Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Magánovi kontra állami?...

Magánovi kontra állami? Véleményekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2014. aug. 18. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
ha lenne rá pénzem,magánba adnám.
2014. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd h miért? Már jár oviba a gyereked?
2014. aug. 18. 12:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most fog járni,még nem tudom gyakorlatban milyen lesz,de dolgoztam állami óvodában így arra van rá látásom.

Magánban több pénzért több programot,több és sok esetben jobb felszerelést tudnak biztosítani,illetve mivel fizetős rendesen fognak bánni a gyerekkel még akkor is ha esetleg nem kedvelik,nem fogják kimutatni,mert kemény énzeket fizetsz a jó ellátásért.Államiban sokszor tapasztaltam,hogy beszólogattak a gyereknek,pofákat vágtak rá vagy mondjuk nem szóltak neki,hogy a földre lehullott kaját ha felveszi ne egye már meg.Nem szóltak nem mentek oda ha decemberben a gyereknek kint volt az egész dereka nem tűrték be neki,meg ilyenek.De ez nyilván nem minden oviban működik így,pedagógusfüggő.Meglátjuk a miénkben milyen lesz,de ha tapasztalom a fent említetteket akkor rögtön kiveszem.

2014. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok h milyen tapasztalatokat szereztek. Egyébként én is arra gondoltam, h hasonló dolgokban lehet eltérés. Nekem 1 gyermekem van és nem is lesz másik szeretném ha tényleg jól érezné magát az oviba majd. S persze fontos h tudjam jó helyen van hogy én is nyugodt lehessek munka közben ne ezen kattogjon az agyam. Ami még tetszik egy magánoviban h nem 30 fős csoportok van csak mondjuk a fele. A kicsikémnek nagyon gyenge az immunrendszere, és elég sokára is gyógyul meg. Kinéztünk egy magánovit nagyon tetszett nem olcsó de remélem ha ez mellett döntünk nem bánjuk meg. Légyszi írd majd meg a tapasztalataitokat, élményeiteket. Köszi :D
2014. aug. 19. 12:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Én magánt választanám biztosan, elsősorban a kisebb csoportlétszám miatt.

Személyes tapasztalatom csak magánbölcsivel van, ami nagyon jó volt, csak sajnos a környékünkön nincsen magánovi, ha lenne, akkor oda mentünk volna.

2014. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nekünk magánbölcsi volt, és utána állami óvoda, és azt kell mondjam vannak az államinak is előnyei (persze ez is teljesen helyfüggő). Ami az államiban sokkal jobban működik (nálunk), az a szülői közösség, sokkal inkább odafigyelnek az emberek (egymás gyerekére is),pl. gond nélkül meg lehet kérni csoporttárs szülőket, hogy hozzák el a gyereket, ha közbejön valami, és ha valami gond van az oviban, akkor is hamar akad valaki, aki szól, és nem csak a saját gyerekével törődik. A magánbölcsiben abszolút nem ismertük a többi szülőt, és nem is volt igény ilyesmire, ott teljesen az "odaviszem a gyerekem, elhozom a gyerekem, a többi nem érdekel" mentalitás működött. A szülők közti jó kapcsolat meglátszik a gyerekek közösségén is.
2014. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én anno jó régen amikor elképzelni sem tudták de volt mégis magán ovi akkor jártam ,és csak annyit sokkal személyesebb sokkal inkább fejlődtem a jó emlékeim a magánból voltak a rosszak az államiból,utána amikor bekerültem az államiba az olyan volt mint a marson lenni rideg névtelen....évek után sem tudták mi a nevem ...nem sorolom személytelen volt ....
2014. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Polipeter ***** válasza:

A magánovi szerintem olyan mint egy magánkórház, ellátás, személyesség, odafigyelés, környezet szempontjából...

Plusz szolgáltatásért fizet a szülő, ezért jobb mint az állami...

Sok sikert az ovihoz!!

2014. aug. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolós! Köszönjük szépen, bízom én is abban hogy a kislányom jól fogja magát érezni és szeret majd oda járni. Sokat várok ettől az ovitól, nagyon anyás a kincsem és szeretném ha akkor is jól érezné magát ha én nem vok ott. Egy állami oviban ahol 25-30 gyermek van egy csoportban vszínű h erre nem annyira figyelnének oda, mint mondjuk egy 6-7 fős csoportba. :)
2014. aug. 31. 12:19
 10/10 anonim válasza:
Első gyerek magánoviba járt. Második és harmadik államiba. Azon felül hogy egy csomó pénzbe került a magánovi, semmi előnye nem származott belőle a gyereknek. Nem is szabad túllihegni a dolgot, nincs semmi értelme. Ebben a korban az a lényeg, hogy minél többet játszhasson a gyerek a kortársaival. Minden egyéb megy magától...
2014. szept. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!