Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 és fél hónapos kisfiam 2...

4 és fél hónapos kisfiam 2 napja nem fogadja el a cicit. Egyszerűen belekostól aztán elfordul. Megkezdtem a hozzátáplálást is kap gyümit és tejpépet is. Most tápszert adtam neki hogy egyen valamit. Azt elfogadta! Valakinek volt ilyen? Mit csináltál?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,szopizott és tápszert kapott mellé a babám. Mikor elkezdtük a kóstolgatást,ő sem akart szopizni,belekóstolt,aztán kilökte a cicit. El is apadt a maradék tejem,onnantól csak tápszert eszik és mellé kapta a gyümölcsöket majd főzeléket.
2014. júl. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem minden baba szopizik ugyanannyi ideig. Vannak akik egyáltalán nem akarják elfogadni. Az unokahugom pl császárral született, egyetlen egyszer se volt hajlandó szopizni. A legkisebb hugom 2,5 évig szopizott. Mindenki más. Reméljük egészséges gyerek lesz.
2014. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó,miért ne lenne egészséges? Nem értem miért írtad ezt.
2014. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem most fog megjönni, vagy megjött? Esetleg újabb terhesség? A hormonális változástól más lesz a tej íze. Ne add fel, szoptass. Ha nem szoptatsz, hanem tápszerezel, rohamosan apadni fog a tejed. Nekem sírva szopott, mikor először megjött, mégsem adtam neki mást. Türelem.
2014. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a hozzátáplálás miatt. Könnyebb egy cumisüvegből vagy kanállal enni, mint ciciből tejet szívni. Az én első lányom is eddig szopott, bár nálunk nem volt más választása, mert elapadt a tejem. Semmi baja nem lesz a tápszertől, sem a gyümölcsöktől, ne aggódj!
2014. júl. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

császárral szültem és egy percig se szopizott a picim. a legeleje óta 3-4 óránként fejem éjjel mappal így annyi a tejem hogy a babám mellett napi 1 litert adok le az anyatejgyűjtő állomáson.


Ha nem fejed le amikor a baba szopizna akkor csökken a tej mennyisége ezért fontos lefejniba baba helyett. tejpépet még nem is kaphatna. 4,5 hónaposan csak reszelt alma levét illetve gyümölcsöket kóstoltathatsz vele. Fontos az is hogy te mit eszel. lehet hogy ettél valamilyen fűszeresebb ételt vagy csak olyat amit eddig nem. Az is lehet hogy a kóstoltatások miatt kevesebbet tetted mellre és nem is fejtél helyette ami miatt meg fog jönni neked. Ez is okozhat más ízt. Ha nem tudsz mit kitalálni próbáld meg cumisüvegből adni a lefejt tejet hátha úgy elfogadja ha most nem is ízlik neki annyira a cumisüvegből nem kell megdolgozzon érte. A tápszert meg kóstold egyszer meg... nem túl finom.

2016. nov. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!