Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek? A bölcsis kislányo...

Acse kérdése:

Mit tegyek? A bölcsis kislányom 2016. febr.20-án tölti a 3-at. Kezdje el az óvodát év közben, v maradjon a bölcsibe és csak szept-ben kezdje, amikor már 3,5 éves? További lent

Figyelt kérdés
Nagyon szereti a bölcsit, bár én félek, h 3.5 évesen már túl nagy lenne és vissza "fejlődne", míg az óviban újra vele egy korúakkal lenne. Ha az óvi mellett döntünk, akkor viszont már most el kell kezdeni keresni,ill. beíratni?!A kislány dadusa tegnap azt mondta, h nyugodtan hagyhatom '16.szept.ig a bölcsibe, tehát ott nem lenne akadály. A kislányom a korának megfelelően halad a fejlődésben, nincs lemaradva.

2015. febr. 26. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam szeptember végén született, tehát majdnem 4 évesen ment oviba. Nekünk így teljesen jó volt, annál is inkább, mert a bölcsiben kevesebb gyerekre van 2 gondozónő.
2015. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Fiam 16 áprilisában tölti a 3-at, eszembe nem jut előbb beíratni oviba. Semmi baja, ha szeptembertől megy.


És nem vele egykorúakkal lenne, hanem olyanokkal, akik szeptember előtt betöltötték a 3-at, tehát minimum fél évvel idősebbek között.


Szerintem senki nem íratja előbb oviba a gyerekét ezért. A bölcsibe csak a te gyereked tölti év közben a 3-at?

2015. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a "tanév" szeptembertől kezdődik. azokat a gyerekeket kell beíratni, akik aug. 31-ig. betöltik a 3-at. Ezekkel a gyerekekkel pedig úgy fel lesznek töltve maximálisra az óvodák, hogy igen valószínűtlen, hogy év közben is tudnák fogadni a gyerekeket.
2015. febr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam márciusi és ő január elején kezdte az ovit (egy éve). A családi napköziből (nálunk csak ez van, bölcsi nincs) hárman jöttek egyszerre az oviba, így nem volt gond, hogy több gyerek is pár hónappal idősebb volt. Most jött a csoportjukba egy kislány, aki nyáron tölti majd a hármat, de a csanába ő volt a legidősebb, rajta kívül csak 1,5-2 évesek voltak, és mivel elkezdett az ő szintjükre visszafejlődni, a szülők jobbnak látták áthozni az oviba. Olyan lehetőség nincs, hogy beíratod most, hogy legyen helye, és ha esetleg jövőre úgy látod jónak, marad a bölcsiben szeptemberig, de ha visszahúznák a kisebbek, akkor vihetnéd 3 évesen oviba?
2015. febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom február közepén született. Eszembe sem jutott,hogy ne szeptemberben kezdje az ovit. Nagyon jó volt ez így, hogy új csoportba cseppent bele, nem egy félig összeszokottba...
2015. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom 2016. febr. 3-án tölti a 2. életévét. Terveim szerint akkor fogja kezdeni a bölcsit.

Így az én lányom 2017. febr. 3-án (ha m.napra esik) kezdheti az ovit, mert nálunk 3. életév előtt egy nappal sem veszik be. Nagyon jó ovi (ide jár a nagyobbik lányom is), de a törvényt szigorúan betartják.


Ha jó a bölcsőde, és úgy látod (valamint a gondozók is), hogy az a fél év csak javíthat a "helyzetén", akkor hagyd még bölcsibe és szeptemberbe kezdjétek "tiszta lappal" az ovit.

Viszont, ha a gondozónők úgy látják, hogy fejlettebb a gyermeked már a bölcsihez, akkor vidd át év közben.


Nálunk a kicsinél úgy lesz, hogy egyik héten még bölcsibe jár, következő héten meg már kezdjük a napi szintű beszoktatást (látogatást) az oviba.

Mondjuk nála nem lesz gond, mert most is napi szinten megyünk az oviba és nagyon szeret ott lenni.

2015. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt azért tudnod kell, hogy ha nem íratod be a 2015/2016os (ami most szeptemberben kezdődik) tanévre a gyermeked, akkor nem fogják felvenni még előjegyzésbe sem.

Tehát, ha pl. meggondolod magad és inkább oviba szeretnéd '16. febr. 20.tól járatni, akkor nem fogják bevenni, mert nem írattad be.

Nem csak azokat a gyerekeket kell oviba íratni, akik szeptember előtt töltik be a 3. életévüket, hanem azokat is, akik abban a tanévben! Így lesz nekik a hely biztosítva, még ha csak előjegyzésbe is.

Ha pedig nem akarod/nem viszed, mikor betölti a 3. életévét, akkor szólni kell és fel tudnak venni más gyereket (aki esetleg akkor költözik az óvodának a vonzáskörzetébe és pl. átíratnák oda).

2015. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Ma megyek az óviba, és a bölcsi vezetővel is beszélek. Nem tudom olyan megosztóak ezek a dolgok :). Folyton van vmi a gyerekneveléssel, amin lehet dilemmázni :). Próbálok minden lehetőséget magamba szívni :), h minél tájékozottabbak legyünk.
2015. febr. 26. 14:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Hagynám a bölcsiben, hogy 3,5 évesen kezdje az ovit.

Így szept-ben bekerül egy új csoportba és nem évközben egy összeszokott brigádba.

Ráadásul így 3 évig lesz ovis, tehát szépen elválik a kis-középső-nagycsoport, aztán szépen elmegy iskolába.

Nem fog visszafejlődni a bölcsiben, emiatt ne aggódj.

Oviban viszont jobb, ha minél fejlettebb.

2015. febr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Ma beszéltem a kiszemelt óvival :), ott is azt mondták, h jobb a kislánynak, ha marad a bölcsibe, mert így nem kell egy össze szokott csopiba bele csöppenie ill. még vissza is maradnia majd az évvesztés miatt.

Viszont a bizti kedvéért be is íratjuk.....hát ha a fejlődése úgy alakul, h kevés lenne neki a bölcsi.

Mindenkinek még egyszer KSZ :)

2015. febr. 27. 11:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!