Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kiscsoportos gyereket milyen...

Kiscsoportos gyereket milyen indokkal küldenek az óvónők nevelési tanácsadóba?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán ha nagyon agresszív. Szerintem kiscsoportosoknál ritka, hogy nevtan.-ba küdjék.
2015. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is furcsa. Olvastam a nevelési tanácsadók szerepéről, és nem tartom indokoltnak ebben az életkorban. Tehát nem tudom elhinni, hogy akkora gond lehet.
2015. márc. 29. 18:23
 3/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Mit mondtak, mi miatt küldemnék vagy mire panaszkodnak? Csak azt mondták, hogy vidd el?

2015. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Még semmit. Utalások hangzottak el, konkrétumok nem. Előfordult vele hogy "verekedett", nem fogadott szót. De nem olyan mértékű, hogy kórosnak látnám, nem hinném, hogy csak ő csinálja. Arról nem beszélve, hogy gyerekközösségben van ilyen, ezt tudni kell a pedagógusnak kezelni.
2015. márc. 29. 19:04
 5/13 A kérdező kommentje:
Az unokaöcsém egyébként. Sokat vagyok vele, nagyon okos, jókedvű gyerek, nem mondanám agresszívnak. Játszótéren se szokott verekedni. Szerintem fél év óvoda után ez így korai.
2015. márc. 29. 19:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A nevelési tanácsadó nagyon sok mindennel foglalkozik, főleg az új köznevelési törvény hatályba lépése óta:

-korai fejlesztés

-gyógytorna

-tehetséggondozás

-pályaválasztási tanácsadás

-magatartási problémák

-tanulási problémák

-beilleszkedési problémák

A vizsgálat kérésnek pontosan meghatározott módja van. Egy négyoldalas vizsgálatkérő dokumentumot kell kitölteni, és csatolni hozzá egy jellemzést a gyerekről. Ebben pontosan szerepelnie kell a vizsgálatkérés okának. Ezt kötelező megmutatni a szülőnek, mert neki is alá kell írnia, csak úgy lehet beküldeni a nevelési tanácsadóba. (egyébként most pedagógiai szakszolgálatnak hívják őket) Tehát a szülőknek semmi teendőjük nincs, csak várni, míg az óvoda megmutatja nekik a kitöltött kérdőívet. Ha nem értenek vele egyet azt jelezniük kell a nevtanban. Egyébként a legtöbb helyen nagyon aranyosak, jó tanácsokat adnak.

2015. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt mind olvastam én is. De mégis túlzott reakciónak látom egy épphogy 3 éves gyerek esetében. Középsőben megérteném, nagycsoportban végképp. Így erőltetettnek érzem.
2015. márc. 29. 20:38
 8/13 anonim ***** válasza:
lehet nem akarják megvárni, hogy "súlyosbodjon" a helyzet, jobb hamarabb mint később
2015. márc. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tesóm kisfiát is elküldték nev.tanácsadóba, ő is kiscsoportos. Vele sok a gond: verekszik de nem csak a társait üti hanem az óvónőket is, köpköd, elszökött egyszer a csoportszobából stb. És értelmileg is el van maradva jó sokkal a korához képest. Valamint nem lehet fegyelmezni, ezt mi is így látjuk de az óvónők is ezt mondják.
2015. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én egyik ovisom is el lett küldve, mert számára frusztráló helyzetben a saját fejét ütötte, morgott ránk és volt, hogy magába beszélt. Eldobta, majd sírva könyörögte az alvókáját. Aztán nevetett a következő pillanatban. Mintha hirtelen 180 fokot fordult volna. Kezelhető, amíg minden a kedvére van, ha nem, akkor robban és fenyegetőzik.

Még nincs eredmény, de gond van vele már 3 évesen is, ez tisztán látszik.

2015. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!