Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jó ötlet abban az óvódában és...

Jó ötlet abban az óvódában és abban a csoportban dolgozni ahova a gyerekem is jár?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem, a lehető legrosszabb ötlet. Csak kivitelezés lenne a vége vagy pozitív, vagy negatív iranyban
2014. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem sem, az elsőt kiegészíteném annyival, hogy a gyerek később sem tud elszakadni tőled, ha már iskolába megy, mert annyira anyaragacs lesz, hogy ez meg fogja viselni.
2014. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Felejtsd el. Nem arra van, hogy az anya ott is együtt legyen a gyerekével, hanem arra, hogy szokjon a gyerek másokhoz, ismerje meg milyen egy vadidegen környezetben lenni, szocializálódjon (ahogy azt tudományosan mondják) és ne ragadjon hozzá anyja szoknyájához. Már az sem jó igazán, ha napközben látja az óvodában az anyját.
2014. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked rosszabb lesz, mint neki. Azért, mert nem a gyerekedként kell ott kezelni, hanem úgy, mint a többit.
2014. dec. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem! Anyum bölcsődében dolgozott és bevitt magával valamiért pár napra, tán szünet volt az oviban, de az is lehet, még ovis sem voltam. Lehet, ez első emlékeim egyike, de a mai napig emlékszem az érzésre, hogy mi a túróért nem velem foglalkozik és hagyja már a többi gyereket. Nagyon rossz volt és megmaradt. Úgyhogy szerintem ne tedd
2014. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :( ezek jutottak nekem is eszembe. Csak az a baj hogy ott kapnék csak a faluban munkát. Na nem baj probálkozok másfelé és ha más nem lesz akkor muszály lesz oda mennem dolgozni. :(
2014. dec. 28. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
4. vagyok. Nem feltétlenül lesz rossz, ha ott dolgozol. Próbáld meg! Sok múlik rajtad, a munkatársaidon majd.
2014. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
még egyszer köszi a válaszokat.
2014. dec. 28. 20:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Másik csoportba nem tud járni? Csak egy csoport van?

A kényszer nagy úr, a munka is kell.

De, sajnos, szerintem sem jó ötlet. Látom a barátnőmön és a két kislányán, hogy ez a lehető legrosszabb dolog. A nagy féltékeny, amiért a kicsi egész nap az anyjával lehet, ő meg nem. A kicsi féltékeny a többi gyerekre, pedig bölcsi, alig vannak tízen a csoportban. A kislány le se szakad az anyja lábáról, sír, ha kimegy a szobából, visít, ha az anyukája másik gyereket öltöztet, etet stb., nem akar együttműködni a többi gondozónővel.

Nehéz helyzet, mert szét kell választani, hogy te ott nem anya vagy, hanem az óvónéni. Otthon pedig nem az óvónéni, hanem anya. Lehet, hogy beleavatkoznál olyan konfliktusba, amibe pedagógusként nem tennéd, de az anyai szíved pedig arra sarkall, hogy védd meg a gyerekedet és mégis beleszólsz.

Nehéz megtartani az arany középutat, hogy ugyanúgy bánj a saját gyerekeddel, mint a többivel, akár büntetés, akár jutalmazás szempontjából.

2014. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Két gyerekem abba az oviba jár, ahol én is dolgozom, de három külön csoportban vagyunk, és még ez is sok néha. Ha szomorúak, sokszor át akarnak hozzám jönni, pedig hát nekem erre nincs időm, nekem a saját csoportommal kell törődni.

Múltkor összevont csoport volt, az egyik gyerekem velem volt egész nap, hát mit mondjak, borzalmas volt. Konkrétan a két karjával ölelte a térdemet és úgy jött velem egész álló nap, így pedig nem lehet ellátni huszon-x pici gyereket.

A nagyobbikom már érti, ő még poénból ilyenkor nem is anyának szólít, hanem NÉNI-z, de a pici gyerekem nem érti, ő nehezen viseli, hogy egy helyen vagyunk, de közben mégsem.

2014. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!