Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb megoldás?...

Melyik a jobb megoldás? Látogasson a 20 hónapos gyerek a kórházban, vagy ne?

Figyelt kérdés
Májusra vagyok kiírva, kb 4 napot kell akkor a kórházban lennem. Melyik a jobb, ha a párom nem hozza el magával a gyereket a kórházba (addig napköziben lesz pár órát, szereti nagyon) és csak 4 nap után állítok haza egy babával, vagy bejönnek minden nap együtt látogatni? Attól félek, hogy ha egy másik babával lát a kisfiam, és tudja hogy a baba miatt nem megyek haza és nem foglalkozok vele, akkor nyűgös lesz, nem érti meg. Már mondogatjuk neki a kistesót, hamarosan kiságy is lesz hogy szokja a gondolatot, de még nem teljesen érti. Szüléskor lesz 20 hónapos.
2014. febr. 18. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem is minden nap, de lehet bevinném látogatóba. Nem ott lesz vele a gond, hanem ha már hazamentek és elkezdődnek a mindennapok.
2014. febr. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manyabanya válasza:

Kórháza válogatja, hogy mennyire engedi be a kicsiket látogatni. Kérdezz rá mindenképpen.

Nálunk nagyfiam 24 hónapos volt, mikor a lányom született. Minden nap bejöttek, örült nekem, ablakon keresztül láthatta a kistesót, neki is örült. Mi is pár hónappal szülés előtt beizzítottuk a kiságyat, meséket olvastunk neki a baba születéséről, testvérekről, stb.

Aztán otthon (3 nap kórház után) nem akart hozzám jönni, elhúzódott. Nem tudom leírni azt az érzést, rettenet volt. Pedig közel ugyanannyit foglalkoztam (volna) vele, a húga kendőben volt rajtam egész nap. Az igazi megoldást az jelentette, hogy 3 nap után visszaküldtem apát dolgozni, és kisfiam kénytelen volt kommunikálni velem. Pár óra alatt feloldódott, azóta sincs semmi baj.


Szerintem ne aggódj, a fiad hamar túl lesz rajta, és igen, szerintem fontos, hogy ne "szűnj meg" teljesen, menjen látogatni, ha a kórház engedi. Közös kórházas élményekkel könnyebb feldolgozni az otthon töltött első napokat, heteket. Esetleg készíthetsz neki minden látogatásra kis ajándékot (mi ezt csináltuk), vagy amikor jöttök haza, akkor a kistesó adhat vmit neki. 20 hónaposan már nagyon értelmesek, és sokkal többet megértenek, mint az ember gondolná.

2014. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a nagylányom és a kisfiam között napra pontosan 32 hónap van. Kicsit idősebb volt mint a tied, de én pontosan elmeséltem neki mindent mi fig történi velem, persze az ő kis nyelvén és tudta, hogy kistestvére fog születni, várta is nagyon. Előre meg volt beszélve, hogy majd bejön meglátogatni, minden nap jöttek apával, mamáékkel, ő nagyon boldog volt, hogy jöhetett, átölelt, az ölemben ült, picit játszott is ott, mindent megkérdezett mi micsoda. Boldogan nézte az öccsét, aki azóta 8 hónapos, s azóta is ímádja. Nálunk jobb volt, hogy bejött és nem csak otthon találkozott az öccsével, így már várta haza és boldogan jött apával értünjk! további boldog babavárást!
2014. febr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23 hónapos volt a kisfiam, amikor a pici született. Sokat vívódtam rajta, hogy behozza e a férjem látogatni. Arra jutottam, hogy picike még, rugalmas, és nem értené meg, hogy anya miért nem egy vele haza. Szerintem jól dóntöttem. Én nagyon nehezen bírtam a hiányát, de őt teljesen lefoglalták a nagyszülők, és semmi gond nem volt.
2014. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk áprilisban jön a kistesó, akkor lányom 2 és fél éves lesz. Én határozottan úgy döntöttem, hogy ne jöjjön be. Nekem is és neki is borzasztóan rossz lenne, amikor haza mennek. Barátnőmnél bevitte apuka a 3éves kislányt, aki zokogva könyörgött az anyukájának, hogy menjen velük haza és vigyék a tesót is. Na ezt nem bírnám ki.
2014. febr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nalunk is 33 honap lesz koztuk. Lanyom nagyon anyas, es itt a szuleszeten csak ablakon keresztul lathatna. El se tudom kepzelni, hogyan birna elszakadni, amikor haza kell mennie, nekem meg maradnom kell. Ezert ugy dontottem, hogy ne jojjon be, hanem amikor jovunk haza, akkor jojjon apaval, es harman hozzuk haza a kicsit.
2014. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az első gondolatom az volt, hogy miért ne mehetne? Lehet még élvezné is és örülne. Utána eszembe jutott, hogy én 10 évesen is szomorú voltam, hogy anyu nélkül mentünk haza. Ők biztosan boldogok voltak hiszen gyerekük született, de én könnyes szemmel mentem el a kórházból.
2014. febr. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!