sírt a sarokban és várta, hogy érte menjünk. A fejlődésében visszaesett, beszédben, szobatisztaságban egyaránt, a végén kivettük. Magánoviba írtattuk, ott viszont iskolásként foglalkoztak vele, órák voltak, idegen nyelv tanulás, játék szinte semmi mert az óvónők szerint abból a gyerek nem tanul. A tanítás ellenére nem fejlődött, sírt ha vittük oda, így innen is kiírtattuk, otthon volt abban az évben és családtag vigyázott rá. Szépen fejlődik azóta is, semmi gond vele, boldog és kiegyensúlyozott, egészséges, mindenki megdícséri, hogy milyen ügyes, jah, és a legfontosabb: most "nőtt akkorára", hogy az óvodai kerti játékokhoz, mászókákhoz elég nagy, simán felmászik rá, élvezi, míg tavaly sírt alatta és az óvónő csak legyintett rá, hogy abból tanul ha szenved és küzd egy kicsit... Gondoltam, leírom a saját tapasztalatunkat, ez a "majd megszokja" azt juttatja eszembe, hogy ha valakinek rossz a munkahelye az megszokja-e vagy megpróbál változtatni rajta. És a gyerek tud változtatni rajta? Nekünk, szülőknek kell. Minden jót kívánok Nektek! :) Én hagynám hogy otthon veletek legyen, együtt, már elnézést de én a helyedben élvezném, hogy a gyerekeimmel lehetek otthon, tudom ez sok tennivaló, feladat a háztartás mellett de ezek az évek hamar elszállnak és bizonyos kor után már nem az anyukájára és az otthon melegére fog vágyni.
2014. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!Hát bizony nagyon nehéz döntés előtt állunk,de nem akarom,hogy a gyerek szenvedjen.Azért írattuk az oviba mert eredendően visszahúzódó félénk kislány volt,gondoltuk jót fog neki tenni a közösség,talál barátokat lesz kivel játsszon.De nem így lett.Ő már nem az én kiegyensúlyozott(mégha hisztis volt is nagyon),boldog gyerekem.Teljesen magába fordul,nem válaszol ha kérdezzük ,motyogva válaszol,mindenkitől és minden új helyzettől fél és megijed.Retteg... Újra bepisil,-direkt és közben nagyokat nevet.Éjjelente rosszul alszik,nehéz vele.Csendes lett..szóval nem az aki volt.

Kértem az óvónők és a védőnő véleményét..mindenki mást mond mi lenne a jó.Valaki azt mondja ha egyszer kiveszem nehezebb lesz neki újra elkezdeni és eléri a célját azzal,hogy már nem kell odajárnia ha nem akar.Ha hagyom akkor ki tudja meddig fajulnak a dolgok és mennyire fog "sérülni".Egyszerüen nem tudom mit tegyek.Én is szenvedek már miatta,borzalmas ez a helyzet.Ki tudja mi lenne a helyes döntés.Mindenesetre a héten eldöntjük valahogy..

2014. szept. 29. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!