Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nektek milyen emlékeitek...

Nektek milyen emlékeitek vannak óvodából?

Figyelt kérdés

Én csak annyira emlékszem, hogy az akkori legjobb barátnőmmel összevesztem pár évvel később, és akkor éretebben jöttem rá, hogy milyen ember is ő valójában. Ő volt szinte az egyetlen, akivel jóban voltam, hálás voltam neki, hogy ő barátkozik velem. Azonban később derült ki számomra, hogy csak kisajátított. Pont miatta nem voltam jóban másokkal, mert lejárató sztorikat terjesztett rólam (pl. én raktam bele a fikát az xy poharába).

Ezenkívül annyira maradt meg, hogy nagyon szerettem Biga-Csigázni (az egy aranyos foglalkoztató), de az óvónénik ritkán engedték meg.

Meg egy idő után egyedül jártam haza. 15-kor vagy 16-kor lehetett hazamenni. Anyukám fél háromra ért haza a munkából, így már háromkor hazamehettem volna. Azonban azért mentem csak négykor, mert aki háromkor járt haza, azt mindig siettették az uzsonnával, én pedig nyugodtan szerettem volna enni. Azért ez elég jó, hogy az én döntésem volt, hogy emiatt csak négykor mentem haza.

Délután soha nem tudtam aludni, és mindig unatkoztam.


Nektek milyen emlékeitek vannak?


2013. nov. 6. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kiscsoportos koromból csak egy két képszerű emlék maradt, középsős koromtól kezdve viszont majdnem napi szinten emlékszem a dolgokra. Aludni egyébként én sem tudtam délutánonként, viszont engedtek csendben játszani, később olvasni.
2013. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jó neked, hogy ennyi emléked van. :)

Amiatt meg különösen irigyellek, hogy téged hagytak csendben játszani, nekem nem engedték.

2013. nov. 6. 21:15
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is csak akkor mászhattam ki az ágyból, és mehettem a játszósarokba, amikor a többiek már elaludtak, különben ovilázadás lett volna. Szóval valamennyit nekem is kellett ébren heverészni.:)
2013. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nekem meg végig...

És annyit unatkoztam...

2013. nov. 6. 21:33
 5/15 A kérdező kommentje:
Arra meg nem emlékszem, de anyukám mesélte, hogyha néha elvétve aludtam délután, akkor utána meg este tizenegykor is fenn kukorékoltam.
2013. nov. 6. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok mindenre emlékszem. Pedig már 36 vagyok.

Az óvodára, hogy hogy voltak az öltözők, wc, a csoportszobára, udvarra, az óvónőkre, pár gyerek nevére is. Még sokszor eszembe jutnak történetek is, miket játszottunk, ha történt velem valami érdekes, vagy amiért sírtam, ilyenek sűrűn eszembe jutnak. Én is emlékszem olyanokra, hogy nem aludtam csak néztem a plafont, és volt hogy kilestem amint az óvonők készítik a karácsonyi ajándékot alvásidő alatt. Még előttem van mit csináltak, angyalkákat pingponglabdából.

De az első napra emlékszem a legtisztábban, az egy nagyon rossz élmény volt, anyukámnak ott kellett hagynia a dadusnál reggel 6-kor, beszoktatás nélkül és nagyon sírtam.

Amióta ovis a lányom (már többmint 1 éve) azóta sűrűn eszembe jutnak ezek az emlékek. Majd ha iskolás lesz, akkor biztos az sulis emlékek ugranak majd be.

