Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szeptembertől ovi lesz a...

Szeptembertől ovi lesz a ksifiam. Választhatok ovit vagy körzet szerint vannak? Jelenleg albiba vagyunk és ide nem vagyunk bejelentve. A bejelentett lakcím szerint kell beiratnom? De az nagyon messze van.

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 10:42
 1/7 H.Orsolya ***** válasza:
Elméletileg nem kötelező a körzeti ovit választani, de azokat veszik fel első sorban , akik körzetileg oda tartoznak, aztán, aki a szülei munkahelye miatt járna oda, végül minden egyéb miatt ha van hely. De szerintem ha mész beíratásra, akkor mond, hogy bár a bejelentett lakcímetek messze van, albérletbe vagytok és a tartózkodási helyetek miatt ez az ovi lenne a célszerű. Így nem az egyéb kategória, amibe a maradék helyet osztják szét. Hanem szerintem akkor első körön mentek.
2015. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Általában a beiratkozás kb mikor vannak. Már mostanában érdeklődjek vagy ráér még?
2015. febr. 4. 11:02
 3/7 H.Orsolya ***** válasza:
Azt hiszem olyan április környékén van, de én hívogattam sokat az ovit a pontos dátumért :)
2015. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor majd én is érdeklődöm. :)
2015. febr. 4. 12:21
 5/7 anonim ***** válasza:

szia!

óvónéni vagyok-áprilisban vannak nyilt napok,május első hete a beiratkozás,addig kellene dönteni.elvileg szabad választás van,de a gyakorlatban a körzetesbe tartoztok,ha másikba mentek,ott azok élveznek előnyt,akik oda tartoznak,ti pedig a szabad hely függvényében.meg lehet csinálni azt is,h ideiglenesre jelentkeztek be az albérletbe-tartózkodási helynek ezt irják a személyibe-és akkor mehettek a közelbe eső óvodába,ha az szimpatikus.akkor ott fel kell ,hogy vegyenek benneteket

2015. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kellett a bejelentett lakcím, mindkét helyen. Mikor a nagylányom kezdte az ovit, Székesfehérváron laktunk, ott akkor, úgy tudom, minden oviban kérték a városba tartozó lakcímkártyát, sok helyen csak a körzetbe tartozó gyerekeket vették fel. Mikor új városba költöztünk, akkor is csak ide érvényes lakcímmel vették fel a gyerekeket. Barátnőmék is más városba költöztek, ott is kellett legalább ideiglenes lakcím. Persze figyelembe vettek olyat is, hogy pl. bár nem körzetes, de az anyuka a közelben dolgozik, de nyíregyházi lakcímkártyával nem vették volna fel Székesfehérvárra. Azóta már változtak a jogszabályok, most már ugye kötelező lesz a gyereknek oviba járni, és az ovi is köteles felvenni a 3 éveseket, úgyhogy lehet hogy már nem ennyire szigorúak. Érdemes minél előbb megkérdezni az óvodát.
2015. febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért kérik a lakcímkártyát, mert elvileg kötelező, hogy mindenki oda legyen bejelentve, ahol lakik.


Szégyen, hogy a lakáskiadók jelentős része, nem elég, hogy elszedi a bérlőtől a jövedelmének nagy részét, még azzal is szívatja, hogy nem engedi bejelentkezni.


2 tanús bérleti szerződés bemutatásával bejelentheted a lakcímedet a tulajdonos külön aláírása nélkül is. Akár lakóhelyet is (állandó lakcím). Ebbe a tulajdonosnak nincs beleszólása, és kára sem származik belőle.

2015. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!