Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyi ido utan betegednek...

Mennyi ido utan betegednek meg az oviban 3,4,5 eves gyerekeitek? Mennyit hianyoznak?

Figyelt kérdés

Sajnos az en gyerekem miota oviba jar folyton beteg, 2nap utan lebetegszik es ket het itthon. Szeptember ota osszesen 3hetet jart oviba.Egyebkent tavaly is jart, meg azt sem mondhatom, hogy most szokik be a kozossegbe. Foyton folyik az orra, atmegy horgohurutba, tudogyulladasba. Pedig mar rengeteg fajta vitamint kiprobaltunk.Mostmar kezdek aggodni mi lehet a gond.

Nektek milyen gyakran betegszik meg a gyerkoc?


2014. dec. 18. 22:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Mi fél évig csináltuk ezt, 2 hetente 2 napot mentünk. Mi csak akkor vittük a gyereket, amikor makk egészséges volt - mindig elkapott valamelyik gyerektől valami rondaságot. Kedves szülőtársak jó szokása volt, hogy gyerek reggel hőemelkedéssel kelt, Nurofent neki, és akkor csak délre-egyre lázasodott be, dadusoknak csak 1-2 felé tűnt fel, akkor meg már nem tud érte jönni anyuka, maradjon csak négyig. Szegény kisgyerekek meg végigfertőzték egymást. Mi óvodát váltottunk, az új oviban lelkiismeretes szülők és olyan óvónénik vannak, akik nem veszik át a beteg gyereket. Az új oviban a maradék 2,5 év alatt összesen ha 10 alkalommal volt beteg maximum, beleértve a bárányhimlőt és egy ronda torokgyulladást, ami az egész csoporton átment és lappangott 3-4 napig, mire meglátszott rajtuk, hogy baj van. Szóval nem feltétlen bennetek keresendő a hiba :) jobbulást a gyereknek!
2014. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nálunk azért ennyire nem vészes a helyzet. 1 hét otthon 2-3 hét ovi. Egy hónapban max. egyszer betegszik le. De akkor átadja a bölcsis kicsinek és váltva betegek.
2014. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerencsére az én fiam eddig egyszer, most, december elején lett úgy igazán beteg.

A fűtési szezonban kezdett köhögni, rohantam vele orvoshoz, ahol hülyének néztek, sok idő kellett, mire rájöttem, a száraz levegő miatt köhög annyit. (Iszonyúan fűtenek, dög meleg van a szobákban.)

Ha ennyire komolyan beteg lesz a kicsid, (tehát nem a torokgyuszi, vagy folyik az orra), vidd el egy magán tüdőgyógyászhoz, mert lehet, hogy van egy nagyobb alap probléma és az nincs kezelve.

Ezt csak azért írom, a barátnőm is így járt a fiával, állandóan felülfertőződött, két nap tünetmentes, bölcsi, aztán azonnal benyelt valamit és súlyossá vált. A házidoki folyton írta nekik az antibigyót, hurutoldót, köptető, mire a magándokinál kiderült, hogy asztmást, össze vannak szűkülve az orrjáratok, benn reked a váladék. Ezt tetézte, hogy kiderült tojásfehérje és dió allergiás a gyerek, ami orrfolyással, az immunrendszer gyengeségével mutatkozott.

Érdemes lenne egy teljes körül kivizsgálás, vérvétel, allergiavizsgálat, ha még nem voltatok.

2014. dec. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

enyém 2 éve, januárban kezdte. az a tavasz nagyon rossz volt, alig járt oviba, elkapott mindent. influenza, bárányhimlő, vírusok, bacik, még kórházban is kellett feküdnünk :(

aztán jött a következő ősz ami szintén nagyon vacak volt, ráadásul én elkaptam tőle, de én ugye nem feküdtem ki, meg persze férjem is elkapta...

szóval azon az őszön, illetve már tél elején a gyerek mamánál lábadozott, mi a férjemmel kórházba, sajnos tüdőgyulladás lett belőle...

na és itt volt a vízválasztó, mindhárman megerősödtünk és azóta csak kisebb náthák voltak, tehát 1 évig talán ha 3x 2-3 napot hiányzott. most szintén itthon van, fülgyulladás, ez az első az elmúlt 1 évben ami komolyabb, de 2. nap antibiotikumnál vagyunk és látszatra semmi baja :)

szóval az első 1 év volt húzós nálunk

2014. dec. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is tavaly óta ovis.

