Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kivegyem az óvodából a fiamat,...

Kivegyem az óvodából a fiamat, mert kéthetente beteg?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves lesz januárban, tavaly bölcsis volt, idén szeptemberben kezdte az óvodát. Tavaly is a bölcsiben és úgy néz ki a dolog, az oviban is így lesz, másfél hetet megy, két hetet betegeskedik. Mindig vírus fertőzi meg, nincs arcüreggyulladás, semmi más. Nátha, köhögés, 4 nap láz. Aztán gyógyulgat. Ma voltunk gégészeten és a doktornő azt javasolta, ha megtehetem és otthon tudok vele maradni, vegyem ki az oviból. Ezen kívül adott beutalót vérképre, tüdőgyógyászatra, allergiavizsgálatra. Ti kivennétek az oviból?
2013. nov. 8. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, akkor tartsd otthon, főleg a vizsgálatok idejére. (Tavaly a lányom is szinte végig beteg volt, nyáron kivették az orrmanduláját, azóta még náthás sem volt, pedig a családban már mindnki betaknyosodott párszor.
2013. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kiveszed akkor majd amikor kezdi az iskolat ujbol kezdheted elolrol. Otthon nem fog megerosodni az immunredszere. Ahoz, hogy kethetente ne legyen beteg meg kell erosodjon az immunrendszere es ez csak a kozossegbe, oviba, bolcsibe, suliba tortenik meg. Van aki szerencsesebb es fel ev alatt mar semmi gond vagy akinel nehezebben megy. velemenyem szerint sokkal nehezebb lesz ha majd az iskolaba kuzd azokkal a virusos fertozesekkel amiken mas mar ovis koraban atesett. Igy hianyzoni fog az iskolabol tobbet mint mas. Szerintem ezzel nem oldod meg a problemat csak eltolod. Tenleg nem rosszindulatbol irom. Nekem is van egy kisfiam. Bolcsibe jart. Tulvoltunk mi is mindenfelen: 2x fulgyuladas (egy virusos egy bakterialis), 2 kotohartya gyuladas (szinten virusos meg bakterialis), baranyhimlo es rengeteg virusos kohoges. :( Neki 8 honap kellett amig annyira megerosodott az immun rendszere, hogy nem jott haza minden masodik heten valamivel. Most februarban lesz 4 eves es lekopogom mar lassan egy eve nem volt beteg. A virusos betegsegekre nincs gyogyszer az immunrendszernek kell felvennie vele a harcot akkar most 3 evesen akkar 6 evesen.
2013. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Orrmandulaműtéten túl vagyunk, lassan két hónapja. Azóta 3-szor volt beteg.. :(
2013. nov. 8. 15:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom is nagyon ritkan beteg! Mar 6 honapos kora ota vittem hetente 3-4-szer jatszocsoportba, baba-mama kluba stb. Ott elkapta azokat a dolgokat mindig ami mas nagyobb gyerekeknek volt de mostanra olyan mint egy kis tank! 4.5 eves.Sose beteg. Adok neki vitaminpotlast minden nap. Az is segit, ilyen beteges idoszakokban. Szerintem ne vedd ki az ovibol, etesd ot egeszsegesen, adjal neki vitamin, ha van egy-egy Baja vard meg hogy 100--ig kigyogyuljon belole mielott az iskolaba visszamegy. Tanitsd meg ot kezet mosni gyakran...
2013. nov. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném kivenni, bár egyébként én is elkapom tőle mindig :( úgyhogy nem kispályás vírusok ezek.. Immunerősítőt most antioxidáns vörösbogyós kivonatú zöldség és gyümölcs koncentrátumot kap. Remélem segít picit majd. A broncho waxomot kapta tavaly, nem segített semmit. Nem is tudom mit szólna hozzá, ha most hirtelen nem mehetne többet. Annyi kis barátja van már ott..a barátnőm kisfiával együtt jár, így szerettük volna, így lett. Sajnálnám nagyon.
2013. nov. 8. 16:07
 6/8 anonim ***** válasza:

én nem venném ki, de tartanék egy hosszabb szünetet ha megtehetem. pl. idén már ne vidd, majd csak januárban.

ezalatt turbózd fel az immunendszerét, rengeteg zöldség-gyümölcs, vitaminok, napi 3-4 óra a friss levegőn, nagy kirándulások és rengeteg folyadék :)

2013. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amit még megtehetsz mivel igen beteges az az, hogy beoltatod őt az influenza ellen ahogy jobban lesz. Legalább ettől nem kell majd tartani ha beüt a járvány.. Kérdezd meg róla a gyerek orvosát. Javasolni fogja.
2013. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne vedd ki már csak 1 honap van az ovibol ,utána pihizhet,föként mert sok barátja van .
2013. nov. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!