Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mikulás ünnepség pro és kontra?

Mikulás ünnepség pro és kontra?

Figyelt kérdés
Szomorúan hallottam hogy a kislányom ovijában, sőt a város összes ovijában nem lehet mikulás ünnepséget tartani. A kislányom már hetek óta várja pedig a nagy napot. :( Itt a gyakorin olvasom a kérdéseknél, hogy máshol lesz. Szerintetek miért vannak különbségek városonként? Ti jónak tartjátok ha nincs mikulás vagy sem?
2014. nov. 29. 18:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészes. Anno nekünk sem volt semmi különös. Esetleg az egyik felnőtt beöltözött Télapónak és eljött a suliba, és aki kért, kaphatott egy csomag ajándékot.


Ha nem akarjátok, hogy kimaradjon, családi körben épp olyan szép ünnepség lehet, még szebb is, mint az oviban.

2014. nov. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Mivel.magyarázzák? Én szomorú lennék. A gyereknek nagy dolog,.hogy egy bácsi beöltözik Mikulásnak, én is nagyon vártam mindig. Remélem nálunk nem lesz ilyen, hogy ezt elhagyják. Mondjuk nem tudom, hogy máshol mi a Mikulás ünnepség, nálunk délelőtt jön a Mikulás (karbantartó bácsi), a gyerekek énekelnek, verset mondanak, kapnak egy kis ajándékot.De pont ennyi a olényeg, hogy a kis társaikkal együtt, akikkel megtanulták a kis verseket, énekeket, megmutathatják a tudásukat, és talalkozhatnak a Mikulással.
2014. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azzal magyarázzák, hogy a gyerekeknek nem szabad hazudni, mert nincs mikulás. Ne éljenek úgy, hogy hisznek benne. Én azért nem így próbálom nevelni a gyermekeimet, hanem úgy hogy van és hisz is benne. A kicsi meg még csak 15 hónapos, tehát ő még nem tudja. Ja és ami a legjobban felháborított, hogy itthon énekeltünk mikulásos énekeket, kérdetem tőle, hogy az oviba szoktak-e és mondta a lányom hogy nem. Megkérdeztem az óvónénit és közölte múlt héten hogy hol van még az... Lehet majd fognak a másik óvónővel, de vele nem. Na mondom szépek vagytok... :( Elkeserít ez az egész.
2014. nov. 29. 19:26
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Se Jézuska se Húsvéti Nyuszi sincs náluk? Ez számomra döbbenetes. Sokkal kevesebb lett volna a gyermekkorom, ha nem "hazudtak" volna a szüleim.
2014. nov. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lesz ünnepség, ráadásul olyan, ahova a szülőket is várják. Hetek óta készülnek rá, verset mondanak, énekelnek majd. Lesz Mikulás meg csomag is. Karácsonyra is készülnek, de azt csoportban ünneplik majd. Húsvétkor csokikat kerestek a kertben. Szerintem jó a Mikulásozás, nagyon várják és készülnek rá.
2014. nov. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A mi városunkban az ovikban semmilyen ünnepség nincs pár éve, mert a szerepléstől túl sok stressz éri a gyermekeinket!!! Ez az új divat mifelénk. Szánalmas magyarázat szerintem. A gyerekek egészséges személyiségfejlődéséhez igen is szükség van a rendezvényekre, ahol verset, mesét mondanak, stb... Mi lesz majd akkor az iskolában? Ki áll az osztály elé felelni és nem fog tudni meg se szólalni? Valószínű. Szerintem itt nem lesz karácsony se, majd jövőre húsvét se. Nem is értem minek járatom a gyereket a oviba (most teljesen értetlenül állok a dolgok mögött). Anyák napja sincs évek óta.
2014. nov. 29. 21:54
 7/23 anonim ***** válasza:
Ez magyarországi város? Hat ez elég durva. Nem tudom az anyák napjában mi a "hazugság"??? Pedig az oviban tanulja meg a gyerek, hogy mi az az ünnep, hol máshol? Nálunk még ilyenek is vannak, hogy költészet napja, itt a bátrabb gyerekek verset mondanak. Szerintem csak lusták az ovonok a gyerekeket betanítani mindenféle versekre, produkciokra, ennyi. Amelyik gyereknek meg hajlama, kedve lenne a szerepléshez, azt elnyomják, beskatulyazzak egy ilyen sablonos nevelési rendszerbe. Szánalmas.
2014. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nálunk is lesz mikulás ünnepség ,karácsonyi ünnepség ,és van az oviba adventi koszoru is ,és adventi naptár is volt tavaly .
2014. nov. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Most már akkor elárulom, Püspökladányról van szó. Szégyen itt élni, szégyen ide születni... Elkeserítő itt az élet...
2014. nov. 30. 08:43
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Na hát őszintén küldeném el az egész bagázst melegebb éghajlatra. Még hogy ne higgyenek a gyerekek a Mikulásba, meg ilyenekbe Uram atyám. Felnőtt fejjel is próbálok hinni benne, és úgy gondolom hogy addig jó az élet míg a gyerek/ember tud hinni a csodákban. Utána már olyan szürke tud lenni minden. Szánalmas. Hisz ez a gyerek kor.

Akkor meséket se olvasnak a gyerekeknek ott?Elvégre az is hazugság, a nagymamát megevő farkas, meg a boszorkány és a hét törpe. Na de ez kell a gyereknek. Még így is hogy felnőtt fejjel a legtöbb mese horror, de gyereknek sose éreztem annak.


És még én voltam tavaly kiakadva hogy az új igazgatónőnk nem akarta engedni a farsangot, mondván hogy a gyerekek megijednek egymástól. :o


Nincs rá mód hogy a szülőkkel közösen össze fogjatok és tegyetek valamit. Önkormányzatnak esetleg nincs ebbe beleszólása, vagy valamilyen hatásköre? Vagy ők is úgy gondolkodnak mint az óvoda?

2014. nov. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!