Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Dadusok, ővónők milyen munkabe...

Dadusok, ővónők milyen munkabeosztásban dolgoznak állami ill magánovikban?

Figyelt kérdés
Milyen műszakokban dolgoznak a dadusok, mi a feladatuk? Óvónők hány órát? Fizetések hogy alakulnak? köszömöm a válaszokat!
2015. febr. 2. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

dadusok több műszakban dolgoznak, nálunk van aki 6ra megy, van aki 8ra és van aki f10-re, ő zárja az ovit, a 6órás meg nyit. de gondolom van ahol nem a dadus nyit/zár ott lehet 8-4-ig vannak :) fizu min. bér. takarítás, terítés, étel porciózás-átvétel-mosogatás, és szabadidőban gyerekekkel játszunk vagy az óvónőknek segítünk előkészíteni.

óvónők 6 órában dolgoznak, nem is tudom hogyan, mert vannak reggeli ügyeletesek, esti ügyeletesek, délelőttösök (f8-f2) és délutánosok (f11-f5). de nyilván ez is ovifüggő, van amelyik nem 6-6ig van nyitva hanem mondjuk 7-5-ig, itt olvastam olyat is, hogy f5kor bezár az ovi :O ők 120körül kapnak azt hiszem, ezt nem tudom, de a bértáblán meg tudod nézni. viszont óvónők fősulit végeztek, dajkák meg csak egy tanfolyamot.

2015. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ!!!!
2015. febr. 3. 06:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Önkori-magánoviban nagy lehet a munkaidő beosztás különbség. Nálunk (magán) 4 óvónő és 3 dadus van 2 csoportra, fél7től este fél6ig van nyitva az ovi. Az óvónők elcsúsztatva érkeznek, a legutolsó is fél10-re ér be. Magánoviban is az állami szabályozás szerinti fizetést kell adni, de ettől el szoktak térni egyéb juttatásokkal.
2015. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bp XXI kerület

Dadusok 6tól 2ig, 8tól 4ig, vagy 10től 18ig. Reggeliztetnek, ebédeltetnek, uzsonnáztatnak, ágyaznak, öltöztetnek, takarítanak, mosogatnak, gyerekekkel foglalkoznak. Fizetés netto 90 körül.

Óvónők csoportban 6,5 órát, csoporton kívül még 1 óra, illetve ha rendezvény van, szülői, fogadó óra, családlátogatás, kirándulás, értekezlet, akkor annyival több. Óvónők fizetése nagyon széles skálán mozog, főleg attól függ, hány éve dolgoznak, milyen besorolásban vannak (bértábla), de túlóra pénz nincs, illetve helyettesítési pótlék is csak akkor, ha akit helyettesítenek, az betegség miatt van távol, nem pedig szabadságon van.

2015. febr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
dajka néni vagyok. Állami ovi. Egyik nap 6-14-ig, másik nap 9-17 óra. Feladatunk: étkeztetés, gyerekekre vigyázunk, takarítunk (nem csak csoport szobát, az egész ovit), mosogatás, kerti munka (pl, levél szedés, locsolás, söprögetés). Én veszem igénybe a gyerekkedvezményt. Így azzal együtt kapok 90.000 körül. Egy kisfiam van.
2015. febr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szintén XXI.kerület

Dadusok 8-tól 4-ig (az összes).

Óvónők váltva, a délelőttös 7-től fél 2-ig, a délutános fél 11-től 5-ig. Mindig van egy nyitós és egy zárós óvónéni, akkor 6-tól fél 1-ig, vagy fél 12-től 6-ig.

Fizu dadusoknak a bérminimum bruttó 122ezer, óvónőknek változó, a fiatalok kevesebb, az idősebbek több.

2015. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!