Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kivegyem az óvodából a 4éves...

Kivegyem az óvodából a 4éves kisfiam? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lett kiscsoportos a kisfiam.Azóta minden nap sír,hogy nem szeret oda járni.3hete már hasmenése is van ha fölhozuk az ovit ezért a doki eddig ki is írta.Tudni kell a kisfiamról hogy nehezen nyit másokfelé,és az óvónök szerint nagyon beszédes aranyos csak a többi gyerekkel nem akar barátkozni.Én itthon vagyok ugyis,tehát maradhatna velem.De,egyszer ugyis menie kell majd.Segítsetek.

2014. nov. 26. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ki kéne deríteni, hogy miért nem szeret oda járni? Miért nem tudott még senkivel sem megbarátkozni?

Esetleg ha csak fél napra menne?

2014. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha kiveszed, akkor SOHA nem fog tudni bármilyen közösségbe beilleszkedni. (Márcsak azért sem lenne jó, mert két év múlva iskolába kell mennie, és onnan már nem veheted ki.)


Ha ennyire nehezen viseli az óvodába járást, akkor inkßabb menj el vele gyermekpszichológushoz, aki megkeresi, hogy miért fél ennyire ettöl, és veletek közösen keres olyan megoldást, ami ezt a problémát megszünteti.

2014. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Esetleg keresnék másik ovit, lehet, hogy csak ez nem jön be neki, vagy meg lehet próbálni csanát, csak hogy lássátok, hogy általános-e a probléma. Személy szerint én amúgy nem vinném, ha úgyis otthon lennék, de ezért jól le fognak pontozni :-)
2014. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
9%
Én már alapból be se adtam volna ha otthon vagyok, főleg hogy szenved.
2014. nov. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Nincs nevelési tanácsadó vagy óvodapszichológus?
2014. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Járjatok össze valakivel, aki szimpatikus neki az oviból! Kérdezd meg az óvónőket, kivel játszik.
2014. nov. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy le leszek pontozva, de én azt mondanám, hogy vedd ki. Egy ismerősöm kisfia volt ugyanígy, szinte folyamatosan megbetegedett, sírt, nem akart oviba menni. Eltelt egy év, más csoportba került, most minden rendben van, szeret már oviba járni. Kellett neki az az egy év. (és mindezt úgy mondom, hogy szerintem 2 éves kor után már kell a nagyobb gyerektársaság, de ha nem megy, nem erőltetném)
2014. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Óvónőként azt mondom, vedd ki, majd jövőre, ha érettebb lesz, megy.

Volt már ilyen gyerekünk, annyira sírt, hányt, bekakilt, hogy ki kellett venni, következő évben jött újra, akkor meg első naptól, mosolyogva, minden gond nélkül.

2014. nov. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Kérdeztem már tőle hogy miért nem akar menni azt mondta mert nem szeret aludni.Aztán az ovónőket hogy nem e lehetne csak 12ig nem lehetett.Azért írattam be óvodába,hogy legyen gyerekek közt ismerkedjen nem azért hogy szenvedni lássam.:| Jövő héttől új oviba fog járni.Mikor közöltem vele azt mondta hogy az szuper lesz.Itt lehet délig is ha nem akarna ott aludni.Ha meg még itt is sír marad még egy évet itthon.Neten is azt olvastam,hogy van olyan gyerek akinek kell még egy év otthon hogy az ovit elfogadja.
2014. nov. 26. 21:14
 10/12 A kérdező kommentje:
Még valami.Minden héten pénteken megyünk ilyen ovis anyukás gyerekes táncra.Ottis ő végig ül vagy egyedül jácik.Ha egy kisgyerek szól hozzá ő csak csendben válaszol.Pedig itthon hatalmas szája van.Nem értem miért ilyen bizalmatlan.
2014. nov. 26. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!