Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gyermeketek ovijában is...

Gyermeketek ovijában is hazaküldik azokat a gyerekeket, akiknek folyik az orra?

Figyelt kérdés

Csütörtökön az egyik kisfiút haza küldték, mert épp hogy folyt az orra, azt mondták, majd jövő héten menjen újra oviba. Ma egy picit a kislányomnak is elkezdett folyni az orra, így lehet, hogy ő se mehet jövő héten.

Ezt valahol megértem, hogy haza küldik azokat a gyerekeket, akiknek folyik az orra, hogy ne kapják el a többiek, de mégis túlzásnak tartom csak ennyi bajjal elküldeni a gyerekeket. Nem volt zöldes az orvváladéka a kisfiúnak, csak picit folyt az orra.


2014. szept. 7. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem küldik haza azt a kisgyereket, akinek folyik az orra. Nagy bánatomra!

Lehet, hogy a Te gyermekedet is az az orrfolyós kisfiú fertőzte meg, és rajta kívül még jó néhány gyereket a csoportba.

2014. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Haza nem küldték, de mondták, hogy másnap csak orvosi igazolással mehet oviba. Természetesen nem ment oviba.
2014. szept. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, ebből a szempontból nézve megértem, hogy hazaküldik az orrfolyós gyerekeket.
2014. szept. 7. 15:29
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak ez lenne.
2014. szept. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

enyém allergiás és folyton ez megy :)

eleinte még hívtak, hogy menjek előbb, de már nem. ha kijön az allergiája akkor megkérnek, hogy hozzak róla papírt.

egyébként jó a szülői közösségünk, nem az óvónők nem veszik be betegen a gyereket, hanem a szülők be se viszik.

egyébként én is azt tapasztaltam, hogy ha otthon tartom 2-3 napra akkor fel is gyógyul pillanatok alatt. ha jár oviba, akkor lebetegszik és 2 hétig itthon maradunk.

tehát nem éri meg

2014. szept. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
2. napja volt ovis a gyerekem, mikor mentem érte, szólt az óvónő, hogy picit náthás, kezeljük ki, de attól még mehet oviba. Alighogy folyt a nózija, inkább csak be volt dugulva neki. 2 nap alatt kikezeltük, azóta nincs baja, ment végig oviba. Remélem nem fertőzött meg senkit, bár szerintem egy kezdődő nátha még nem úgy fertőz, mint amikor a gyereknek már a szájában a taknya, és azt kell törölgetni. Ha minden náthával a felnőttek is otthon maradnának, gyanítom nem sokan dolgoznának.
2014. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire folyik. Ha sűrű, sárgás orrfolyás van, akkor szólnak, ha csak kicsit folyik, mondjuk naponta 5-6-szor fujja kis, akkor nem szólnak, hogy ne vigyük. Én szerencsés vagyok, mert van nagymama segítségnek és a munkahelyem is toleráns ezzel kapcsolatban, náthásan nem kell bevinnem, de sok kis csoporttárs szüleinek nincs segítsége és csak a komolyabb betegségek idejére tudnak otthon maradni a gyerekkel.
2014. szept. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Bár hazaküldenék...!!!

Sajnos sokan nem tudják, hogy egyetlen orrfolyás nem fertőz, amit allergia okoz. Ha átlátszó, fehéres az orrváladék, sokan azt mondják, hogy jaj, hát egy kicsit folyik az orra, ez még nem gond. Persze, nem gond, csak azt már a kedves szülő nem tudja, hogy kevésbé komoly dolog, a vírus, de az ilyen jellegű orrfolyást, vírusos fertőzés okoz. Aminek benne van a nevében, hogy fertőzés! Szóval, ha kezd folyni a gyereked orra, akkor beteg. Vírusos fertőzése van! Ha viszed oviba, akkor 1. felülfertőződhet, vagyis baktériumot kaphat el, amitől már lesz neki is sárgás-zöldes orrváladéka és 2. a szép kis vírusos orrfolyását adja át a többi gyereknek. Ami iszonyatosan kellemetlen, mert a másik gyereke is beteg lesz a te gyerekedtől, az is olyan rosszul fogja érezni magát, mint a te gyereked és annak is lesz néhány ezres kiadása a patikában, amik mind-mind a nem mindegy kategóriába tartoznak!

Szóval attól, hogy nem sárgás-zöldes a gyereked orrváladéka, attól, hogy csak egy picit folyik, az nem egyenlő azzal, hogy nem beteg és nem fertőz. Csak nem olyan komoly a fertőzés.

Mert ha minden szülő ezt tenné, hogy ilyenkor nem viszi oviba a gyerekét, akkor nem lenne ennyi betegség sem az óvodában.

És én megértem azt a szülőt, ahol mindketten dolgoznak és egyszerűen az állásukkal játszanak, ha csak egy kis náthával otthon maradnak a gyerekkel, mert az ilyet tényleg megértem. Csak a szomorú az, hogy az én tapasztalatom az, hogy a dolgozó szülők többsége megoldja, ha máshogy nem, akkor nagyszülőkkel, nagynénivel, nagybácsival, akik általában nem oldják meg, azok pedig azok és ezeket soha nem fogom megérteni, akik otthon vannak! Nálunk a legtöbbet betegen óvodában lévő gyerekek egyik szülője otthon van. Mert munkanélküli vagy mert van kisebb gyereke is.

2014. szept. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

"Ha minden náthával a felnőttek is otthon maradnának, gyanítom nem sokan dolgoznának."

Igazán nem akarok kekeckedni, de azért a gyerek és a felnőtt nem egy kategória.

A gyerekek többsége egy bizonyos életkorban mindent a szájukba vesznek, ha úgy van, akkor egymás után...Ezt a felnőttek nem szokták.

A gyerekek az oviban még nem feltétlenül teszik a szájuk elé a kezüket tüsszögés, köhögés alkalmával, míg a felnőttek igen.

Márpedig általában a gyerekek ebből a két okból szokták egymásnak átadni a fertőzéseket.

Illetve azért egy felnőtt sokkal könnyebben átvészel 1-1 betegséget, mint egy kisgyerek. Azért ők még kicsik. Nagyon nem mindegy, hogy egy gyerek beteg vagy egy felnőtt.

Szóval nem mindegy.:)

2014. szept. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jó, persze, ez tök igaz. Csak valahogy arra akartam utalni, hogy kb. lehetetlen, hogy egyből otthon maradjon mindenki (ha felnőtt, ha gyerek) ha egy picit folyik az orra. Nálunk sem tud működni, hogy vagy én, vagy az apja itthon maradjunk, de még nagyszülő sincs mozdítható távolságban. Egy apró náthával viszont nem biztos, hogy otthon tartanám, bár ha már egy hete náthás, akkor átgondolandó a téma :)
2014. szept. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!