Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek mi az elvárásotok egy...

Nektek mi az elvárásotok egy óvodával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ma voltam "ismerkedésen" az egyik közeli óvodában (nagyvárosban). Szimpatikus volt, de nagyon kicsinek találtam a csoportszobákat a hatalmas létszám mellet (27-28 gyerek/csoport), alig tudtak mozdulni a gyerkőcök. Azt mondta a vezető, nincs olyan lehetőség, mint ovifoci, néptánc, kézműveskedés, stb. Mennyire általános ez szerintetek?

2014. nov. 12. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Kis faluban lakunk, nekünk itt csak egy óvoda van. De van ovifoci, néptánc, angol. A csoportszobák tágasak, a csoportlétszám itt is 28 körüli. Az udvar nagy, rengeteg eszköz van rajta, a hagyományos hinta-csúszda-homokozó-mászókák mellett van hátul egy salakpálya, ahol biciklizni lehet, van 3 és 4 kerekű, futó, tandem, és roller is.

Az angol fizetős, szabadon választható.

Minden éven mennek kirándulni, szerveznek bábszínházas előadásokat az oviban, ilyesmi.

Szerintem ha nagyvárosban laktok, nézzetek meg más óvodát is, hasonlítsátok össze, mit láttok.

A kicsi csoportszoba azért nem előnyös, mert közösségben így is hamar megbetegszenek a gyerekek, egy zsúfolt csoportszobában még gyorsabban terjed egy-egy fertőzés.

Az nem baj ha nincs ovifoci meg ilyesmi, de lényeges, hogy tágas legyen a csoportszoba, és lehetőségekkel teli udvara legyen, ahova minden nap ki is viszik a gyerekeket a friss levegőt és szabad mozgást biztosítva. Enélkül nem előnyös egy óvoda, a többi csak plusz, bármit is szerveznek, jó dolog, de az óvodásgyereknek a legfontosabb a szabad játék elegendő térrel kint is bent is.

Szerintem nézzetek még szét máshol!

2014. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, nekem is a zsúfoltság volt a fő probléma, ami szembetűnő volt. A mosdók is igen kicsikék: egy apró szobában van 2 kisvécé és 3 kézmosó. Ez jut 1 csoportra. Ezt nagyon kevésnek érzem :( Az udvar egész nagy, de ilyen lehetőségek nincsenek, amiket írtál! Van mászóka, favonat, csúszda, kisház, homokozó, 1 trambulin a 3X2 csoportnak.
2014. nov. 12. 13:25
 3/6 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk látatlanban az volt a szempont, hogy lehetőleg korcsoportos legyen az ovi, és kellemes sétatávolságon belül legyen (gyalog max. 30 perc). Mi tavasszal 3 ovi nyílt napjára látogattunk el. Kettő korcsoportos volt, a 3. a körzetesünk (itt csak vegyes csoport van).

A nyílt napokon megismerkedtünk korcsoportos ovikban a leendő óvónénikkel, mindenhol az ovival, a lehetőségekkel.

Nagyon fontos volt, hogy személyesen lássuk a leendő óvónéniket, dadusokat, hiszen ők lesznek a gyerkőccel napközben. Az ovi épülete sem volt utolsó szempont, meg a mentalitás. A "nyerő" ovi (ahova sikerült is bejutni) pl. folyamatosan pályázik, látszik, hogy igyekeznek fejlődni, nem várják a sült galambot. Nagyon aranyos, gyerekközpontú az egész személyzet. A fiunk szeret járni.

Nálunk vannak különfoglalkozások is.

A létszám nálatok tényleg magas, de ez változhat, mert egy SNI-s gyerkőc rögtön több gyereknek számít. A fiunk és egy csoporttársa beszédlemaradásos, 2-2 gyereknek számítanak, így a 25-ös létszám rögtön max. 23 csak.

2014. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Èn külfölödn élek, de van elvárásom az ovival.

Habár itt helyet nehezen lehet kapni, de szeptemberi lányom végül is mindenhova felvételt nyert.


Ami elvárásom, hogy a vezetöség, az óvonö, a szülök mind egyptt tudjanak dolgozni, alakítani, jobbítani.

Szimpatikusak legyenek a nevelök, és megbizzak bennük.


Nálunk is elég kicsi az ovi. 100 gyerek van 4 csoportra. 3 csoport vegyes, a 4-ik csoportba a nagycsoportosok járnak(iskolaelökészítö). 25 gyerekre van 2 föállásu nevelö, és 1 segédnevelö(ez egy olyan fiatal aki tanuló még). Az óvonö ugyan úgy törli a koszt a földröl mint a segéd, az óvonö nem egy fönök aki csak a szép részét csinálja, és nincsenek neki csicskái.


4 termet én is kicsinek találom, de egy emeletes játszósarokkal nagyobbítva jobb a helyzet. Van egy tornaterem is, ide befér mind a 100 gyerek. Az udvar sem nagy, de 100%-an kihasználták az adotságokat, olyan mászókat építettek, ami nagyrészt fedél alatt van, és 2 óriás csúzdán csusznak le, szuper kiépítés.


2-ik éve jár oda a lányom, és idéntöl szülöi munkaközösség tagja vagyok, így az ovival is együtt dolgozunk. Nagyon tetszik a nevelöi össze tartás és, ha valaki valami ötletet, bánatot hoz, mindig jól átbeszélik, és egész nevelös(szülöi munkaközösséges) döntések vannak.

A szülök segítökészek, ha valamit szervezünk és kifüggesztjük a segítség, és adomány listát max 2 nap és tele van. Ezt annak tekintem, hogy a szülök megvannak elégedve az ovival és boldogan segítenek mindenben.


Külön foglalkozás csak angol, és sakk van, erre külön kell jelentkezni és fizetni. Szerintem amiért nincsen más, mert az oktatók rengeteg szuper ötlettel, elfoglaltsággal vannak. Egyetlen dolog az erdönap, ami heti 1x van 8 gyereknek(2 nevelövel), minden hétfön szabadon lehet rá jelentkezni a gyerekeknek.

Minden évszakban nagy projektek vannak, pl dinoprojekt, maciprojekt, holterem a sültkrumpli(egészséges étkezés), az almafánk(minden hónapban megnéznek egy almafát, hogy az hogyan változik). Olyan dolgokat csinálnak ami tanítja öket, ami érdekli öket, ami leköti öket.

2014. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én korcsoportos ovit kerestem , kedves óvonénikel,dadusokal ,és megtaláltam ,igaz az ovi csoportszobája kicsi ,de csináltak galériát és 24 gyerek van egy csoportban,nálunk van ovifoci,angol,stb,és bár nem nagy az udvar de szép és új játékok vanak bene.
2014. nov. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az az elvárásom, hogy a gyerekek szeressenek járni, nyitottá váljanak, szerezzenek pajtásokat (mindegy, milyen korú), az óvónénik munkájukra igényes, gyerekszerető emberek legyenek. Minden egyéb (foglalkozások, teremméret, csoport összetétele) másodlagos.
2014. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!