Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Honnan lehet tudni, hogy ki...

Honnan lehet tudni, hogy ki jó óvónő és ki nem?

Figyelt kérdés

Ugye azt mondják, óvónőt kell választani, nem óvodát. No de a nyílt napon még az is a jobbik oldalát igyekszik mutatni, aki nem annyira rátermett a feladatra.

Mire érdemes figyelni?


2015. ápr. 1. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Hiába jópofizik az óvónő neked ha amikor te nem vagy ott akkor meg...
2015. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem aki elsőre szimpi volt - gondolok az összképre, kisugárzásra, hogyan viselkedett a gyerekekkel stb.- az később is bejött. Amikor nyugdíjba ment az óvónéni és újat kapott a csoport, akkor az új nem volt szimpi elsőre és sokadjára sem. Valószínűleg én sem neki. A gyerek nem is szerette.
2015. ápr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó az emberismereted is félrevezető lehet. Vagy ha legalább ki tudod szúrni hogy ki mennyire őszinte, az már sokat számít. Mondjuk nekem jók a megérzéseim emberekkel kapcsolatban de közel sem hibátlan a rendszer, sőt..
2015. ápr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mások visszajelzéseiből.
2015. ápr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én anyukákat kérdezek meg, akinek oda jár a gyereke. Illetve számít az is, hogy látom, a gyerekek hogyan viszonyulnak az óvónőhöz, mikor bent vagyok.
2015. ápr. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A szülői véleményekből.

Nem szégyen rákérdezni a vezetőnél sem, hogy kit ajánl a te gyerekednek. Pl. ha neked egy visszahúzódó, vajszívű kisgyereked van, akkor nem a "katonás" óvónéni a jó megoldás, hanem a "szeretgető". Ha viszont egy kicsit fegyelmezetlenebb (nem rossz!), vagy noszogatni kell típus, akkor jó lehet egy szigorúbb óvónéni.

Én egy szigorúbb és vajszívű óvónéni pároshoz kértem a fiamat, és nagyon bevált. A beszoktatás annyira zökkenőmentes volt, hogy első nap már elküldött, a második nap ott aludt. Egy hónap alatt a 11 kicsi beszokott a csoportba. Nagyon sokat tanul tőlük, állandóan kreatívkodnak, tornáznak, a vajszívűbb óvónéni van a kicsikkel, a szigorúbb pedig az iskola előkészítősökkel, akiknek már kellenek a szigorúbb szabályok, mert az iskolában késő megtanulni ezt.

A szülők 99%-a elégedett velük, egy anyukáról tudok, aki nem kedveli őket, de azt hiszem, ő mást se igazán kedvelne.

2015. ápr. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes kérdés. Igen egyrészt a szülői véleményekből, de másrészt, ne röhögjetek ki légyszi, de szerintem egy nő ezt érzi... Bemész nyílt napra, látod, hogyan bánik az óvónő a gyerekekkel (nem arról beszélek, hogy az anyukákkal milyen cukin beszélget), akkor nemcsak azt látod, amit mutatni akar magáról, hanem a nézését, a reakcióit, a metakommunikációját, meg valahogy érzed az egész embernek a kisgárzását... Nemtom lehet hülyeség, én úgy tapasztaltam, emberi dolgokban akkor döntök jól, ha a megérzéseimre, benyomásaimra hallgatok.


Persze ehhez el kell menni nyílt napra, ahogy te is írod.

2015. ápr. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kukkants be nem hivatalos időben,amikor nincs "kirakat"

nézd meg udvari játék közben,mennyire figyelnek rájuk,vagy csak "tévedj be"-amikor arra jársz.meglátog milyen a hangulat,hogy szól hozzájuk.programokat,képeket találsz a honlapon,de a hétköznapokat nem

2015. ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm sz ötleteket!
2015. ápr. 2. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!