Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tetűkérdés!? Többi lent

Tetűkérdés!? Többi lent

Figyelt kérdés
Kislányom ovistársa és annak testvérei is állandóan tetvesek.sajnos ez a szülei hibája.személy szerint be tudom ezt jelenteni valahol?annyit tudok,h a védőnő már volt családlátogatáson náluk,kaptak ingyen írtószert,de nincs változás.nagyon sajnálom a kislányt hogy így el van hanyagolva.
2015. febr. 23. 22:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Tudtommal a tiszta gyerek hajába is belemennek, sőt... Ha a védőnő észlelt volna valami gondot a családnál, már jelentette volna a gyerekvédelemnek. Te sajnos nem tehetsz semmit. Megelőző samponnal most a kislányod haját.
2015. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
mennék az ovi vezetőséghez
2015. febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Ismerős helyzet, sajnos vannak ilyen tetűgóc családok, akik nem foglalkoznak ezzel és állandóan terjesztik. Felénk is volt ilyen, nálunk az óvónők érdeklődték meg hogy lehetne - e tenni valamit, viszont az volt a válasz, hogy csak óvatosan, mert még ŐKET jelentheti fel a család (!!!). Mondjuk ezt felháborítónak tartom, mert egy olyan családról van szó akik nem tisztálkodnak rendesen és évről - évre folyamatosan tetvesek. :( Tenni meg semmit nem lehet, mert persze "jogaik vannak"... Szóval szerintem érdeklődd meg, de esélyes hogy te is hasonló választ kapsz. Sajnos itt tartunk manapság.
2015. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló, itt most sajnos nem arról van szó hogy valaki elkapja... Én is kaptam már el, de otthon kipucolták a hajamat. Nagyon hosszú és nehéz folyamat. Viszont más helyzet az, amikor egy család állandóan tetves. Nagyon sok helyen van ilyen család és nem lehet Velük mit kezdeni. Az meg azért kissé felháborító hogy a többieknek állandóan vegyszerekkel kell kenjék a gyerek fejét egy - egy ilyen igénytelen család miatt.
2015. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

antsz-nek be lehet jelenti, nekik meg ki kell vizsgálniuk a bejelentést. egyébként is az ő hatáskörük a tetű, nem a gyermekvédelemé.

e-mailt is írhatsz nekik

2015. febr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Az ANTSZ hatàsköre. Nàlunk is meglàtogattak egy családot tetû miatt. Anya a 9. gyerekèt szülte èppen. Na a lènyeg, hogy az ANTSZ sincs arra felkèszülve, hogy vasvillàval kergessèk el õket. Itt ugyanis az történt. Elhiszem hogy ezeknek a gyerekeknek joguk van oviba jàrni, de az Én gyerekemnek meg joga lenne egy tetûmentes ovihoz szerintem. Az egyik kislány fenékig èrõ haja elkezdett csomókban hullani, mert megelõzõ samponnal mosta az anyukája a haját, ugyanis ekkora hajba ha belemegy 3 hét mire kiírtja.
2015. febr. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.mindenkinek zöldet nyomtam.a vezetőnővel már beszéltem erről.nem tud semmit tenni azonkívül,h délután szól az anyukának,h tetves a gyerek.nekem is az a bajom,h minden héten én vegyszerezem a gyerekem fejét.ráadásul barátnők lettek,egész nap együtt játszanak.sajnos az anyukája nem veszi ezt a dolgot komolyan.hosszú lenne leírni de egyáltalán nem érzékeli a helyzet súlyosságát.kicsit butuska szegény.én is arra gondoltam,h az ántsz-hez fogok fordulni.
2015. febr. 24. 09:00
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Népi praktika az ecetes hajöblítés, állítólag megelőzésre az is jó, tehetsz azzal is egy próbát szerintem, attól nem hullik ki a kislány haja...
2015. febr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
49%
Hát köszönöm a lepontozást, érdemes volt válaszolni. 1
2015. febr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Tetves gyerekek nem lehet hazaküldetni napközben?

Abból kiindulva, hogy ha beteg a gyerek, akkor hívják a szülőt, hogy vigye haza a gyereket, mert beteg, és lefertőzi a többit. Ebben az esetben pedig tetves, és szintén fertőzi a többit. Mint ahogy betegen nem lehet gyereket vinni, csak ha már meggyógyult, tetvesen se lehessen, csak ha már tetűmentes.

Persze tudom, hogy ez sajnos nem így működik, de szerintem megoldás lenne...

2015. febr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!