Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mikor engednétek oviba a...

Ti mikor engednétek oviba a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Fiam 4,5 éves. Elkapott egy bacit, lázas volt és köhögött, orra folyt stb. Végül kapott antibiotikumot, amit ma szed 4. napja. (7 napig kell) már jól van, nem folyik az orra, nem lázas és csak minimálisan köhög. Jó a kedve, de még látom, az arca beesett, (nem igazán evett az elmúlt napokban), de más semmi.

Holnapra már mehet a gyermekorvos szerint.


Szerintetek engedjem, vagy maradjon még itthon pihenni, mert akkor úgy intézem a szabimat.



2014. nov. 23. 14:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Amíg az antibiotikumot szedi, addig nem vinném. Oviban egyébként sem adhatják be neki.
2014. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
este és reggel szedi, mint ahogy szokás, oviba lehet el sem mondanám
2014. nov. 23. 14:39
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd, hogy regenerálódjon a szervezete, félig gyógyultan csak visszaesik az óvodai baciktól-vírusoktól. A gyerekorvos nem áll a helyzet magaslatán, hova sietteti?
2014. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, de tény, hogy már nem beteg. Nem tudom, ő nagyon szeretne menni, ma sírt is, de én még egy napot itthon marasztalnám. Vagy kettőt.

:)

2014. nov. 23. 14:49
 5/15 anonim ***** válasza:
Én nem vinném, a gyógyszer végéig semmiképpen. De valószínűleg egész héten sem, erősödjön meg kicsit, mielőtt újra oviba megy. (itthon vagyok a kistesóval, megtehetem)
2014. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak csütörtök óta kapja az antibiot. Jövő héten nem vinném egyáltalán.
2014. nov. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Fiam is hasonló csak ő 3,5 éves és egy hétig volt 39 fokos láza, hörghurutja lett. Tegnap már nem volt láza csak pici hőemelkedés, ma már semmi. Ő csak 3 napos antibitikumot kapott, így már elfogyott, de nem fogom vinni még.
2014. nov. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem vinnem... jol van de a gyogyszert szedi... szerintem ha viszed holnap, szerdan mar megint otthon lesz (vagy 1-2 nappal az utan lesz otthon hogy abba hagyta az antibiotikumot)

Orrfolyasa szines? Slejmesen kohog?

2014. nov. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
már nem folyik az orra és nem is volt színes. Csak átlátszó, vizes. Most már alig köhög, inkább olyan lerakódóan, mintha fel akarna szakadni. Azért gondoltam, hogy még itthon tartom, vagyis igazából magam miatt gondoltam, hogy itthon tartom. Szeretnék vele lenni.
2014. nov. 23. 16:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem vinném még.

Erősödjön, pihenjen (az én fiam betegség utáni gyógyulási időszakban sokkal többet alszik), térjen vissza az étvágya is kicsit.

Ha megteheted, hogy nem életbevágóan fontos az ovi, akkor maradjon még.

2014. nov. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!