Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szülők! Miért jó, hogy az...

Szülők! Miért jó, hogy az iskolaérett gyerekeket ott tartják az oviban még 1 évet?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, és már az én korosztályomban is nagyon ritka az, hogy valaki "időben" van. Most kezdtem az egyetemet, és mindeki rácsodálkozik, hogy én mennyire fiatal vagyok, az évfolyamon a legfiatalabb, holott én vagyok pont jó helyen. Minden évfolyamtársam ki van akadva attól, hogy 20-21 évesen kezdték az egyetemet, mert későn fognak végezni. Azért ennyi idősek, mert a szüleik ott tartották őket az oviban, aztán meg mondjuk 5 éves gimibe jártak. A testvérem óvónő, és többször is mondta, hogy a szülők nem akarják, hogy a gyerekük suliba menjen, akkor sem, ha már rég iskolaérett. Mindig meséli, hogy az ilyen gyerekek már unatkoznak az oviban, az iskolában van a helyük. Most nem azokra a gyerekekre gondolok, akik nem tudnak egyhelyben megmaradni, és szükségük van még 1 évig az ovira, hanem tényleg olyanokra, akik nyugodtan mehetnének iskolába. Az egyik ismerősöm is azért maradt még 1 évet az oviban, mert hogy '"jajj szegény hadd legyen még 1 évig gyerek"... Nem értem.
2014. nov. 13. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Ezt én sem értem. Lehet, hogy valamiért egyszerűbb oviba járatni, mint iskolába.
2014. nov. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Én sem értem ezt! :/ Egyik ismerősöm fia januári (tehát nem évvesztes) és mégis 7 évesen engedik majd iskolába! Az indok az hogy mindig is kicsit le volt maradva a korabeliektől, így lemaradna az iskolában is. És az csalódás lenne neki, így megutàlná! Mondjuk az tény, hogy 4 évesen se lehetett érteni amit mond a kisfiú...annak ellenére, hogy bölcsibe is járt! Nem értem őket! Talán többet kellene foglalkozni a gyerekkel, ha le is van maradva nem csak kiengedni órákra a játszótérre, este meg beterelni! Mondom ezt úgy hogy van gyerekem! Ő viszont őszi születésű, így sajnos évvesztes lesz...ezzel meg nem tudok mit csinálni! :(
2014. nov. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát persze, aki évvesztes, azzal sajnos nem lehet mit csinálni :( De mást továbbra sem értek, hiszen ezzel a saját gyerekének tesz rosszat a szülő :(
2014. nov. 13. 13:20
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
óvónő vagyok.sokszor a szülők nagyon akarják,h menjen,mi meg foggal-körömmel tartanánk vissza,máskor meg mindent megtesznek,hogy maradjon.igen,nagyon jó még az az egy év-nem csak azért,mert még játszat egy gondtalan évet(és tanulhat utána még legalább 12-t),hanem mert rengeteget fejlődnek.lehet,hogy unatkoznak,de egy suliban viszont annyira más minden-lehet,hogy jobban birják,ha fejlődnek még egy évet
2014. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Azért mert a magyar oktatási rendszer nem arról híres, hogy a gyerekeknek játékosan adnák át a tudást. Egyből leterhelik őket 10 kiló tankönyvvel, házi feladatokkal,, ami valóban sok gyerektől elveszi a gyermekkort. A férjem apró pici fiúcska volt 6 évesen, meg tudott ülni a lego mellett akár 2 órát is, így elment iskolába. Nem volt még érett rá, örök lemaradásban volt. Ő azért tanult több, mint 20 évet, mert a korai lemaradása miatt javítania kellett az eredményein, hogy jó érettségi átlaga legyen, amivel elkezdheti a műszaki egyetemet. Ma műszaki mérnök és bár 1 évet lehetett volna óvodás! Akkor elég lett volna neki 18 év, hogy elérje azt, amit így 22 alatt sikerült.
2014. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
33%
Én sem adnám , maradjon még egy évet gyerek. Ezért.Semmivel nem vagy előrébb 18 évesen mint 20 évesek.Van aki dolgozik és később megy egyetemre akár 25 évesen,És?
2014. nov. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Második vagyok! Jól lepontoztatok! :) Ezek szerint sokan magukra ismertek a történetben...pedig nem általánossàgban írtam, csupán egy ismerősöm döntését írtam le a témával kapcsolatban! 25 éves vagyok tehát annyira nem idős hogy ezzel jöjjek -de az én időmben ez nem volt divat! Én velem egykorúakkal jártam iskolába és évvesztesekkel (márciusi születésű vagyok)! Manapság sokkal egyszerűbb nevelési forma, ha a gyereket betoljuk a tv elé, vagy mint írtam kizavarjuk fél napra a játszótérre, udvarra...így sztem nem kell csodálkozni hogy a gyerekek le vannak maradva! Lehet megint lepontozni, legalább megmutatkozik hogy igazam van, és mennyien a tv-re bízzák a gyereknevelést!
2014. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hát pedig baromira előrébb vagyok, mint mások. Ugyanis, én végzek mondjuk 23 évesen, de ha halasztok, 24. Szeretnék 2 évet még továbbtanulni, akkor leszek 25-26. Ezután elkezdem a kis karrieremet, és már lehet családom. Még egy nálam 3 évvel idősebb valaki kijön az egyetemről majd' 30 évesen, mire nekilát a munkának, és gyereket vállalhat közelebb lesz a 40hez, ami már elég kockázatos. Felelőtlenség a gyereket az óvodában hagyni. Iskolában a helye.
2014. nov. 15. 14:07
 9/15 anonim ***** válasza:
óóó az az egy két év rögtön 10 lett mire felnőttél...ha itt látszik a korkülönbség 18 kölök
2014. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
óóó az az egy két év rögtön 10 lett mire felnőttél...ha itt látszik a korkülönbség 18 éves kölök
2014. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!