Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha egy hétig nem megy a...

Ha egy hétig nem megy a gyerek oviba, elveszik a családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Tehát szülői igazolással nem megy a gyerek 1 hétig, mert pl a mamánál "nyaral", ezt meg lehet csinálni?

3,5 éves gyerek, szeptembertől ovis.


2015. ápr. 8. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem veszik el. De miért nyaraltatnád a gyereked oviidőben?
2015. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak előre kell jelezni, nálunk ki kell tölteni egy papírt. Nagycsoportban lehet gond a figlalkozások miatt, de ha nem sűrűn nem megy, nem okoz gondot szerintem akkor sem.
2015. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem veszik el. Nem óvodaköteles még, de ha már jár, természetesen előre szólsz, hogy egy hétig nem viszed.
2015. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Az igen arra vonatkozott, hogy elmehettek 1 hétre, attól nem veszik el a családot. Az igazolatlan hiányzásnál van.


1! Mi is májusba megyünk. Akkor van hely és nincs tömeg.

2015. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-es: idézőjelben van a nyaralás! A szülőnek lehet akármilyen dolga, addig a gyerek a nagyiéknál van.

Nem, nem veszik el a családi pótlékot.

2015. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem az én gyerekemeől van szó, hanem sógornőm ezzel magyarázta, miért nem maradhat a fia anyósomnál. Pedig sírva könyörgött szegény fiú.

az én fiam 2 éves, már többször volt napokra a mamáéknál, ezért szerette volna anyósom, hogy együtt is lehessenek a gyerekek.

ők szokták kérni, had "kényeztessék" az unokát.

2015. ápr. 8. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem veszik el. De ettől még a szülőnek joga van úgy dönteni, hogy a a 3,5 éves gyerekét ne vigyék el egy hétre a nagyszülők. Millió oka lehet annak, hogy így dönt, az én környezetmben pl. senki nem nyaraltatja az ennyi idős gyerekét a mamánál pár napnál tovább.

Valószínűleg nem jutott már jobb kifogás az eszébe, mert a "Nem akarjuk és kész"-ből nem értett a rokonság.

2015. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Igazat adok az utolsónak. Fogadd el, ha ő nem akarja nyaraltatni a gyerekét egy hétig. Én sem engedtem volna. Nekem egy 3 és fél éves még kicsi, a szülei mellett a helye jórészt.
2015. ápr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem nincs ezzel bajom, csak anyósomnak.

Így több figyelmet, kényeztetést kap az én fiam.

Szóval nekem mindegy, csak furcsa volt ez a magyarázat.

2015. ápr. 9. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!