Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » óvónénik adnátok őtleteket?

óvónénik adnátok őtleteket?

Figyelt kérdés

kis mondókák, érdekes - rövid játékok amik lekötik a gyerekeket, kis talállós kédések, mondókás jáékok, gyermek dalocskák stb stb.

bármit szivesen fogadok :) még a legrövidebb kis frappáns játékocskát is


( akár privátban vlaszolva, akár itt )


2015. márc. 23. 16:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan nem óvónő vagyok hanem bébiszitter de ezeket szoktam játszani velük: Táncverseny, bowling üres műanyag üvegekből és labdából, activity, gyurmázás közben mondókázás, éneklés pl a süssünk süssünk című dalocska, helyfoglaló, kézzel festés és a művekből kiállítás, eldugok egy tárgyat és meg kell keresni, gondoltam valamire című játék, nagyobbakkal amerikából jöttem, célbadobós, elég egy papírkuka és kisebb labdák, horgászat, ez annyi hogy kupakokba és a"halacskákra" is mágnest ragasztok, a kupakot egy zsineggel egy pálcához kötözöm és már mehet is a játék, akkor hangokat utánozok és ki kell találniuk minek a hangja ez, szintén nagyobbakkal, hogy mondok egy tárgyat és azzal kell két-három soros mondókát kitalálni, ezen nagyokat szoktunk nevetni
2015. márc. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ja még az lemaradt hogy csináltam egy ilyen kis szerencsekerék féle táblát van rajta hogy tapintás, hallás, szaglás, és beszéd. ezt megforgatják, majd ha a tapintást hallás, szaglást pörgetik bekötöm a szemüket és az adott érzékszerv alapján kell kitalálniuk milyen dolgot tartok a kezemben. Ha a beszédet, akkor mesélek nekik róla, hogy mire használjuk, meg kik, hol található, lehet-e venni vagy csinálni kell, és ez alapján kell kitalálnia.
2015. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia

mondókás könyv rengeteg van pl könyvtárban,ha szoktál járni.

nem tudom mekkora gyerekről van szó-de biztos te is sokat ismersz,csak fel kell frissiteni,ha pl a dallam megvan,csak a szöveg akadozik.(beütöd a google-ba) ezek bizos mennek-csipp csipp csóka,borsót főztem,hej gyula gyula,csett pápára,gyi paci pariba,cirmos cica,zsipp-zsupp,ecc-pecc,cini-cini muzsika

játszani lehet-átbújósat,akadály pályásat,főzöcskézni,ha nagyobb,akkor babot-lencsét válogatni,só-liszt gyurmázni,öntögetni,csipeszelni,hajtogatni,különböző fejlesztő eszközöket késziteni otthon(anyagok párositása,illatok felismerése,súlymérés,mezitláb talppal lépegetés,tapintás,szem-bekötősdi.

nem tudom mit szeretnél-és mekkora a gyerek-Bp-en rengeteg jó kinti program is van

2015. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!