Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyen tetű megelőző szert...

Milyen tetű megelőző szert használsz ovis korú gyermekednél? Ha mégis megkapja, milyen szerrel írtod?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 07:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
megelőzésről még nem hallottam. amikor tetűjárvány volt akkor nittfort használtunk.
2015. márc. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Paranit.
2015. márc. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
eszembe sem jutna addig ilyennel kenni a fejét, amíg nem hallom, hogy az oviban "tetűjárvány" van, teljesen feleslegesnek tartom... amúgy amikor kellett akkor én is nittifor-t használtam
2015. márc. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mentek a zöld kezek.


Kedves 3! Nekem sem jutna, ha az ovi tájékoztat a, hogy van tetű, de nem teszi. Amikor 4x-re találok a gyerek hajába 1-1 tetűt, ideges leszek és szeretném megelőzni, de nem vegyszerrel. Amit mi használunk, nem vegyszeres, de hiába áztatom el a gyerek fejét mégis hazahozza.


Kedves 2! De a Paranit vegyszeres. Nem teszi tönkre a fejbőrét?

2015. márc. 17. 08:23
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Megelőzésre nem, csak irtásra használtam. Szerintem nagyon jó és hatékony, nem büdös.


Az óvodában össze kell hívni egy szülőit, a védőnőnek fel kell szólítani a szülőket az alapos tisztításra, mert te hiába figyelsz, ha vannak, akik nem. Nálunk az oviban egy család 3 évig folyamatosan tetves volt, mert a kedves anyuka nem tisztította ki a saját haját, hanem befestegette, azt hitte, a hajfesték jó rá...

2015. márc. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ha az óvónő nem teszi meg, hogy szól (te szóltál ugye neki, hogy találtál?) akkor én a helyedbe szólnék a védőnőnek, hogy menjenek ki az oviba és nézzék meg az összes gyerek fejét, mert amíg nincs minden gyerek kikezelve addig ugye folyamatosan vissza fogjátok kapni... ha már ilyen szülőkkel és óvónőkkel vagy körülvéve, hogy nem foglalkoznak vele, próbálj meg te tenni ellene :)
2015. márc. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A védőnő tegnap volt kint az oviba, a szokásos gyereknél találtak. Én minden nap átfésülöm tincsenként a lányom haját.


Nem érek semmit. És nem szép dolog, de én sem szólok, mert 1x megtettem,és nagyon bunkó módon reagáltál le. Soha nem szóltak, hogynézzük át, mert tetű van. Nem megy úgy oviba, hogy lenne tetű benne.


Nálunk is ez van. Az egyik kislány folyamatosan tetves és nem irtják ki. Nem hiszem el, hogy ez nem sikerülne, ha akarnk, de iii mindenki himokba dugja a fejét.

2015. márc. 17. 08:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk már ott tartott az ügy, hogy kijött az ÁNTSZ...Érdekes módon heteken belül megoldódott a probléma.

2. voltam.

2015. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves 2! És hogy értétek el? Már totál kétségbe vagyok esve. Október óta ez van és úgy érzem, hogy szélmalom harcot vívok a semmiért ☹ . Nagyon dühös vagyok, higy önhibánkon kívül vagyunk ilyen helyzetbe és hogy ezt titkolni kell 😩.
2015. márc. 17. 09:13
 10/16 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy az óvónők, dajka és a többi szülő is besokallt. Az oviban nem álltak ki másból, mint a tetvészésből...Így a védőnővel együtt intézkedtek.
2015. márc. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!