Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hétfőn megyünk ovinézőbe....

Hétfőn megyünk ovinézőbe. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Évközi ovibamenetel lesz (remélhetőleg), és hétfőn megnézzük a hozzánk legközelebbi 2-t. Mit nézzek? Mire figyelje? Kérlek segítsetek!

Köszi



#óvoda #óvodanéző
2014. nov. 14. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

első körben arra figyelj, hogy be tudjatok jutni. ugyanis nem lehet napközben csak úgy besétálni az óvodába. évközben meg nincs beíratás, így nem is kezdhettek mostanában, csak szeptembertől ha tavasszal beíratod.

épp azt azt mondom, hogy inkább hívd fel az óvodavezetőt, hisz őt nehéz elcsípni és megbeszélt időpontban találkozz vele. aztán meg ha így sikerül bekerülni, akkor annak kell szorítani, hogy legyen hely, nem még hogy válogass :)

bár jó lenne :) de hát nézd meg az óvónőket, hogy szimpik-e, a hely tiszta-e, mást nagyon nem tudsz, pár perc bekukucskálásból még leszűrni se lehet semmit

2014. nov. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de elsőnek csak részben van igaza. Nálunk sokan kezdik januárban az ovit, van évközi beiratkozás!

Amire figyelj: az óvónők, a terem nagysága, korcsoportos-e vagy vegyes, az udvar nagysága. Van-e egyéb plusz: angol, foci, ilyesmi, ha ez nektek szükséges. Ha dolgozol, akkor a nyitvatartási időt is.

És tényleg előre illik bejelentkezni a vezetőnél telefonon, és személyesen is bemutatkozni.

Sok sikert!

2014. nov. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Telefonon mondták, hogy menjünk be személyesen hétfőn. A fiam bölcsis, jó is ott neki, nagyon szereti, de összel a nagyobbak elmentek, és nagyon kicsik jöttek, akik még beszélni sem tudnak. A gondozónők is azt javasolják, hogy ha lehet, ne várjunk szeptemberig 8ez volt az eredeti terv), hanem próbálkozzunk korábban. Sajnos a visszafejlődés jelei már mutatkoznak.
2014. nov. 14. 15:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Ó, a visszafejlődés miatt ne izgulj :) Ez átmeneti! Nem fogja elfelejteni, amit már tud. A gyerekek utánozzák egymást :) Jót is, rosszat is. De persze ettől még lehet jobb lesz az ovi, mert egy idő után kellenek azok a foglalkozások, amik még a bölcsiben nem elérhetőek.
2014. nov. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A legfontosabb az óvónéni. Próbáld megfigyelni, hogy hogy viselkedik a gyerekekkel. Tapasztalatból mondom, hogy az első benyomás, hogy szimpatikus-e neked vagy nem, mindkét irányba csalóka tud lenni. Inkább az számít, hogy a gyerekekkel megtalálja-e a hangot. Megnézheted az óvoda programját is (mindegyiknek van), hogy mit tartanak fontosnak a nevelési elvükben (pl. egészséges életmód, tehetséggondozás, környezettudatosság, stb.). Szerintem csak utána következik, hogy tágasak-e a termek, milyen a felszereltség, stb.
2014. nov. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%
Az első hülyeség.Amikor betölti a 3 at onnan oviba mehet akkor is ha az év közben van.
2014. nov. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tejesen hülyeség mert nálunk is csak tavaszal vanak a beíratások be lehet írat 2,5 éves gyereket is de óviba járni csak 3 éves korátol tud ,te mit vársz el egy óvitol ? én nekem az óvonénik,dadusok,és a légkőr volt fontos ,az mindegy volt hogy kicsi,vagy nagy csoport szoba van ,kicsi vagy nagy udvar.legyen elég játék a csoportszobában és szép rendezett legyen.
2014. nov. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva :D


A legfontosabb, hogy a pedagógusok szimpatikusak legyenek. Figyelj arra, hogy a többi gyerek hogy áll az ott dolgozó felnőttekhez. Ha találkozol szülőkkel kérdezd az ő véleményüket.

Nézz utána a honlapjuknak, milyen a helyi nevelés program, milyen a napirendje a gyerekeknek, milyen ünnepségeket tartanak.

2014. nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsőként az óvónőket figyeltem, hogy szólnak a gyerekekhez, a gyerekek arcán mit látok. Szerencsére mosolygós gyerekeket láttam. Az óvónő például először a lányomhoz fordult, vele beszélgetett, én másodhegedűs voltam ott :) ez nagyon tetszett, mert nem velem akart jópofizni, hanem a gyerekre volt kíváncsi. Megmutatták a termeket, mellékhelyiséget, udvart. Lehet, hogy csúnyán hangzik, de ránéztem a gyerekekre is, hogy ápoltak-e, tiszták-e, szerintem sokat elmond a társaságról. Elmondták a választható programokat (sport, tánc, angol, hittan, stb.) Amire én kérdeztem, az a beszoktatás, mert nem volt bölcsis a lányom. Hogy mennyire segítik a kicsiket beilleszkedni (vegyes csoport).
2014. nov. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2014. nov. 15. 10:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!