Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » KIsfiam szeptemberben lesz 3...

KIsfiam szeptemberben lesz 3 éves, és nem tudjuk, hogy maradjon e még egy évet a bölcsiben, vagy menjen szeptembertől oviba?

Figyelt kérdés

Többnyire szeret bölcsibe járni, és Őt is nagyon szeretik a gondozónénik.

Nem beszél még csak halandzsázik, amit mi sem értünk teljesen, ergo ha valami sérelem éri az oviban, akkor nem tudja majd elmondani.

Ti mit gondoltok, hagyjul bölcsiben vagy menjen az oviba.

Elöre is köszia válaszokat.



2014. aug. 14. 15:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem vinném, amíg nem beszél. Voltatok már ezzel valakinél?
2014. aug. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
bölcsi
2014. aug. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Szobatiszta, mert az nélkül nem mehet oviba? Bár szerintem is bölcsi.
2014. aug. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Utolsónak: nálunk felveszik oviba, akkor is, ha nem szobatiszta.
2014. aug. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is szeptemberi. Az iskolában is évvesztes lesz, döntenünk kellett hogy plusz egy év bölcsi, vagy kétszer járja majd az oviban valamelyik csoportot. Bölcsi mellett döntöttünk, 4 évesen ment oviba. Nem bántam meg, így a saját csoporttársaival jár végig (a bölcsi csoportból is sokan mentek ebbe az oviba). Beszélt 3 évesen, viszont nem volt teljesen szobatiszta.
2014. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A bolcsode nem fogja tovább vállalni, mivel ott csak 3 eves korig lehetnek a gyerekek. Vagy maganbolcsi?
2014. aug. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Én oviba vinném. Öcsém nem tudott még beszélni amikor oviba került 3 évesen és 1-2 hét múlva be sem lehetett fogni a száját. A nem tud beszélni és nem akar beszélni között nagy a különbség. Te sem tudhatod hogy tud-e beszélni addig amíg nem szorul rá.
2014. aug. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Óvoda. Nálunk sem maradhatna bölcsiben, csak 3 éves korig lehetnek nálunk is ott a gyerekek, gondolom nálunk a túljelentkezés miatt van, de gondolom vannak olyan bölcsik, ahol kevés gyerek van és maradhatnak a 3 évesek még egy évet.

Egyébként az ovi azért is lenne jobb, mert ha a beszéde nem javul, akkor nevelési tanácsadóba küldhetik a gyereket és ha az óvoda adja be a papírt, akkor hamarabb kap a gyerek időpontot, mintha a szülő kérné. Ugyanakkor idősebb gyerekek közössége rengeteget javíthat a beszédén! Az én kisfiam is beszédhibás, logopédiai fejlesztés elő is van neki írva, ő tavaly szeptemberben kezdte az ovit, akkor 3 és fél éves volt. Olyan csoportba került, ahol nála 1 évvel idősebb gyerekek vannak. Ők sokkal toleránsabbak vele a beszéde miatt, mint a vele egykorúak, türelmesebb már egy 5-6 éves gyerek, mint egy 2-3 éves, a fiammal is türelmesek voltak. Most 4 és fél éves a fiam, rengeteget javult a beszéde, már rövid verseket is mond és nem utolsósorban kivették az orrmanduláját, ami már majdnem teljesen elzárta a fülkürtjét. Most már kezdi kimondani a betűket rendesen, mivel rendesen hallja is! Szóval, nekünk az óvoda nagyon sokat segített!

2014. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

Hasonló helyzetben vagyok októberi kislányommal, de egy percig nem volt kérdés számomra hogy két évig jár bölcsibe. Éppen elég lesz neki négy évesen a harminc fős tumultusban feltalálnia magát. A bölcsibe hét főre jut egy gondozó néni.

Szépen beszél, mindent mond, viszont éjjelre még pelusa van.

Én semmiképp nem javasolnám hogy oviba vidd. Persze biztos vannak nálam okosabbak akik meg igen, de ha már úgyis szalajtós akkor ismételjétek a bölcsit :)

2014. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
beíratad tavaszal óvodába ? mert ha igen akkor mehet óviba ha nem akkor marad a bölcsi de én sürgösen kérnék egy időpontot az országos beszédvizsgáloba hogy nézék meg miért nem beszél érthetöen a gyerek.
2014. aug. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!