Kezdéskor még 2-3 hetet járt, csak 1-2 hetet volt beteg havonta.

Nyáron az összevont csoportba nem vittem, egész nyáron semmi baja nem volt.

Idén szeptemberben összesen 5 napot járt, októberben 10-et, novemberben talán 13 napot.

Feladtuk, december 10-én volt az orrmandula műtétje, mert ez így nem mehet tovább. Remélem ezután már fele ennyit sem lesz beteg.

Lehet nektek is az orrmandula kivétel lesz a megoldás!

Nekünk sem használt semmi vitamin és immunerősítő sem. Már szeptember óta havi 50-60 ezret költünk az egész család vitaminjaira, immunerősítőire, mert mindenki elkapott mindent, amit a kisfiam hazahozott.

2014. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolso valaszolo!

Megirnad, hogy mi alapjan dontottetek az orrmandula kivetelere? Mi utalt ra, hogy ki kellene venni?

En is gyanakszom arra vagy esetleg aszma ahogy valamelyik anyuka irt rola.

2014. dec. 19. 23:36
 7/20 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as valaszolo,koszonom a hasznos tanacsod. Valoban erdemes lenne kivizsgaltatni. esetleg nemtudnad megirni baratnod hova vitte a kicsit? rengeteg maganrendelo van es nem biztos, hogy jutunk valamire ha csak az intrenetrol nezek egyet ki. Legjobb lenne egy bevalt. Megkoszonnem ha megirnad, akar privatban. :-)
2014. dec. 19. 23:39
 8/20 anonim ***** válasza:
5-ös válaszoló vagyok. Az én kisfiam is asztmás és allergiás, kap gyógyszert ezekre. Azt mondták a megnagyobbodott orrmandula okozza az asztmás tüneteit is. Folyamatosan erőltetve szìvta hátra a vàladékot, mert az orrmandulája előlre nem engedte és orrszìvàskor, orrfujáskor nem jött semmi. Amúgy neki nem súlyos megfázásai voltak. Szeptember óta az lmmunotrofina mellett csak láz nélküli orrfolyás-köhögés. Antibiotikumot csak tavaly kapott 3*, utána derült ki az allergiája és az asztmàja, azóta kapja a gyógyszereket arra is. Persze a kivizsgálás nem árt. Ételallergia is lehet valóban a háttérben. Még a tejre gyanakszom a fiamnál, mert 2 éves korig diétàzott, de a terhelés és a vérteszt nem mutatott eltérést. Az oviban pedig csak szakorvosi papírral lehet diétás ebédet kérni.
2014. dec. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia, a 3-as válaszoló vagyok.

Nevet sajnos nem tudok, de Gödöllőre vitték. Ez a doki vette észre, hogy a hetek óta tartó köhögés valójában tüdőgyulladás. Ráadásul, a gyerekdokink folyton olyan gyógyszereket adott, amit asztmás nem is szedhet.

Addigra megjártak számos fül-orr gégészetet, dokit, Heim Pál-t (a lába miatt amúgy is rendszeresen járnak)...

A kisfiúnak is kivették az orrmanduláit, azóta javult a helyzet. Ha beteg, akkor inhalálnak (gyógyszerrel), olyan gyógyszereket kaphat csak, amiben nincs tojásfehérje.


Ha szeretnéd, megkérdezhetem a barátnőmet a doki nevéről, ha a közelben laktok.

2014. dec. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat!Pesten lakunk.

Az en fiam is tejfeherje allergias, ver es pick teszt nem mutatta ki csak tejterheles meg 2 evesen.Tartjuk a dietat, mert sajnos azota is megvan.De tojasfeherjere is gyanakszom, kisebb koraban nem is kapott, mert piros volt attol is, mar eszi, de bizonytalan vagyok, teszt nem mutatta ki. De mint irtam nem pontosak ezek a tesztek, ezert nem tudom eldonteni adjak-e neki, mert konkret tunet nincs.

Meg a gyogynovenyektol is piros szokott lenni es kiuteses, pl sinupret.

Azt szeretnem megkerdezni az 5 -os valaszolot, hogy milyen tunetei voltak az aszmanak, levego utan kapkodott? az en gyerekem ejjel nyugtalanul alszik, neha sipol az orra, horkol mert olyan mintha be lenne szukulve az orrjarata. Mostanaban felkel 1-2szer ejjel, mert elkapja egy kohoges es nehezen hagyja abba.

Mivel kezelitek az aszmat?

Koszonom szepen megegyszer!

2014. dec. 20. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!