Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy az abortusz "jobb" megoldás az örökbeadásnál?

Figyelt kérdés
2014. máj. 30. 17:16
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Mert én pl nem akarnék azzal a tudattal élni, hogy nem kellettem a szüleimnek ezért inkább "kidobtak".
2014. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%
Az abortuszt ki lehet heverni.De azzal élni mi lehet a gyerekeddel hol lehet milyen lehet,a gondolattal feküdni és kelni.Soha.meg én nem szenvednék azért másnak adjam.
2014. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Aki nem volt örökbeadott/állami gondozott gyerek, az az életben sosem fogja megtudni, milyen érzés kidobottnak, tehernek, nem vártnak lenni.

Teljesen függetlenül attól, hogy milyen körülmények vezettek ahhoz, hogy más neveljen.


Az érzés SOSEM múlik el.

2014. máj. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%

Mert aki nem akar gyereket, az nem úgy néz ki, hogy puff, terhes lettem, örökbe adom. Azt ki is kell hordani és meg is kell szülni. Ami meg még esetleg annak is nehéz, testileg, akár lelkileg, aki várja és akarja a babát, aki meg nem is akarja, az meg úgy van vele, hogy nem akar átélni semmit.

Meg aztán ha megszületik, akkor valóban ott van a tudat, hogy van egy gyereke, akivel aztán ki tudja mi van. És bármikor előjöhet az anyai ösztön, az érzés, de ha anyagilag, érzelmileg nem engedheti meg magának, akkor meg úgy van vele, hogy csak jobban fáj.

Szerintem itt senkit nem kell leszólni. Azt sem, aki megszüli és örökbe adja és azt sem, aki elveteti. Mindenkinek megvan a maga indoka, hogy mit miért tesz. Ítélkezni meg nem kell.

2014. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Én nem tudnám kiheverni, hogy a saját "hibámból" megfogant emberi lénytől elvegyem a lehetőséget, hogy boldog életet élhessen olyanok közt, akik szeretik, és mindent megtennének érte.


Pár kérdéssel lentebb volt egy anyuka, aki úgy érzi nem tudná szeretni a gyerekét, valaki a nyílt örökbeadást ajánlotta, és lehurrogták. Pedig ott tudná kikhez kerül, és mi van vele, a legtöbb tudná adni, amit nyújtani tud..


Elgondolkoztam, ha kiderülne most, hogy a szüleim örökbefogadtak, akkor is a szüleimnek tekinteném őket, és ugyanolyan boldog gyerekkor állna mögöttem, mint amilyennek az információ hiányában láttam és megéltem, ezért nem értem..

2014. máj. 30. 17:35
 6/26 A kérdező kommentje:
Még nem volt abortuszom, de anyának igen, és azt mesélte, hogy harminc év után szinte naponta elgondolkozik rajta, hogy milyen emberré vált volna a gyereke
2014. máj. 30. 17:40
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, ne írj olyasmiről, amit nem éltél át. Én 30-on túl tudtam meg, hogy örökbefogadott vagyok, s bár csodálatos (örökbefogadó) szüleim voltak, azóta (több, mint 20 év telt el)sem tudtam teljesen túltenni magam azon, hogy eldobott a génadóm.
2014. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
Válaszom a kérdezőnek szólt.
2014. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ömm hetes válaszoló, és ha így visszamenőleg választhatnál, inkább lemondanál az átélt életedről, élményeidről, és azt tanácsoltad volna az akkor terhes anyukádnak, hogy menjen időben orvoshoz, mintsem, hogy x évet ezzel a traumával élj?
2014. máj. 30. 17:48
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

Én ha úgy lennék terhes, hogy a semmibe kéne szülnöm 16 évesen akkor szinte biztos, hogy az abortuszt választanám.

Azért nagyon nem mindegy, hogy valaki 1 napra bemegy a kórházba, elaltatják, és másnap kijön. Pár napos vérzés marad meg mint emlék az egész abortuszról.

Vagy 9 hónap terhességi idő alatt előjön minden a terhességgel járó gondokkal mint pl: hányinger, csípő szélesedés, rosszullétek, hízás, vérnyomás változás stb, és a végén akár több órás fájdalmas vajúdás.


Sokan az abortusz dolgon hamar túl tudnak lépni, és nem agyalnak arról, hogy hogy nézhetne ki a gyerek.


Nem vagyok abortuszpárti de vannak helyzetek amikor igenis az abortusz a lehető legjobb választás.

2014. máj. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!