Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Anyukák! Milyen gyakran...

Anyukák! Milyen gyakran kértek fogadóórát az oviba?

Figyelt kérdés

megmondom őszintén a napokba jutott eszembe,hogy mióta ovis(most középsős)nem voltam még ilyenen,tehát tavaly egész kiscsoportba sem.

Viszont a fejlődési naplóját szeretném áttekinteni így jövőhétre kérek egy időpontot!

csak eszembe jutott hogy csak én vagyok ilyen "hanyag" szülő!

Szerencsére semmi gond,probléma nincs a kisfiammal!


2014. nov. 7. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:

pont ez jutott nekem is eszembe tegnap :)

szintén középsős, de 2x járta a kiscsoportot...

még nem voltam, szülőik után szoktam kérdezni az óvónőket, hogy minden rendben van-e vele, de mindig elintéznek egy mondattal, hogy semmi gond vele, okos, kedves, ügyes.

viszont velük van egész nap, és azonkívül amit ő elmond, nem igen tudok semmit. nyilván ő nem mondja el hogyan is viselkedik és tényleg érdekelne :)

szóval télen én is fogok kérni időpontot :)

2014. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Konkrétan fogadóórát nem szoktam kérni, ha ilyesmi van amit szeretnék átnézni ,akkor előre szólok, ők kikészítik én megnézem, ennyi. Mondjuk szerencsére az óvónénik rugalmasak és mindenben partnerek voltak eddig (6 és 4,5 évesek a gyerekeim). Reggel vagy délután is szoktunk váltani pár szót, tudják, hogy igénylem. :) persze nem dumálunk mindig percekig, de ha éppen semmi említésre méltó különleges sem történt, akkor is mondanak valamit ,hogy ma abban segített hogy.., vagy hogy nagyon vidám napja volt és jót aludt stb, ami épp adódik aznap.Persze ha látom, hogy nagyon elfoglalt, akkor nem nyomulok, de délután ráérősebbek szoktak lenni, általában azért tudunk váltani pár mondatot, így nagyjából folyamatában képben vagyok a gyerekekkel kapcsolatban. Szerencsére eddig nem volt olyan horderejű dolog, ami miatt külön beszélgetést kellett volna kezdeményeznem (pl beszoktatási nehézség vagy magatartási gond, ami miatt tudom ,hogy többen is ültek már össze az óvónőkkel korábban)
2014. nov. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nálunk még csak 1x volt ilyen mert tavaly kiscsoportos volt a lányom.
2014. nov. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szülői után nem szívesen mennék oda kérdezősködni mert így is mindíg későn végzünk hátha még utánna minden szülő csak pár percet kérdezősködik....egyrészt én is másrészt az óvónők is sietnének már este haza a családjukhoz!A fogadóóra pont azért van,hogy ne szülői után érdeklődjön minden szülő mert az 20 x gyerekre sok idő!

Reggel és délután sincs sok idejük néha sikerül csak pár szót váltani,reggel 8 körül káosz van mindenki akkor hozza a gyerkőcöket óvónő csak kapkodja a fejét,délután már ébredés után ott vagyok a fiamért ilyenkor még öltöztetik vagy uzzsonnáztatják őket ekkor meg ezért nincs nagyon idő beszélgetni,persze megkérdezem minden ok volt-e.

Tudom ha valami említésre méltó lenne akkor szólnának!

De pl én kíváncsi vagyok a fiam fejlődési naplójára,honnan indult kiscsopotban és hol tart?pl:rajzolásban,kézügyességben,szocializációban stb...jó persze én is látom itthon hogy rajzol vagy mi is sokat kézműveskedünk meglátom az óvodai rajzolmányait,alkotásait kitéve a falra de azért mégis meghallgatnám a szakmabeli óvónőt hogy fejlesszek-e én rajta otthon valamit,van-e valamelyik területen lemaradva pl itthon egyáltalán nem kirakózik,tegnap pl ő mesélte itthon hogy bent valami kirakóssal játszottak az egyik kisbarátjával!

Kíváncsi lennék difer tesztje milyen?

Kíváncsi lennék mikor az a 1-2 nagyon jó baátja épp nincs betegség miatt akkor nyit-e mások felé.

Kíváncsi lennék sok mindenre.

Ezért gondoltam.

2014. nov. 8. 14:07
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
ezekre a kérdésekre nem kapsz kérdést felelegesen rabolnád mindenki idejét
2014. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Már pénteken kértem időpontot jövőhétre és megemlítettem az óvónőknek,hogy a fenti kérdésekre akarok választ kapni azt mondta mindent elfog mondani,mindent megbeszélünk!

Nem értem,miért ne kapnék arra választ hogy hogy látják a kézügyességét,kikkel barátkozik még az alap barátain kívül???

nem államtitkot akarok megtudni...

2014. nov. 9. 08:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvass egy kicsit Vekerdit, Ő azt írja, hogy ebben a korban a legfontosabb a szabad és nem a fejlesztő játék.. Már azért írom, mert úgy éreztem, hogy nagyon ki vagy hegyezve a fejlesztésre. Ugyanis a fára mászástól,labdázástól sokkal jobban fejlődik a gyerek, mint bármi mástól:)
2014. nov. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
az óvó nő majd mond egy rakás kedves álltalános dolgot valószinű arról se lesz gőze melyik gyerekről beszél ne föz hozzá nagy reményeket
2014. nov. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!