Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ez így van rendjén és túlreagá...

Ez így van rendjén és túlreagálom? Ovis farsang

Figyelt kérdés
Megkellett vennem 2500ft-ért egy tálca süteményt. Aztán ha akarunk belőle enni, akkor újra meg kell vennem, szeletenként. Ezenkívül belépőt és üdítőért is fizetnem kell. Szerintem ez nagyon lehúzás. Miért kell 2x megvennem a sütit?
2015. febr. 14. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg másét, aki visz! Nálunk is így van.
2015. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem én viszem, csak be kellett fizetnem rá a pénzt. Oké akkor megnyogodtam, csak még nem hallottam ilyenről :)
2015. febr. 14. 22:26
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, hogy mi vagyunk szerecsések, de nálunk nem így van. Minden hónapban fizetünk csoportpénzt (750Ft), abból az ovónénik mindent megoldanak, higiénés cuccok, szülinapi torták, farsangi süti, stb. Nincs belépő, plusz pénz az üdcsiért, sütiért. Mondom, lehet, hogy mi vagyunk szerencsések, de ez nekem is elég lehúzósnak látszik...
2015. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

De lehúzás, úgy lenne tisztességesebb, hogy mondjuk valamennyire elvárják hogy a szülők vigyenek ételt-italt, de becsület alapon menne a dolog.

Nem lehet hogy azért kell fizetni (és ha már pénz, akkor egységesen fizet mindenki), mert valami egészségügyi előírás/önkormányzat mint tulaj miatt meg van bürokratizálva a dolog?

Előző iskolámban például utolsó évben diákbulin azt hiszem már csak bolti ételt szolgáltak fel (házit nem), most meg állami alapítvány tartja fent a középiskolákat, a bálon már nem a szülői munkaközösség rendezi a büfét.

2015. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nálunk egyáltalán nincs csoportpénz. Egyetlen anyagi leterhelés a farsang. Aki nem süt, nem tud, nem akar, az vesz a cukrászdában, azt hozza a büfébe.


Nálunk nem zártkörű a farsang, a községházán tartjuk, ezért van belépő. Még a támogatóink egy része is hoz 1-1 tálca sütit.

2015. febr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem fogadják el a házi sütiket. De nem is ez a lényeg, hanem hogy 2x kell kifizetnem a sütit. Tehát amit én vettem, azt utána mégegyszer megveszem...
2015. febr. 14. 23:11
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
nálunk nem farsangon van ez, sütivásárt csinálnak. mindenki süt sütit, amit kitesznek és meg lehet venni. egymásét vesszük... ez szerintem tök jó :) nekem a csoportpénzel van a bajom, mi 1500Ft-ot fizetünk havonta és semmire nem költik, minden kirándulást, eszközökre, gyümölcsökre még emellé fizetünk... és viszont mindent mert folyton csak kérnek. a csoportpénz meg halmozódik, mondván új játékok kellenek az udvarra, és azok több millió tételek. hát ha csak 2x kéne megvennem egy tálca sütit és ezért haza is vihetem, még boldog is lennék :D
2015. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is másképp van. Ha rendezvény van, pl. farsang, akkor lehet bevinni sütit, de nem kötelező. Mindig szólnak előre, hogy lesz ilyen alkalom, és összeírják, hogy ki mit tud vinni (üdítő, süti, szendvics, tombolába játék, stb.), de csak azért, hogy kb. mire számíthatnak, a többit ők veszik csoportpénzből. Szokott lenni családi nap, az belépős, akkor is lehet vinni ezt-azt, tehát batyus jellegű, de nem kell fizetni az enni-innivalóért. Karácsonyi vásár esetén van, hogy vinni is lehet sütit meg egyéb dolgokat, amit aztán jelképes összegért árulnak, tehát gyakorlatilag "újra" meg kell venni, viszont akkor nincs belépő. De ezek nem kötelező dolgok, mindenki annyiban járul hozzá, amennyire anyagilag elfogadhatónak tartja, vagy egyáltalán nem. Ráadásul szívesen fogadják a házi sütit, a házi készítésű díszeket, mütyűröket. Szóval az, hogy kötelezően be kell adni pénzt, vagy sütit venni, amiért újra fizetni kell, az nekem is kicsit lehúzás jellegű.
2015. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így van. Van belépőjegy. Mindenkinek kellett bevinni egy tálca sütit (lehetett házi sütésű is, de az se jön ki olcsóbban szerintem). Kértek be papírtányért, műanyagpoharat, szalvétát, kukazsákot stb. A sütit utána a bálon pénzért árulták, az elmúlt években jelképes áron, most horror áron voltak. Lehúzás, de így van bevétele az ovinak, ha beviszik a sütit és utána ingyen adják akkor nincs bevételük.
2015. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Érdekesek a pontozások, ahol van csoportpénz és lehúzásnak érzik a hozzászólók, ott le vannak pontozva, akiknél meg nincs csoportpénz és viszik a sütit, azok hasznos válaszok... Bocs az OFF-ért, kedves Kérdező:)
2015. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!