Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Jogos a felháborodásom a...

Jogos a felháborodásom a farsangi bállal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Beteg a lurkó, számítottunk rá, hogy nem fog tudni részt venni a farsangon (ezt jeleztem is). A belépőt mégis mindenkitől bekérték. Ez még oké, pár száz ft nem nagy ügy. Mindenkinek kellett bevinni eldobható poharat, tányért, szalvétát ezzel is támogatva az intézményt, oké bevittem, holott nem járt a gyerek ekkor. Ma szóltak, hogy a jelmez mennyibe kerül. Egységesen öltözött volna be a csapat, 3000 ft-ot kérnek. Itt már kiakadtam, nem az összeg miatt, de szóltam, hogy nem lesz a gyerek, mert beteg. Ha ezzel segítenék valakit, támogatnám a sulit vagy bármi akkor beadnám, de így teljesen kidobott pénz, hisz nem tudok mit kezdeni a jelmezzel.
2015. febr. 12. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A jelmez árát nem tartom jogosnak, korrektnek, hogy kérik. A többit igen.
2015. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, a többivel nincs is bajom. A jelmeznél sem az összeg amin kiakadtam, hanem hogy kidobott pénz.
2015. febr. 12. 22:37
 3/14 anonim ***** válasza:
68%
Jogos.
2015. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
A jelmezeket vették? Ha igen, nem akkor rendelték meg, mielőtt szóltál, hogy nem megy a gyereked?
2015. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A jelmezeket már azután rendelték, hogy nem járt és én szóltam hogy nem tudunk menni, Különben nem reklamálnék. Amúgy a fél csapat hiányzik, max 10 gyerek van most a 25-ből. Nem tudom a többi szülő mit szól. Nem akarok nyavalyogni, csak ezt most totál nem értem. És még annyi, hogy nem is kész jelmezekről van szó, hanem ilyen olyan kellékekről, amiből készülne a jelmez. Karton, szivacs, egységes poló stb.
2015. febr. 12. 23:10
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is egyértelműen igazad van, hiszen előre jelezted, még rendelés előtt, hogy nem megy a gyerek. Ezt én sem fizetném be.
2015. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Tök nem értem, minek egy óvodai farsangra belépő meg egyenjelmez. Ez a dolog szerintem pont arról szól, hogy ki-ki annak a bőrébe bújik, akiébe/amiébe akar. És a vidám, gondtalan mulatságról, nem a rongyrázásról, beléőjegyről, nemtommilyen tányérról. Viszont valószínűleg már megrendelték a jelmezt mindenkinek, hiszen nem tudhatták előre, ki lesz beteg. Ezért kell neked is befizetned. Mondjuk ezt előre közölhették volna, hogy betegség esetéb is ki kell fizetni a jelmezt, és akkor nincs benned rossz érzés.
2015. febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
25%

Nyilván jogos a felháborodásod, de attól, hogy igazad van, valakit nagyon a pácban hagysz (nem tudom, ki intézte a vásárlást, valamelyik tanár vagy egy szm-es szülő), ha nem fizeted ki, akkor is, ha igzad van. Valamit csak tudtok kezdeni utólag is a jelmez-alapanyagokkal! Nem tudom, hogyan készültek a jelmezek, a gyerekek saját maguk csinálták volna? Lehet, hogy utólag megcsináltatják a hiányzókkal, hogy ne maradjanak ki a kreatív munkából.

Tekintsd ezt úgy, mint az osztálypénzt. Azt is mindenki befizeti, de ha egy gyerek véletlenül nem tud elmenni osztálykirándulásra, nem hinném, hogy annak visszafizetik.

Nem biztos, hogy 3000Ft megéri a balhézást.

2015. febr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%

Na, most le leszek pontozva.


Mióta beteg a gyereked? Egy hónapja?

Számomra ez azért furcsa, hogy 25 gyereknek egyenjelmezt a farsangi buli előtti egy-két hétben rendelik meg. Itt valami sántít.


Nálunk ugyan nincs egységes jelmez, mindenki annak öltözik, aminek akar, de már január eleje óta le van szervezve, hogy ki mit visz enni-inni. Ha egységes jelmez lenne, akkor már január első felében meg lenne rendelve, hogy biztosan meglegyen minden gyereknek a saját méretében. Ha csak kiegészítők, akkor is időben meg kell rendelni, hogy biztosan legyen annyi darab, ahány gyerek van.


Meg azt én sem értem, hogy minek a belépő a farsangra? Pláne, ha ott sincs a gyerek?

2015. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem hagyok carban senkit, befizettem a pénzt mindenre. Nem is reklamáltam miatta, csak azért tettem fel a kérdést, mert nem értem minek kell kifizetnem a belépőjegyét a gyereknek, ha nincs ott. Előre beszedték a hét elején, és ma volt a farsang. A gyerek bárányhimlős, 2 hete itthon van. 30-án tudtam meg, milyen jelmezek lesznek, tehát 2 hete. Ez pénteki nap volt, és következő hétfőn szóltam, hogy 2-3 hétig biztos nem megy a gyerek. Tehát fixre tudtuk, hogy ma nem megy. Ja a jelmezeknek valót kb egy hete rendelték meg, és 4-5 szülő tegnap fejezte be véglegesre. Megcsinálták mindenkinek, pedig tudják, hogy a fél csapat hiányzik. Én tényleg csak azt nem értem, hogy ha egyértelműen jeleztem , hogy nem lesz a gyerekem ma, akkor minek rendeltek neki. De mint mondtam nem az összeg zavar, csak az hogy kidobott pénz, hisz máskor úgysem lesz jó. Egységesen öltöznek be minden évben, na meg ki is növi. Az osztálypénz más, mert az vagy bent marad, vagy a többi javára megy, de nem megy kárba. Na de teljesen mindegy, csak kíváncsi voltam a véleményetekre, hogy ez oké e így..
2015. febr. 13. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!