Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha szeptemberbe lesz 2 év 7...

Ha szeptemberbe lesz 2 év 7 hónapos a gyerekem akkor mikor kötelesek felvenni oviba? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Lehet hogy fél napokra tudnám vinni ha felvennék szeptembertől,de lehet olyan is,hogy csak jövő szeptembertől veszik fel?Akkor már 3,5 éves lenne..Közben kistesót is szeretnék neki..

2015. ápr. 8. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most kell beíratnod az oviba (nézz utána, hogy nálatok mikor lesz - nálunk májusban szokott lenni) és előjegyzésbe veszik fel.

Nem szeptembertől járna, hanem, amikor betölti a 3. életévét.

Ezért hívják ezt ELŐJEGYZÉSNEK!


Ha nem íratod be, akkor esélytelen, hogy bármikor is vihesd oviba, mivel a helyek eléggé korlátozottak és kicsi az esélye, hogy pont legyen hely, mikor 3 éves lesz.

2015. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy mondták,van esély,hogy szepembertől fél napokat ott lenni vele,akár már akkor kezdhetnénk..tesót szeretnék,de én már úgy akarom,hogy a nagy ovis..nem tudom mikor álljunk neki..legkésőbb mikor veszik fel? ilyenkor februárba megy,vagy márciusba ha szeptemberbe nem tud csatlakozni fél napokra?
2015. ápr. 8. 13:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem 27 hónapos a kisfiam.

Abban az oviban ahova szeretnèm jàratni, àprillis 28-29-èn lesz a beiratàs. Beszèltem màr a leendő ovónènivel is, ő is mondta hogy most tavasszal màr be kell iratkozni, függetlenül attól hogy decemberben lesz 3 èves.


Azt hogy hogyan tudod majd vinni, ott az oviban beszèld meg. Mert itt hiàba mondunk bàrmit, az adott ovi hàzirendjèhez kell igazodnotok. De az ha csak fèl napot marad, szerintem sehol nem okoz gondot. Ebèd utàn hazaviheted ez biztos.

2015. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát körülbelül mikor lenn a beszoktatás ha nem szeptemberbe? Jó lenne akkor még terhesnek lenni..
2015. ápr. 8. 13:42
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen,lehet hogy fel tudnák venni szeptembertől is..nem tudom éljek e a lehetőséggel,hogy fél napokra beviszem..igaz még pici lenne akkor,2,5 éves és nem szobatiszta,de mégse egész nap lenne ott..szerintetek?
2015. ápr. 8. 13:43
 6/11 A kérdező kommentje:
És a többiekkel együtt kezdhetne
2015. ápr. 8. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp most irasd be, és a részleteket meg beszéld meg az óvodával. Egyébként kezdhet akár korábban is, már nem kell megvárni vele a 3 évet, nekem több ismerősöm gyereke is már korábban elkezdte. Viszont azért legyen szobatiszta. Nem hiszem, hogy az óvodában pelenkáznának...
2015. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elso vagyok:


Nalunk szoba se johet, hogy 3.eltev alatt barkit is bevegyenek az oviba. Be kell iratni azokat is, akik nem pont szeptemberben lesznek 3 evesek, ezert irtam fentebb is az elojegyzest. Ilyenkor elojegyzesbe veszik, tehat fenntartjak neki a helyet, hogy abban a tanevben (szeptembertol 15/16-os) biztositva van a helye. Igy, ha betolti a 3.eletevet, akkor mehet oviba.

Sokak al ez ugy nez ki, hogy pl. December 31-en meg bolcsis, de jan.1-en mar ovis, mert pl. Jan.1-en tolti a3.eletevet.

Kerdezd meg az ovit, hogy beveszik-e 2,5 evesen, de nem hinnem (torvenyileg nem lehetne), raadasul szobatisztasag meg mindig alap kovetelmeny, mert pelenkat nem cserelhetnek!


Az, hogy ha betolti a 3-at es mennyi idore (fel nap vagy egesz) viszed oviba, a te dontesed.

2015. ápr. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Írasd be most tavaszal ,de hogy kezdhet e szeptembertöl vagy csak 3 èvesen az az ovodán mulik illetve követelmèny hogy legyen szobatiszta.nálunk mi ovinkba csak betöltöt 3 èves kortol szobatisztán járhat oviba .
2015. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát lehet hogy lenne rá lehetőség a szeptember,de csak fél napokra,de nem biztos..a másik,hogy szeretnénk neki testvért,de fogalmam sincs,ha esetleg 2016-ban sikerül szülnöm,szóval mivan ha épp akkor szülök,amikor ő ovis lesz,tehát februárban..kicsit tanácstalan vagyok,hogy tervezzünk,stb...megmondom őszintén nem szeretnék két gyerekkel itthon lenni,és 3,5 évesen beadni,mert nincs segítségem,és inkább ártanék vele,nem tudnék foglalkozni se vele...ezért örülnékj ha szeptbe kezdhetne most..fél napokat
2015. ápr. 8. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!