Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2 éves,1 hétig teljese...

Djudit kérdése:

Kisfiam 2 éves,1 hétig teljesen szobatiszta volt, de most újra bepisil, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 2 évesen még nem kell szobatisztának lennie, de ő erőszak, bilin ücsörgélés nélkül lett szobatiszta, szólt, ha jön a pisi vagy a kaki. Csak olyan baleset volt, hogy nem értünk oda időbe, és pár csepp ment a gatyába. Alváshoz sem kell neki pelus, nem pisil be. Ez utóbbi nem változott, de az együttműködése nappal visszafordult. Nem, hogy nem szól, de ha látom rajta, hogy pisilnie kell, akkor is tiltakozik, nem akar a se bilire, se WC-re menni, nagyon kiakad, ha erőszakoskodom, ezért nem teszem. Így becsurog, vagy teljesen bepisil. Ez azóta van, hogy 2 napot távol voltunk, és ő a agyszüleinél volt, akiket nagyon szeret, tehát nem volt nagy trauma, és 3 havonta van 2 ilyen nap. Jön a foga is, ami nagyon megkínozza. Ezek lehetnek az okai, hogy ellenkezik. Nem tudom, hogyan tovább, várjak pár napot, hagyjam, hogy bepisiljen, és magyarázzam neki, hogy nem így kell (amúgy tudja, folyékonyan beszél, és mindent megért, meg már volt szobatiszta)??? Vagy adjak rá újra pelust, és lépjünk vissza egyet?

Nagyon akaratos és érzékeny kisfiú, a keménységre még jobban bekeményít, az nála nem módszer.

Tapasztalt valaki hasonlót? Ti melyiket csinálnátok, hagyjam bepisilni vagy vissza a pelus?



2013. jún. 25. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen előfordul. Az én kisfiam 2 évesen még a közelében sem volt a szobatisztaságnak, de később, 2,5- 3 éves kora között többször is eljátszottuk, hogy azt hittem, na, már biztonságosan szobatiszta, erre újra elkezdett bepisilni.

Szerintem legyél türelmes, én nem adnám rá vissza a pelust. Ha bepisil, hát bepisil, nem tragédia. Olyan meg nincs, hogy egy egészséges gyerek pelusos maradjon, úgyhogy hosszú távon nincs miért aggódnod. :)

2013. jún. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lányom is 2 éves kora elott kezdte el a bilizés saját magától. Tobbszor volt,hogy visszaesett. Valamikor csak becsurgott, volt, hogy nem szólt és teljesen bepisilt. 4-5 hónap kellett, hogy 100%-an szobatiszta legyen. De az volt az érdekes, hogy éjszaka soha sem pisilt be csak nappal.
2013. jún. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

1, pelenkát rá.

2, Tévedésből se bíráld ezért.

A folyamat elindult, majd csak véget ér, türelemjáték.

2013. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!