Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha betölti a három évet...

Ha betölti a három évet kötelező a bölcsi, ha nem megy még oviba?

Figyelt kérdés

Valahová mindenképpen járnia kell?

A kislányom decemberben tölti be a 3 évet.

Az oviban azt mondták,hogy ne nagyon számítsak rá,hogy szeptembertől felveszik,illetve,hogy januárig tudnak neki helyet biztosítani,írassam be bölcsibe.

Csak az a gond,hogy nincs munkahelyem,ahová vissza tudnék menni dolgozni,így bölcsibe nem tudom addig beíratni.

Itt azt olvastam,hogy igazából csak 2016.szeptembertől kötelező neki az ovi,ez igaz?Akkor a bölcsi sem kötelező?

Kicsit össze vagyok zavarodva!

Előre is köszönöm,ha valakinek van türelme válaszolni!


2015. ápr. 21. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
2015!!!!!!!!!!!! szeptemberétől kötelező az óvoda. Szóval ilyet nem mondhattak, mert kötelességük minden gyereket felvenni, aki a körzetükbe tartozik. 2016 szeptemberétől pedig kezdődik a családi pótlék megvonása azoktól, akik nem járatják a gyereket óvodába.
2015. ápr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
. A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 2015. szeptember 1-jén hatályba lépő 8. § (2) bekezdésének rendelkezései szerint a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozásokon vesz részt.
2015. ápr. 21. 10:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Decemberben köteles a körzeti ovi felvenni a körzetébe tartozó gyerekeket, mert kötelező 3 éves kortól az ovi! Most kell jelentkezned.
2015. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen,én is így tudtam idáig,de most olvastam az előző törvényt,amit bemásoltam,és elbizonytalanodtam.

Itt azt írja,hogy az év szeptemberében kötelező kezdenie,amikor aug.31 előtt betölti a 3 évet.

Eszerint,akkor az ovi felveheti előbb,de nem köteles.

?????????

2015. ápr. 21. 10:25
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

sok anyukának még nem világos a törvény!


a te gyereked 2015 decemberben tölti a 3 évet, így 2016 szeptembertől kötelező neki az óvoda. a bölcsi nem kötelező, nem is lesz és nem is vesznek fel 3+ gyereket.


NEM 3 ÉVES KORTÓL KÖTELEZŐ AZ ÓVODA!!!! hanem 3 évet betöltése utáni évtől kötelező óvodába járnia a gyereknek!!! nem mindegy! tehát pont úgy kötelező ahogy az iskola (érdekes, azon senki nem értetlenkedik).

iskola is 6 éves kortól kötelező, mégse viszi senki az 5 éves 3 hónapos gyerekét...

mert szeptembertől van egy tanév, addig kell betöltenie a 3.-at. ha nem tölti be akkor a következő tanévben kezdhet.


ettől függetlenül természetesen ha van hely akkor a tied kezdhetne akár szeptemberben vagy decemberben is, sok ovi 2,5 éves kortól vesz fel vagy év közben, de ahol nincs hely, az ki fogja használni, hogy tanév szerint betöltött 3 évesekkel indítsa a szeptembert

2015. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Igen, de Januártól szerintem felveszik, ha lesz hely. Egyébként az óvodának kötelessége az év minden napján felvételt biztosítani a tanköteles gyerek számára. A bemásolt törvény szerint a te gyereked 2016.szeptemberétől tanköteles. Ez egyébként konkrétan a törvény szövege, vagy már egy értelmezés? Én úgy tudtam eddig, hogy 2015 szeptembertől, ha betölti a 3 évet, mennie kell: vagy szeptemberben vagy januárban.
2015. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Felveheti, de nem köteles. Ha nincs hely, nem fogja a csillárra akasztani a gyerekedet, hogy az is az oviban legyen.

Azt kell csak felvenniük aki az adott évben a tanév első napjáig betölti a 3 évet. A te lányod esetében ez 2016. szeptember elseje lesz.

Attól, hogy most nincs munkahelyed, még írasd be nyugodtan bölcsibe. Oda nem előre kell vinni az igazolást, hogy dolgozol, hanem 1 hónapon belül, miután a lányod elkezdett ténylegesen odajárni (tehát ha január 1.től bölcsiben van a lányod, akkor februás 1-ig kell bevinned a papírt). De egy másik kérdéshez nemrég írta egy anyuka, hogy van olyan bölcsi, ahol ez a türelmi idő 2,5 hónap.

De ha meg tudod oldani hogy valaki mindig legyen a gyerekkel, akkor nem kell bölcsibe járatni.

2015. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5ös vagyok. utolsó, ez konkrétan a törvény...

és felvétel évi 1x van. az átvétel pedig természetes egy óvodaköteles gyereknél. ahogy iskola előtt is, úgy fognak óvoda előtt az önkormányzatok levelet írni, hogy jelentkeznie kell a gyereknek oviba.

attól, hogy egy szülő elfelejti, attól még nem lesz egész évben jelentkezés :D

2015. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok választ!

A lényeget megtudtam,akkor 2016.szeptembertől vagyunk kötelesek oviba járni.

Szóval az ovi sem köteles felvenni addig,csak megteheti.

Amit bemásoltam,az ténylegesen a törvény szövege!

Még egy ilyen írást is találtam:


"Óvodába járás - a minisztériumi állásfoglalás szerint - három éves kortól ajánlott és kötelező is. A kisgyermeknek még a szeptemberi beiratkozás előtt be kell töltenie a harmadik életévét ahhoz, hogy felvételt nyerjen az intézménybe."


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2015. ápr. 21. 10:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsinél előre kellett vinni a munkahelyről egy szándéknyilatkozatot, hogy pl. 2014. októberétől én már dolgozom. Anélkül nálunk senkit nem vettek fel bölcsibe. Bp. XXII. kerület.
2015. ápr. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!