Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam 3. napja jár oviba?

Kisfiam 3. napja jár oviba?

Figyelt kérdés

kisfiam 3. napja jár oviba.

ma már úgy hoztam haza,hogy taknya-nyála egybe volt :( és kicsit megemelkedett a hője.

elsősorban az érdekelne,h.ti mit használtatok ,h.meg gyógyúljon a gyerek.ill.valamilyen immun erősítőt kapott-e ?

mondták,h.ha elkezd közösségbe járni akkor ez így lessz 2hét ovi,2hét otthon(beteg).

adtam is neki ' c ' vitamint de úgy tűnik,hogy ez kevés ilyen esetben.



2014. nov. 5. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

túl kell élni!!! mi is így kezdtük, egyből beteg lett, majd újra, utána megint, aztán kórházba is került és ezek után még a bárányhimlőt is elkapta. mindezt 3 hónap leforgása alatt....

aztán jött a nyár, kicsit jobb lett, következő ősszel-télen már kevesebbet volt beteg, most meg aug eleje óta jár folyamatosan :)))


én amit adok neki mindig az a c-vitamin, és d-vitamin.

a többi meg attól függ mi a baja. ha csak taknyos akkor calcimuscot kap a vitamin mellé, ha köhög akkor köptetőt vagy csillapítót, ha fáj akkor fájdalomcsillapítót, ha lázas akkor meg azt.

na és mi hörgőtágítózunk ha jön a köhögés mert 11x volt már hörghurutja az elmúlt 2 évben...

szóval kitartás, az első év nagyon vacak :(


ja és vitamin komlexet, bérest ne adj neki ha picit is beteg, mert a vas miatt ezek felerősítik a betegséget!

2014. nov. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen van ez így.... Az én kisfiam kiscsoportos, szeptember 1-én kezdte, és nem volt beteg még, pedig harminc fős csoportba jár:)

Én a Marslakócskák gumi vitaminját adom neki mindennap.

2014. nov. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha csak taknyos,ami átlátszó vagy fehéres,akkor tengervizes orrspray után jól leszivni vagy kifújni, majd Nasivin, ha már sárgás az orrváladék,akkor antibiotikumos orrcsepp is kell. Emellé lehet Fenistil csepp, calcium, C vitamin, D vitamin. A hátát lehet kenni mentolos balzsammal. Immunerősitőt nem kap, csak multivitamint és D vitamint. Ezt túl kell élni, nálunk is ez volt,amikor kezdte az ovit, aztán fokozatosan ritkul a betegeskedés. Elvileg az immunrendszert nem lehet erősiteni, az vagy van,vagy nincs. Akármit adsz neki,a virusokat a szervezete fogja leküzdeni és később már könnyebben átvészeli a betegségeket,mert emlékszik a szervezet az adott virusra. Ez kb olyan,mint a védőoltás mechanizmusa.
2014. nov. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!