Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nagy baj, ha óvodás fiú...

Nagy baj, ha óvodás fiú lányos játékokkal szeret játszani?

Figyelt kérdés
2015. febr. 19. 19:47
 1/9 sandrachnologic ***** válasza:
100%

Mi szamit lanyosnak? (egyebkent barmi is, nem gond, ha azzal jatszik)


Az én fiam fozocskezik, bevasarol, gyöngyöt is fuz. Nem ez befolyásolja a gyerek nemi identitását es főképp nem ebben a korban 😊 ha 15 évesen rózsaszínre lakkozna a körmét jobban megijednek 😊

2015. febr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ő is szeret gyöngyöt fűzni, és szeret gumi karkötőket fonni, csak még nehéz neki. Hát igen, lakkozás, körmét a keresztanyja kifestette már, de ha szeptembertől megy iskolába, biztosan hanyagolni fogja.
2015. febr. 19. 20:01
 3/9 sandrachnologic ***** válasza:

Szerintem egy-két alkalommal kisgyerekkorban meg az is belefér, neki az csak erdekes meg újdonság, hogy mas színű az egyik körme. 😊

Nekem a fiam a gyurmabol is mindig fozocskezost, cukraszdasat jatszik es eszébe sem jut, hogy o lányos. 😊 amugy a legtobb mesterszaakcs es cukrász mind pasi 😊

A gumikarkotozes szerintem kulon hasznos egy kisfiúnak, mert a finommotorikat nagyon fejleszti.

2015. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak lányos dolgokkal játszik, vagy mással is? Az én fiam is szeret gyurmázni, tuti jó tortákat szokott gyártani belőle. 5 éves és ügyesen fűzi a gumikarkötőt is. Csak ügyesedik. (Emellett persze legózik, autózik, focizik, rohangál, korcsolyázik, fiús dolgai is vannak.)
2015. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En is pont emiatt irtam ki kerdest par honapja. :) Kisfiam kimondottan szeret gyongyot fuzni. Mar a csalad osszes tagjanak keszitett karkotoket, nyaklancot... Tavaly karacsonyra is gyongyot fuzott ajandekba mindenkinek. Engem is megnyugtattak az anyukak, hogy semmi ok aggodalomra.
2015. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem baj ,mièrt lenne baj gondolom játszik másal is .
2015. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem most lesz 4 éves a kisfiam, de már most mondja, hogy a körömfestés lányoknak való:):):):)
2015. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 3. osztályos fiaméknál ősszel dúlt a gumikarkötő készítés. Fiúknál is. Sőt még a hatodikos nagylányom fiú osztálytársai is meg voltak vele fertőződve.

Nagycsoportos korában körmöcskézni szeretett, az egész családot ellátta karkötőkkel és nyakláncokkal. Első előtti szülői értekezleten a tanítónő javasolta, hogy az írás segítése céljából minél többet gyurmázzanak, fűzzenek gyöngyöt stb. Ez mind eddzi a kis kezüket, ügyesednek tőle.

2015. febr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor en is mondok egy peldat a csaladombol. A batyam mindig is egy vadoc fiu volt. Folyamatosan kint rohangalt, a sarban hempergett, focizott, kezizett, fara maszott es sohasem jatszott a jatekaimmal. Nem erdekeltek a noies jatekok. Aztan mit ad Isten, megiscsak melegkent szuletett. Nem mondtad volna meg kiskoraban, semmiben nem kulonbozott mint a tobbiek, nem afektált, nem mozgott lanyosan.


Szerintem egyaltalan nem attol fugg, hogy mivel jatszunk gyerek korunkban. Ezzel egyutt szuletunk, es nem lehet terelgetessel megvaltoztatni ☺

2016. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!