2013. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
több dologra is emlékszem. pl ovis társakra, helyzetekre, pillnatokra, kibe voltam szerelmes. A kis csoportot másik oviban jártam ott emlékszem hogy néztek ki az ovónök és hogy myilen volt belül az ovi. Az érdekes hogy a másik oviból az ovónénikre nem emlékszem de az ovira igen, pár játékra is az udvarra is. Soha nem aludtam, az kinszenvedés volt. Emléekszem hogy szerettem napos lenni mert akkor elöbb fel lehetett kelni. Sajnos engem szinte mindig utolsónak vittek el mert Anyukám sokáig dolgozott, fél5-ig amiért akkor ugy néztek rá mint a véres rongyra.... a mai világban meg van aki 6-ra megy a gyerkért. Egyéb nem oviban történt dolgokrra is emlékszem pl csalási nyaralás, utazások. persze hiányosak az emlékek mert sok olyan van hogy mondják a szüleim hogy tudod amikor ez meg az történt a nyaraláson, de én nem emlékszem rá.
2013. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, tök fura, de érzések is eszembe jutnak, pl hogy sokszor mennyire hiányzott az anyukám és mennyire örültem amikor értem jött délután, vagy hogy mennyire fájt a szívem, amikor tönkretették az egyik játékom, amit bevittem.
2013. nov. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

egyszer az orromra estem a mászókáról, mert a többiek rávettek, hogy lógjak lefelé (nagyon suta gyerek voltam, naná, hogy ez lett belőle) - sírva szedtem ki a kis sóderkavicskákat a vérző orromból a mosdóban :)

egyszer behánytam a terem közepébe, mert a tejbegrízre sok vizet ittam :) és ennek tetejébe a dadus még le is tolt ezért! (most mit kapna tőlem valaki egy ilyenért...) :)

szerelmesnek mondtam magam - szerintem nem voltam az - és ezért Bélust meg akartam csókolni! otthon azt kamuztam, hogy csókolóztam is vele :)

az udvaron rugdostuk a faleveleket.

az egyik kedvenc óvónénim elment SKÁLA-HÁZIASSZONYNAK, de szép néni volt, ő volt az első sztár az életemben :)

két Kovács Pisti is volt az oviban, ez a tény engem nagyon megzavart :)

valaki azt mondta, hogy a bokron termő termés "dilibogyó" ha megeszed, bedilizel :)

sokat játszottunk körjátékot és papás-mamást :)

a világ legjobb dolga volt, ha anyukám már ebéd után értem jött - meglepiből :)

emlékszem a ballagásra, de büszke is voltam magamra :)

valaki masztizott az ovis csoportból, ezért mindenkinek egyen fekvésbe kellett lennie csendes pihenőnél (kezek a fej alá, mindenki ugyanabban az irányban kell aludjon) - felnőttként jöttem rá a hülye fektetés okára (kis perverz ötévesek vannak) :)

jó volt az ovi... :) jó móka :)

2013. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is rengeteg mindenre emlékszem! :)

A ruháimra,a frizuráimra,dalokra,gyerekre s neveikre,az óvónőkre,igazgatóra,logopédusra is.A gondnokra és a bogárhátú autójára,az udvarra s játékokra,versekre,mesékre,foglalkozásokra,kirándulásokra, iskola látogatásra.Magára az óvodára,termeire,WC-re konyhára s még a kancsókra is. Egyszerűen imádtam az ovit!


1x viszont egész nap bőgtem,betegnek éreztem magam és úgy is indultunk el az oviba otthonról. Ikertesóm (fiú) próbált egész nap vigasztalni,de már az óvónők nem engedték. Egész nap ott ültem az óvónők asztalánál ás csak sírtam.Emlékszem,hogy barna plüss ruha volt rajtam,fehér harisnyával és piros papucsban voltam,mert a szandálom a tesómon volt,mert az övé elszakadt.Az övé barna volt,az enyém kék. :) Ráadásul március 15.-e volt,mert az óvónők bőszen varrogatták a kokárdákat és a gyerekek a zászlókat.


2x ballagtunk az oviból,mert középsősen kezdtük és 2x jártuk a nagycsoportot. Mindkettőre tisztán emlékszem és annyira jó volt. :)


Az elmúlt 25,5 év alatt a legjobb évek voltak <3

Lányom 4 éves lesz januárban,szeptemberben kezdte az ovit és az elejétől kezdve imád oviba járni.

2013. nov. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!