Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egyik gyermeketek bárányhim...

Ha egyik gyermeketek bárányhimlős, a másikat vinnétek oviba? Egyelőre neki nincs tünete.

Figyelt kérdés
2015. márc. 7. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Nem vinném, a bárányhimlő akkor fertőz, amikor még nincs tünete.
2015. márc. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A bárányhimlő sokáig (kb. 2 hét) lappang és még a himlők előtt is fertőz. Gyakorlatilag 90%ban megfertőzi azt aki még nem volt. Szóval necces, hogy már a testvérében is lappang.
2015. márc. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom.
2015. márc. 7. 19:24
 4/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
68%
Én vinném. Az oviban feltehetőleg háromféle gyerek van bárányhimlő szempontjából: aki már átesett rajt, tehát már védett, akit beoltattak, tehát szintén védett, és akinek a szülei már alig várják, hogy az ő gyerekük is túlessen rajt végre. Nagy valószínűséggel 1-2 héten belül úgyis megbetegszik ő is, aztán akkor vele is kénytelen leszel otthon maradni.
2015. márc. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Èn is vinném.


Nekem most volt a nagylányom skarlátos, és a kisebbikkel egy pohárból isznak mindig, egymással össze bújnak mindig, és még sem lett beteg. Habár pont akkor volt a kicsi is lázas(szóval még az immunrendszere is gyengébb volt), de nem sakrlát volt(csináltak torkoból vett mintát).


Szóval egyáltalán nem biztos, hogy lesz bárányhimlöje. És Aki meg nem akarja, hogy elkapja a gyerek az oltassa ba.

2015. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4-esel teljesen egyet értek, én a 3. kategóriába tartozom, aki alig várta, hogy a gyereke túlessen rajta, ennek ellenére 5 járványt úsztunk meg, most 15 éves és most már beoltatom, mert ha eddig nem sikerült összeszednie most már ne is szedje :)
2015. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
* ne is szedje össze
2015. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy nagyobb is, aki már sulis, ő sem volt még bárányos. Lehet, hogy már benne is lappang, lehet hogy nem. De suliból nyilván nem hiányzik ha nem muszáj. Az ovissal megtehetem hogy itthon legyen.

Amúgy abban is igazatok van, hogy én is alig vártam már hogy végre letudjuk.

2015. márc. 7. 20:36
 9/13 anonim ***** válasza:

Az az igazsag, hogy olyanokra is gondolni kell, akiknek nem kellene elkapnia.

En terhesen rettegtem az ovis gyerkoccel rendelkezo kollegaimtol, nehogy elkapjam toluk...egyikuk gyereke pont akkor kapta el a fertozest.

2015. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utolsó, az más eset, mikor egy terhes nő, aki még nem volt bárányhimlős, nagy ívben kerüli a lehetőségét is annak, hogy pont a terhesség alatt kapja el, de azért a kisgyerekektől nem kellene elvenni a lehetőséget, hogy még időben átessenek a betegségen, mert hátha akad valamelyik szülő szélesebb ismerősi környezetében egy peches kismama, aki még nem volt bárányos.
2015. márc. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!