Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit tegyek? A fiamat csak a...

Mit tegyek? A fiamat csak a lego érdekli.

Figyelt kérdés
4,5 éves fiam. Nem érdekli más csak a lego. Se a mesekönyv, se a rajzolás, se az autók. Az oviban is panaszkodtak hogy ha lego helyett rajzolás van hisztizik. Mit tegyek?
2015. márc. 11. 12:02
 1/7 sandrachnologic ***** válasza:
89%

Szerintem semmit, majd lecseng ez AZ idoszak. Mindig van a gyerekeknek egy-egy felkapottabb jateka, de aztan lesz majd helyette mas. Egyebkent pedig en ugy gondolom, hogy nem kell kotleezoen Minden gyerrknek szeretni rajzolni es szinezni meg feladatlapozni. A Lego nagyon jol fejleszti a kreativitasat, kepzeloerejet es a finommotorikat is. Lehet, hogy most olyan idoszaka van, amikor jobban erdekli a terben elites, mint a sikban alkotas.

Ha nagyon zavar akkor nem eroszakosan kinalhatsz neki mad jatellehetosget is, de ha nem erdekli, ugysem fog vele foglalkozni.

2015. márc. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem hagyd, m majd elmulik nala. A lego egyebkent keszsegfejleszto is, ugyh inkabb orulj, h nem az X Box, meg a Playstation, meg a mobiltelefon irant erdeklodik! Esetleg probalj meg neki a legohoz hasonlo keszsegfejleszto mas jatekot mutatni, hatha kicsit el tudod terelni a figyelmet
2015. márc. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs baj ezzel. GYerekkoromban engem is csak a babák, barbik érdekeltek, engem nem kötött le se a rajz, se a színezés, béna voltam benne.

A legó nagyon jó fejlesztő, szerintem természetes is, hogy egy kisfiút jobban érdekli, mint a rajzolgatás.

2015. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyomtass neki,vagy vegyél neki lego színezőt.:)Lego könyvet.:D
2015. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Jo játék a lego. Unokaöcsémet is csak a lego érdekli 3 eve mar, es most elsős a suliban, nagyon ügyes, jol tanul. Mar alig tudunk neki ajándékot venni, mert szinte mind megvan neki, másnak meg nem örül.
2015. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Ez mióta van így, mennyire átmeneti? Azért csak kellene rajzolni, csak kellene a finommotorikáját, az ábrázolási készségeit is fejleszteni. És akármilyen jó játék a lego (én is imádom!!) azért ha CSAK azzal játszik, akkor akárhogy is nézem, beszűkült az érdeklődése, és ez nem oké. Szakember véleményét kérném a helyedben. Inkább fölöslegesen egy közös játék egy fejlesztő pegagógussal, minthogy évekig halogass egy problémát.
2015. márc. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd abba az irányba fejlődni amit szeret. Így kezdődik a karrier.
2015. márc. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!